Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kj5

Chwilowe zaniki neta.

Polecane posty

Otóż zauważam że co jakis czas router "odcina" mi neta, myśli 5minut i włacza spowrotem.Mówie tu i o LAN i o WIFI.Robi to na każdym urządzeniu podpiętym do sieci.

Dla ułatwienia dodam że zazwyczaj dzieje się to gdy odpale Xboxa i zaczynam grac przez Xlink Kai.Nie wiem czy on cos wali, ale nie powinien(bo czasami jak gram na xboxie to nic sie nie dzieje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlink 524

Pare razy robiłem i działa tydzień i od nowa.

Włącz logowanie na routerze w zależności od poziomu logowania jaki obsługuje będzie można lub nie będzie można ustalić gdzie dokładnie leży przyczyna.

Podbij TTL o jeden (1).

Gdy stracisz połączenie z netem puść ping do routera i zobacz czy odpowiada. (winkey+r polecenie cmd, następnie ping xxx.xxx.xxx.xxx gdzie xxx to adres routera.)

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do logowania - wytłumacz bo cie nie rozumiem.Mam logowanie na hasło :)

Nie mam funkcji TTL.

Co do polaczenia - wiem ze nie moge wtedy wejsc na panel konfigurowania routera, ale pingowanie tez sprobuje.

MTu - na jaki mam zmniejszyc? Teraz mam 1500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o takie logowanie mi chodziło ;) Poszukaj np. zakładki lub podobnej menagement a w niej "system log" i uruchom "enable log" router będzie zapisywał "co się na nim dzieje".

Przejrzyj dobrze wszystkie zakładki, TTL powinno gdzieś być ale jak wspomniał mój poprzednik d-link do najlepszych firm nie należy więc mogli ustawienia "time to life" nie dodać do firmware.

Aby określić jaką wartość MTU ustawić wciśnij winkey+r wpisz: cmd następnie wpisz polecenie:

ping -f -l 1500 wp.pl

jeśli otrzymasz komunikat: Pakiet musi być podzielony na fragmenty...

1500 zmniejsz o 10 czyli znów wpisujesz:

ping -f -l 1490 wp.pl

i tak do chwili gdy otrzymasz odpowiedź ze strony. Aby dokładnie ustalić wartość MTU po otrzymaniu odpowiedzi, wartość która "odpowiedziała" zwiększasz o 1 do chwili aż znów otrzymasz komunikat Pakiet musi być podzielony na fragmenty... wtedy odpisujesz poprzednią wartość przy której dostałeś odpowiedź i ją podajesz w routerze.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś jakby logi.I tak zapisuja sie, jak cos to moge zgrac.

Co do Mtu wyszło mi 1472 takie samo ustawiłem w routerze.

A i tak apropo - mam taka funkcj "Do not change TTL value" i mam to na Enabled.Zostawic tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Problem nadal się pojawia.

Zauważyłem że występuje tylko gdy odpalam Xboxa, podpiętego do Routera.Jakieś pomysły?

Rozumiem, że łączysz się Xboxem z routerem bezprzewodowo....Mieszkasz może w bloku?? Jeśli tak, to może twój sąsiad ma w domu jakieś urządzenie, które zakłóca sygnał routera. W instrukcji obsługi routera powinno pisać, że niektóre urządzenia użytku domowego mogą zakłócać wysyłany przez router sygnał. Może to być mikrofala, a nawet router sąsiada. W moim przypadku było tak, że lapek w innym pokoju łączył się z netem, potem się wyłączał i znowu banglał. Okazało się, że sąsiad ma Multiroom ( urządzenie cyfry+ ). Więc może spróbuj puścić kabel od routera i bezpośrednio tym kablem podłączyć się do Xboxa. Taka moja mała sugestia :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...