Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fryz

Rozwiązany: Udostępnianie połączenia dla PS3 przez kabel ethernet

Polecane posty

Witam,

Mam problem z "usieciowieniem" mojego PS3 Slim 120gb - próbuję podłączyć go do sieci za pośrednictwem laptopa i kabla Ethernet.

W sieci znalazłem coś takiego:

1.Podłączamy PS3 z PC za pomocą kabla sieciowego.

- kabel musi być skrosowany :)

2. Włączmy PC ,następnie wchodzimy w "Panel Sterowania" -> Połączenia sieciowe -> Teraz wybieramy karte sieciową do której mamy podłączone PS3 i klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i dajemy "Właściwości . Teraz klikamy na "Protokół internetowy TPC/IP "

i dajemy "Właściwości "

3.Tutaj wpisujemy:

-Adres IP:192.168.0.1

-Maska podsieci: 255.255.255.0

-Brama domyślna: 192.168.0.1

-Preferowany serwer DNS: *********

-Alternatywny DNS: ************

W PC mamy już wszystko ustawione,teraz czas na PS3.

PlayStation3->System -> Network Settings -> Internet Connection Settings

Wpisujemy wszędzie tak :

IP: 192.168.0.2

-Netmask: 255.255.255.0

-Gateway: 192.168.0.1

-Primary DNS: ************

-Secondary DNS: ************

-Speed and duplex - auto

-MTU - auto

-proxy - don't use

-upnp - enable

zawsze był problem z DNS'ami więc postaram sie go wam pozbyć :). Otóż dlatego tam gdzie są DNS wpisałem "*" bo każdy komputer ma inny DNS, w łatwy sposób go mozna sprawdzić.

wchodzimy w naszym komputerze na Start\Uruchom....\(wpisujemy)cmd\(pojawia sie nam wiersz poleceń i wpisujemy)ipconfig/all

w oknie pojawiły sie nam 2 lub więcej kart sieciowych to zależy ile mamy ich podlączonych szukamy tej głównej karty z której chcemy udostępnić internet w moim przypadku mam internet Orange Freedom jest to modem ZTE ZXDSL :). Patrzymy na "Serwery DNS" i wpisujemy je do tej karty sieciowej gdzie mamy podlaczony kabel z PS3. Start\Ustawienia\Polączenia Sieciowe\ klikamy prawym przyciskiem myszy i dajemy Właściwości\Protokół internetowy (TCP/IP)i wpisujemy Preferowany serwer DNS i Alternatywny serwer DNS dajemy OK. Teraz te same DNS'y musimy wpisać w konsoli. To wszystko myśle że komuś może sie przydać ten opis, starałem sie jak najdokładniej opisać:)

pozdr

i postępuję dokładnie według tych wskazówek. Tyle, że w momencie kiedy połączenie jest testowane sprawdzenie IP jest w porządku, przy DNSach pojawia mi się błąd DNS error 80710102. Próbowałem zarówno DNSów jakie podała mi komenda "ipconfig" jak i innych znalezionych w sieci - z takim samym efektem.

Może znaczenie ma fakt, że w momencie kiedy zamknę właściwości karty sieciowej a potem otworzę je i właściwości TCP/IP w polu "brama domyślna" jest pusto, tak jakby ustawienia się nie zapisywały. Ponadto, w ustawieniach połączenia w konsoli nie mam pola "Gateway" tylko bodajże "Preferred router" (piszę z pamięci, więc mogło to w oryginale wyglądać nieco inaczej, ale na pewno jest to coś z routerem). Internet jakiego używam to Play Online - zdaję sobie sprawę, że nie mam co liczyć na cuda, ale mimo to chciałbym chociaż spróbować PSN i PSS.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc, bo ja już kompletnie nie mam pomysłów.

