Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_marcin___

BitComet i odblokowanie portu

Polecane posty

Witam, korzystam z routera TP-LINK TDW8901G, Windows 7, z internetem łącze się za pomocą neostrady. Na siódemkę przestawiłem się parę dni temu, na Viście miałem dobrze skonfigurowanego BitCometa, odblokowany port - chodziło bez zarzutu. Teraz, na Windows 7, zrobiłem wszystko tak jak ostatnio, wirtualny serwer dla BitCometa w routerze itd...lecz program nadal pokazuje, iż port jest zablokowany. Wyjścia są dwa - albo na Windows 7 trzeba zrobić to inaczej albo, co jest bardziej prawdopodobne, nie zrobiłem wszystkiego tak jak ostatnio. Mógłby ktoś napisać krok po kroku, łopatologicznie, jak skonfigurować program i router, by wszystko ładnie działało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po zmianie systemu i zainstalowaniu programu na nowo na 99% zmieniły się ustawienia portów.

2. Po zmianie systemu jeśli karta sieciowa pobiera adresację z serwera DHCP mógł zmienić się adres IP.

ad1. Sprawdź w opcjach programu jaki ma ustawiony port i porównaj go z tymustawionym na routerze, jeśli jest inny niż ten w programie zmień.

ad2. Sprawdź jaką adresację otrzymuje karta sieciowa (w szczególności adres IP) i porównaj z tym ustawionym na routerze (local adress), najlepiej zarezerwuj sobie ten adres aby się nie zmieniał (jeśli korzystasz z DHCP)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...