Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

samFTW

Pamięci RAM nie chcą współpracować

Polecane posty

Dobry wieczór,

mój problem polega na tym, że zaopatrzyłem się w pamięci RAM firmy OCZ. W prawdzie to już nie pierwsze, bo w komputerze siedzą u mnie już 4gb tego samego producenta (2x 2gb dual channel). Problem jest jednak taki, że po wpięciu dodatkowych 4 gb RAM'u komputer po prostu nie chce działać. Czytałem już setki postów, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Jeśli więc ktoś wie, jak powinienem ustawić moje pamięci, żeby działały z poprzednimi, to serdecznie proszę za pomoc.

Kości pamięci jakie mam w komputerze, to: OCZ XTC SLI OCZ2N800SR2G, DDR2-800 (400mhz) z timingami 5-4-4 2.1v. Te, które chcę dołożyć, mają timingi 4-4-4 2.2v. Płyta główna: DFI LANParty DK P45-T2RS Plus. Bios - Phoenix - AwardBIOS v6.00OPG. (dane z programu everest i opakowań pamięci ram)

Bardzo prosze więc o pomoc, jeśli tylko ktoś ma pojęcie w czym rzecz, lub po prostu jak to świństwo ustawić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle, że mają różne timingi i napięcia. Próbowałeś czy działają oddzielnie? Włóż te wymagające wyższego napięcia do pierwszych slotów. Do Biosu możesz wejść?

Przetestowałem oba komplety osobno i działają, nie współpracują tylko razem. Do biosu mam pełny dostęp a jeśli chodzi o ustawienie kostek na płycie, to próbowałem już wszystkich możliwości. CMOS również restartowałem, nic nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. W sklepie powiedziano mi, że powinny działać, coś jest jednak nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu pobaw się w biosie napięciami i timingami może to pomoże, nastaw dla wszystkich kości takie same wyższe timingi i napięcia. W biosie wykrywa ci odpowiednią ilość ramu? W który momencie przy uruchamianiu jest problem? Jak się objawia?

Jak nic nie pomoże to po prostu oddaj w sklepie bo to ich wina, że wprowadzili Cię w błąd i weź takie same jak już masz albo chociaż z takimi samymi parametrami choć w tym drugim przypadku też mogą nie działać ale to ryzyko jest mniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w biosie wykrywa mi 4gb, bo komputer mogę odpalić tylko jeśli mam załączone kości z tej samej paczki duali, gdy podłączam dodatkowe 4 gb nic się nie dzieje więc i do biosu wejść nie mogę, co do zmian napięć czy timingów, to nie bardzo wiem jak się to robi, a po próbach przeprowadzonych zgodnie ze znalezionymi w sieci poradnikami - nic się nie zmieniło a komputer nadal nie startuje.

(komputer po podłączeniu drugiej paczki dual channel włącza się, ale jest tylko czarny ekran, nie słychać ani piknięcia z głośniczka, ani nie startuje monitor, po prostu nic się nie dzieje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo jedyne co mi przychodzi do glowy to zmienic timingi pamieci ( w 2 strone, czyli zwiekszajac timingi powinno byc ok,) i spróbowac czy te oczy pierwsze pojda na 2.2 V.

ew sprawdzic czy na nizszym napieciu te nowsze ocz beda smigac.

a zrob to w ten sposob:

wloz szybsze pamieci, obniz timingi tak zeby pasowaly do wolniejszych kosci, wloz wolniejsze kosci.

przy odrobinie szczescia kiedy szybsze pamieci beda odpowiednio wolne, nie powinno byc problemu.

kolejna sprawa to czy plyta obsluguje 8GB pamieci bez problemu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pozostaje tylko wymiana na takie same albo z identycznymi parametrami, może coś od patriota, kumpel ma z OCZ'tami o takich samych parametrach i działa.

Próbowałeś na nowych pamięciach zmniejszyć napięcie i zwiększyć timingi do takich jak w starych. I wtedy bez czyszczenia biosu dołożyć stare kości?

EDIT: Właśnie, a taktowanie procka i pamięci starych przywróciłeś do domyślnych? Bateryjkie/ zworke wyjąłeś/przestawiłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zostało przeze mnie zresetowane, cały bios na ustawieniach domyślnych, wyczyściłem cmos zworką a potem dobiłem wyciągając bateryjkę ;) co do płyty głównej, w ustawieniach napisali, że 8gb obsługuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ napięcie MCH - do 1.2- 1.25V.

Nawet spec w sklepie nie zdołał tego ustawić, tak więc pamięci poszły do wymiany. Okazuje się, że na tej płycie głównej, nawet po aktualizacji biosu, komputer zwyczajnie ma problem z rozruchem. Kości pamięci muszą być identyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...