Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szymok

Windows XP - blue screen podczas uruchamiania systemu

Polecane posty

Siemka. Zainstalowałem sobie nowy system XP i wszystko było dobrze do dzisiaj. Kiedy włączyłem kompa zaczął się ładować Windows i paseczek ruszył się tylko trochę i pojawił się blue screen (uchwyciłem na aparacie po kilku próbach), pisze że pojawił się błąd i system zostanie zamknięty i dalej jeśli widzę to po raz pierwszy... myślę, że każdy wie co jest dalej. Po wielu próbach w końcu uruchomiłem w trybie debugowania. Zeskanowałem znalazło parę robaczków i trojana więc to wydupiłem. Po ponownej próbie znów to samo, restart i tylko zostaje tryb debugowania. Dodam jeszcze, że wczoraj miałem problem z wyłączenie przez normalne "wyłącz" i musiałem to zrobić guzikiem na obudowie i dziś też nie chce się normalnie wyłączyć.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny opis błędu (kod np. stop 0x00000 oraz czy odnosi się do jakiegoś pliku/wpisu w rejestrze).

"Robaki" to jedno ale sprawdzenie dysku pod kątem bad sectrów nie zaszkodzi, możesz to zrobić np. przy pomocy Ultimate Boot CD (programy tam zawarte mają licencję freeware) i programów diagnostycznych tam umieszczonych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z restartem rozwiązany, odpowiedzialny za zamieszanie był plik z katalogu WINDOWS/system 32/ drivers/ sptd.sys

czyli sterownik Alcohola ( jak i również Deamona ). Po usunięci go wszystko pięknie się ładuje, ale jak to zawsze bywa jeden problem rozwiązany, to pojawi się drugi. Po usunięci sterownika nie mogę używać wirtualnych stacji dysków. No i nadal pozostaje problem z wyłączaniem komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się jaki masz OS. Opisz dokładnie problem wyłączania komputera, klikasz wyłącz i nic się nie dzieje ? czy może masz jakiś komunikat ? Przyciśnięcie przycisku "power" na obudowie uruchamia "zwykłe" wyłączanie (przyciśnięcie nie przytrzymanie) ? Czy oprócz wyłączania są inne problemy np. z restartem lub prze logowaniem się ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Svinger - nie wiem kiedy Sevard edytował nazwę tematu ale teraz OS jest podany właśnie tam.

Fakt gapa ze mnie.

@szymok na początek użyj polecenia sfc /scannow (start/uruchom) >>>TUTAJ<<< lektura w razie problemów.

Czym skanowałeś/czyściłeś system ? Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt!

Podaj log z OTL, na koniec zostawimy Combofix jeśli problem będzie dalej nie usunięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...