Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

Problem z robieniem screenów w Xfire

Polecane posty

Witam. Mój problem polega na braku możliwości robienia screenów w Xfire. Podczas gry wciskam Scroll Lock + S i nic. Żadnego dźwięku a po wyjściu z gry żadnego okna. Zmieniałem obłożenie klawiszy i nic. Reinstal też nie pomógł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Pewnie już to sprawdziłeś, ale dla pewności:

Narzędzia > Opcje > Gry > następnie kliknij na grę, która robi problemy i sprawdź, czy jest zaznaczone "Wyłącz Xfire W Grze".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odznaczone jest. Tylko w Unreal i Cyrostasis w lewym dolnym rogu pojawia się komunikat, że Xfire jest włączone a w innych nie. I w tych dwóch grach mogę robić screeny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Sprawdź ten link:

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=9761885

. Jeśli masz Steama, to może to jest problemem. Spróbuj też pobawić się z tym "Enable Xfire In Game". Przepraszam, że nie mam żadnych konkretów, ale to raczej niecodzienny błąd i jestem niemalże pewien, że wywołuje go błahostka.

edit: Upewniam się: Nalicza Ci czas w grach, w których Xfire nie działa? Odpowiedź jest chyba oczywista, ale warto wiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Może tu jest problem. Ja w C:\Program Files\Xfire mam takie oto pliki: xfire.jpg .

Jeśli znacząco się różnią, to jedyna opcja to to, że źle szukasz :]. Jeśli brakuje jednego/kilku z nich, to spróbuj przeinstalować program.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Jaki OS? Poza GTA IV jakieś inne gry zaczęły działać? (inaczej: reinstal pomógł w pełni?). Najlepiej by było, gdybyś wymienił albo dał screena swoich plików.

edit: Jeśli twój avek nie kłamie, to masz Windows 7. Siódemka może zmienić miejsce pliku. Np. w Viście znajduje się to ponoć domyślnie w C:\ProgramData\Xfire\

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Z tego zdjęcia wynika, że brakuje kilku plików. Jestem niemalże pewien, że owy zagubiony gdzieś plik jest kluczem do rozwiązania problemu. Próbowałeś już szukać go w podanym przeze mnie wcześniej folderze? Najlepiej byłoby, gdybyś wpisał xfire_games lub xfire_games.ini w wyszukiwarce systemowej (o ile Win7 takową ma).

Co do tego, że Xf nie radzi sobie z wcześniej zainstalowanymi grami. Sam mam ten program od niedawna, i u mnie działają zarówno starsze, jak i niedawno zainstalowane gry (po instalacji programu). IMO to nie ma znaczenia, ale możesz to łatwo sprawdzić, robiąc reinstalkę którejś z gier.

edit.: Wystarczy tylko chwilę poszukać w Google. Tutaj:

http://www.projectorigincommunity.com/forum/archive/index.php/t-9107.html

jest wyjaśnione, gdzie znaleźć zagubiony plik, jeśli ktoś nie ma XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest ale tego pliku w żaden sposób nie mogę znaleźć. Zauważyłem, że screeny działają gdy w prawym dolnym rogu podczas włączania gry pojawi się komunikat w okienku, że Xfire jest w grze włączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Próbowałeś znaleźć go sposobem podanym w linku? Wiesz, czy masz ustawione ukrywanie plików? Niestety, ale to niemożliwe, żeby 10 plików po prostu gdzieś zniknęło. Gdyby tak było, Xf po prostu by nie działał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tym sposobem. Ukrywanie mam wyłączone. Jeszcze pogrzebię w necie. Ale przynajmniej dwie gry działają :)

EDIT: Jakimś cudem znalazłem. Przerobię ten plik i zobaczę jak się sprawuje.

EDIT2: Przerobiłem plik i d... rzyć blada. Nie działają screeny w DIRT2. Tylko na niej to testowałem. Ale raczej każda inna nie będzie działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Zrobiłeś reloga Xfire? Najlepiej jednak będzie, jak sprawdzisz co z innymi grami. Dla pewności (im więcej ich posprawdzasz, tym lepiej).

btw. Xf ma problem z grami, które nie mają korzeni w rejestrze. Jeśli formatowałeś partycję systemową, a zostawiłeś tę z grami, to zapewne tu leży problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...