Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miodzitsu

Słaba przepustowość łącza przez router

Polecane posty

Witam. Rozdzieliłem sobie łącze radiowe na komputer stacjonarny i laptopa przy pomocy routera TP-LINK TL-WR543G. Wygląda to mniej więcej tak Antena na dachu połączona z routerem na koncentryku, z routera 2x RJ45. Jeden na kompa, drugi na laptopa. Wszystko działa, łączność między komputerami śmiga, do neta też sie łączy. Jedyne co mnie nie pokoi to to, iż przy ściąganiu nie przekroczy 40 kb/s na 2-megowym łączu (to samo na laptopie, niezależnie czy chodzą jednocześnie czy osobno). Wcześniej łączyłem się bezpośrednio koncentrykiem z anteny do karty sieciowej. Na niej działa znakomicie wykorzystując całe łącze. Czy to możliwe żeby router ograniczał przepustowość? Dodam że przeglądając ustawienia routera nie znalazłem nic co by mogło zmniejszyć przepustowość. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam router i na dwa komputery rozdzielam tyle że przez WIFI i śmiga ładnie.

Może to to że przez koncentryk bo to jest wyjście antenowe chyba ale nie powinno być.

Na jaki tryb masz ustawiony router. Tam co się w Quick setup ustawia.

A i zobacz sobie na speedtest.net i co ci tam wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Wszystko działa, łączność między komputerami śmiga, do neta też sie łączy. Jedyne co mnie nie pokoi to to, iż przy ściąganiu nie przekroczy 40 kb/s na 2-megowym łączu (to samo na laptopie, niezależnie czy chodzą jednocześnie czy osobno).[...] Czy to możliwe żeby router ograniczał przepustowość? Dodam że przeglądając ustawienia routera nie znalazłem nic co by mogło zmniejszyć przepustowość. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Sprawdź czy nie masz przypadkiem włączonej funkcji QoS w routerze, z opisu wygląda że to właśnie tutaj leży problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...