Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Apostoł

Rozwiązany: Windows 7 "obok" XP

Polecane posty

Na tyle, na ile się orientuję to systemy powinny być na osobnych partycjach, by nie było problemu z ich ładowanie i nie doszło do zbytniego zamieszania. Wypadałoby taką partycję sformatować. Możesz z istniejącej utworzyć 3, żeby mieć osobno kolejny system. Jeśli masz wersję 7 ultimate to XP zaszyty jest w tym systemie i można go odpalić, bez instalowania. Tzn. jako wirtualny system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej z małą "korekcją", win7 obsługuje XP MODE co nie znaczy że xp jest "zaszyty" instaluje się go podobnie jak tradycyjnie, po za tym procesor musi obsługiwać wirtualizację.

Jeśli chodzi o doinstalowanie XP obok już zainstalowanego 7 to nie takie proste, zasada jest jedna system instalujemy od najstarszego do najnowszego nigdy odwrotnie, nowszy system "umie" rozpoznać bootloader starszego systemu, starszy nie, dlatego później uruchamia się tylko starszy.

Oczywiście jest to do zrobienia, poczytaj ten temat:

http://forum.cdaction.pl/Gdzie-jest-Vista-t67595.html

w moim ostatnim poście opisałem procedurę jaką należy wykonać aby mieć wybór obu systemów jeśli do nowszego systemu doinstalujesz XP (odnosi się zarówno do Visty jak i 7).

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...t&p=1214956

EDIT:

Wiem że chodzi o odwrotną sytuację (zgodnie z zasadą o której wspomniałem) ale lepiej dmuchać na zimne ;)/

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze sciagnalem 90 dniowy trial siodemki i chcialbym

miec mozliwosc jej latwego usuniecia. Nie chce miec xp moda... Skoro mam juz xp. ;)

W takim razie najlepiej będzie zrobić oddzielną partycję dla 7 (z wolnego miejsca). Np. programem Acronis Disk Director lub Paragon Partition Manager. Najlepiej aby partycja miała minimum 20GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przez format partycji z tym systemem? Tak chyba będzie najłatwiej :)

Nie do końca a co z loaderem 7 ?

Najpierw należy uruchomić system najlepiej XP włożyć płytkę z 7 do napędu, uruchomić wiersz poleceń (start>uruchom wpisujemy polecenie: cmd) a w nim wpisać:

x:\boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force

i potwierdzić enterem, po wykonaniu polecenia można uruchomić komputer ponownie i sformatować partycję z 7.

Pozdr.

EDIT:

X to oczywiście litera napędu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...