BTW: nie byłem do końca pewny czy umieszczać to tu czy w "internet i sieci", ale wydaję mi się, że to bardziej problem z konsolą niż samym połączeniem więc napisałem tu. Jeśli źle zrobiłem - ładnie proszę o przeniesienie wątku;)

Ja natomiast myślę, że to problem z windowsem (majkrosoft, zgińta) i jego "świetną" konfiguracją, dlatego leci do Internetu i Sieci. :) - Kagex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam PS3 ani wcześniej jej nie konfigurowałem ale widzę że robi się to identycznie jak udostępnianie połączenia pomiędzy komputerami (ICS).

A więc tak, na laptopie masz na pewno zainstalowany modem więc wchodzisz w połączenia sieciowe a w nich na ikonce modemu klikasz PPM i wybierasz właściwości, przechodzisz na kartę udostępnianie a w niej zaznaczasz "Włącz udostępnianie połączenia internetowego dla tego połączenia". Akceptujesz zmiany, teraz karta sieciowa powinna automatycznie otrzymać następujące ustawienia:

Adres IP: 192.168.0.1

maska podsieci: 255.255.255.0

Jeśli ich nie otrzymała wpisujesz ręcznie, akceptujesz zmiany. Laptop jest już ustawiony.

Teraz PS3.

IP: 192.168.0.2

-Netmask: 255.255.255.0

-Gateway (Prefered router): 192.168.0.1

-Primary DNS: 192.168.0.1

-Secondary DNS: 194.204.152.34

Reszta czyli mtu, proxy itd tak jak masz w poradniku który tutaj cytowałeś.

Ot to by było na tyle.

Wracając jeszcze na chwilę do nie zapamiętywanych ustawień, napisz jaki masz system, czy przypadkiem nie modyfikowany, i w jakiej wersji (pro, home itd)

EDIT:

Zapomniałem o dość ważnej sprawie, jeśli masz jakiegoś antywira/firewalla (nawet systemowego) to na czas prób wyłącz, często bywają głównymi przyczynami problemów z połączeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze na chwilę do nie zapamiętywanych ustawień, napisz jaki masz system, czy przypadkiem nie modyfikowany, i w jakiej wersji (pro, home itd)

Fakt, mój błąd. Mam win7 Home Premium, wersja dla laptopów Lenovo (tzn. z akcji zamiany Visty na 7) jeśli może to mieć jakieś znaczenie;)

A więc tak, na laptopie masz na pewno zainstalowany modem więc wchodzisz w połączenia sieciowe a w nich na ikonce modemu klikasz PPM i wybierasz właściwości, przechodzisz na kartę udostępnianie a w niej zaznaczasz "Włącz udostępnianie połączenia internetowego dla tego połączenia".

Mam dwa połączenia: PLAY oraz połączenie lokalne (no i trzecie - połączenie bezprzewodowe, ale to jak rozumiem nas nie interesuje). Udostępniam to drugie, prawda? Do tego rzecz dziwna - po wybraniu właściwości nie ma karty Udostępnianie... tym dziwniejsza, że dałbym głowę, że jeszcze wczoraj była...

Akceptujesz zmiany, teraz karta sieciowa powinna automatycznie otrzymać następujące ustawienia:

Adres IP: 192.168.0.1

maska podsieci: 255.255.255.0

Czyli pozostałe pola zostawiam puste?

Zapomniałem o dość ważnej sprawie, jeśli masz jakiegoś antywira/firewalla (nawet systemowego) to na czas prób wyłącz, często bywają głównymi przyczynami problemów z połączeniem.

Zarówno Commodo jak i firewall windowsowy na czas eksperymentu jest wyłączony;)

Dzięki:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa połączenia: PLAY oraz połączenie lokalne (no i trzecie - połączenie bezprzewodowe, ale to jak rozumiem nas nie interesuje). Udostępniam to drugie, prawda? Do tego rzecz dziwna - po wybraniu właściwości nie ma karty Udostępnianie... tym dziwniejsza, że dałbym głowę, że jeszcze wczoraj była...

