Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paprykaz

Rozwiązany: Problem z połączeniem

Polecane posty

Problem jest taki:

Chciałem sobie podłączyć laptopa bezpośrednio z moim pc poprzez kabel sieciowy, tracąc jednocześnie połączenie z internetem (taki mały lan). I tu pojawia się mój problem, bo gdy tworzę połączenie to na lapku nie mogę wybrać opcji "Połącz bezpośrednio z innym komputerem", i w ten sposób nie mogę się połączyć z moim pc... Dodam, że jak zepnę je kablem sieciowym to pokazuje mi w połączeniu, że dostęp do sieci ograniczony lub niemożliwy...

Jeszcze jedno... nawet jak na kompie stworze połączenie to ciągle pokazuje, że sieć ograniczona itp. i mimo, że jest hostem nie mogę go "złapać" na lapku... (laptop to Dell Latitude 110L już niestety dość stary, a komp taki jak w sigu).

Byłbym wdzięczny za każdą pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie wtyczki mają ten sam układ kabli : biało-pomarańczowy, pomarańczowy, biało-zielony, niebieski, biało-niebieski, zielony, biało-brązowy, brązowy... Czyli to jest kabel niezkrosowany jak mniemam ? Wnioskując z waszych poprzednich postów chyba nie da rady tego zrobić? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie wtyczki mają ten sam układ kabli : biało-pomarańczowy, pomarańczowy, biało-zielony, niebieski, biało-niebieski, zielony, biało-brązowy, brązowy... Czyli to jest kabel niezkrosowany jak mniemam ? Wnioskując z waszych poprzednich postów chyba nie da rady tego zrobić? :/

Skoro obie wtyczki są identycznie zarobione to kabel jest 1:1 czyli musisz zarobić jedną wtyczkę w ten sposób:

biało-zielony,zielony,biało pomarańczowy, niebieski, biało niebieski, pomarańczowy, biało brązowy, brązowy.

Teraz powiedz nam więcej w jaki sposób odbierasz net (jeśli chcesz go także udostępnić) i z jakim/jakimi systemami mamy tutaj do czynienia.

Generalnie sprawa wygląda tak:

Komp nr1. ustawiasz adres IP: 192.168.0.1 maska podsieci 255.255.255.0

Komp nr.2 ustawiasz adres IP: 192.168.0.2 maska podsieci 255.255.255.0 brama domyślna 192.168.0.1 a jeśli dodatkowo udostępniasz net: DNS 192.168.0.1 drugi: 208.67.222.222 (open dns) lub 194.204.152.34 (tp).

Jeśli mowa o tzw. prostym udostępnianiu na obu kontach ma być włączone konto gość.

Więcej szczegółów na temat udostępniania i konfiguracji kiedy pochwalisz się z jakich systemów korzystasz.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o bezpośrednie połączenie laptopa z kompem bez łączenia z netem, a na obydwu maszynach jest Win Xp pro sp 2. A normalnie z netem łączę się przez coś co przypomina modem, tylko, że przerabia sygnał z kabla antenowego na sieciówkę (uroki internetu w kablówce... Vectra gwoli ścisłości...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o bezpośrednie połączenie laptopa z kompem bez łączenia z netem, a na obydwu maszynach jest Win Xp pro sp 2. A normalnie z netem łączę się przez coś co przypomina modem, tylko, że przerabia sygnał z kabla antenowego na sieciówkę (uroki internetu w kablówce... Vectra gwoli ścisłości...)

Skonfiguruj komputery tak jak podałem, dodatkowo upewnij się czy masz zainstalowaną usługę którą zaznaczyłem na obrazku poniżej:

http://i46.tinypic.com/2ir7ubm.png

Po skonfigurowaniu komputerów sprawdź czy widzą się w sieci, w tym celu korzystasz z polecenia ping w wierszu poleceń (start>uruchom wpisujesz cmd).

Np. na kompie nr1 wpisujesz ping 192.168.0.2 jeśli dostaniesz odpowiedź jesteś prawie w domu, jeśli nie sprawdź kabel, ustawienia a przede wszystkim wyłącz antywirusa/firewalla nawet systemowego !!

Teraz upewnij się czy komputery są w tej samej grupie roboczej oraz czy przypadkiem nie mają takiej samej nazwy.

Otwórz start>uruchom i wpisz control userpasswords2 przejdź na kartę zaawansowane i kliknij "zaawansowane" w nowym oknie wybierz po lewej użytkownicy, po prawej pokażą się konta założone w komputerze, kliknij dwukrotnie "gość" i sprawdź czy w zakładce "ogólne" jest zaznaczone "konto jest wyłączone" jeśli jest zaznaczone odznacz i zastosuj zmiany.

Teraz możesz już udostępniać zasoby komputera.

W win XP Home konto gość jest zawsze włączone i nie można w nim skorzystać z polecenia control userpasswords2. <--- Tak na wszelki wypadek jakby ktoś próbował to zrobić na Home.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...