Udostępniasz PLAY w końcu to przez niego odbierasz net a nie przez lokalne czy wlan ;)

Czyli pozostałe pola zostawiam puste?

Tak pozostałe pola zostawiasz puste wypełniasz tylko adres IP oraz maskę podsieci.

Zapomniałem o dość ważnej sprawie, jeśli masz jakiegoś antywira/firewalla (nawet systemowego) to na czas prób wyłącz, często bywają głównymi przyczynami problemów z połączeniem.

Zarówno Commodo jak i firewall windowsowy na czas eksperymentu jest wyłączony;)

Dzięki:)

Ok a więc tutaj nic nie trzyma. Po skonfigurowaniu konsoli dla pewności zapinguj ją z laptopa.

winkey+r wpisujesz cmd następnie ping 192.168.0.2

Dla pewności wejdź do "centrum sieci i udostępniania" kliknij "zaawansowane ustawienia udostępniania" i sprawdź czy masz włączone "udostępnianie plików i drukarek" oraz "zezwalaj systemowi windows na zarządzanie połączeniami grupy domowej"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro udostępnianie między komputerami działa problem leży po stronie konsoli. Sprawdźmy podstawy:

W ustawieniach konsoli typ połączenia/connection type ma być wired jeśli masz wirelless to przestaw.

Spróbuj w DNS konsoli w obu polach podać 192.168.0.1

Połączenie między komputerami sprawdzałeś na tym samym kablu ?

Przykładowe ustawienie PS3 które znalazłem w sieci (podobno działa):

1. Wired Connection

3. Custom

4. Auto-Detect

5. Manual

6. IP address: 192.168.0.2

Subnet Mask: 255.255.255.0

Default Router: 192.168.0.1

Primary DNS: 192.168.0.1

Secondary DNS: 192.168.0.1

7. Automatic

8. Do Not Use

9. Disable

Spróbuj z takimi ustawieniami jak wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach konsoli typ połączenia/connection type ma być wired jeśli masz wirelless to przestaw.

Było od początku

Spróbuj w DNS konsoli w obu polach podać 192.168.0.1

Spróbowane - bez efektu.

Połączenie między komputerami sprawdzałeś na tym samym kablu ?

Tak

Przykładowe ustawienie PS3 które znalazłem w sieci (podobno działa):

Niestety, u mnie nie:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam playa i z tego co czytałem, to problem z udostępnianiem połączenia z niego jest powszechny... Chyba po prostu się nie da, ja próbowałem tyle różnych kombinacji kiedyś i nic nie dało. W każdym razie zajrzyj jeszcze na forum bez-kabli.pl, tam są specjaliści, może tam ci coś pomogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze ustawić konsolę aby pobierała ustawienia automatycznie, sprawdź co wyświetli się przy IP Adress, powinno być succeeded lub coś podobnego. Spróbuj też wyłączyć na chwilę kartę sieciową i włączyć.

W samym komputerze/windowsie masz wszystko jak należy, sprawdziłbym jeszcze konsolę u kogoś kto ma router jeśli będzie ten sam problem nie wykluczone że port ethernet w konsoli jest uszkodzony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odkopuje stary temat gdyż znalazłem rozwiązanie jak łatwo połączyć internet LTE (modem usb) do PS3 (w moim wypadku windows xp).

- Włącz konsolę i oczywiście podepnij kablem cross z komputerem

- przejdź do połączeń sieciowych i po lewej kliknij "konfiguruj sieć w domu.."

- przebrnij przez ustawienia i w trakcie wybierz tylko modem z którego korzystasz

- gdy zakończysz przejdź na ps3 do ustawień sieci i wybierz łatwe..konsola powinna sama wszystko ustawić za Ciebie.

u mnie podziałało.. aha i jeszcze warto kliknąć prawym na połączeniu/właściwości/zaawansowane i sprawdzić czy zapora windows jest wyłączona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...