Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alijons

Rozwiązany: XIII resetuje komputer

Polecane posty

Ostatnio postanowiłam zainstalować grę XIII z płyty CDA. Z początku grało się dobrze, ale w pewnym momencie gra się zacięła, czekałam chwilę w nadziei że zaraz się poprawi, ale komputer się zresetował. Na chwilę zamajaczył ekran biosu i to jakiś popsuty, bo literki były tak rozmazane, że nic nie dało się odczytać. Kiedy komputer się włączył pojawiło się okienko, że: "System odzyskał sprawność po poważnym błędzie". W grze zostałam cofnięta do momentu kiedy mam dostać się bazy w której mam uratować Carrinktona (czy jak to się pisze), a gra się zacięła kiedy byłam w tym miejscu gdzie mam iść za strażnikami, a jak nie pójdę to mnie biją pałkami. Postanowiłam spróbować drugi raz, ale w momencie kiedy ten generał już wyjdzie z celi znowu się zacięło. Tym razem był chwilę czarny ekran, a potem pojawiło się jakieś okienko, ale nie wiem co tam było napisane, bo była rozmazana na cały ekran i odczytałam tylko słowo "running". Tym razem sama zresetowałam komputer. Czy ktoś wie o co chodzi? Gra jest fajnie i chętnie bym pograła. Komputer spełnia wymagania gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP.

Procesor 1818 MHz albo 1817 (naprawdę czasami się zmienia)

Pamięć RAM: 1024

Radeon 9550 128 MB, Vertex Shader 2.0, Pixel Shader 2.0

W innych grach tak się nie dzieje.

EDIT: A tego jak się zasilacz nazywa to nie mogę odnaleźć. Podobno pisze na nim więc zdjęcia komputera daję:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be272ad83d7fb042.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a4c0f977cfa828a.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach nie ma zasilacza. To jest takie pudełko u góry obudowy. Z niego wszystkie kable wychodzą. Zmierz jeszcze temperatury karty graficznej i procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś mnie poinformował gdzie ten zasilacz dokładnie jest.

Z tego co tam pisze odczytałam: ENight model" GPS 300AB-100U

Jakim programem mogę temperaturę sprawdzić? (Oprócz Everesta, którego już nie mogę używać, bo minęło 30 dni okresy próbnego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę procesora - Core Temp a karty GPU-Z w zakładce senssors. Zmierz w spoczynku i podczas gry. W GPU-Z możesz zaznaczyć zapis temperatury w notatniku. A zasilacz raczej kiepski. Jeśli masz możliwość to sprawdź kompa na innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Core temp nie współpracuje, a GPU-Z nie wyświetla temperatury tylko jakieś dane w MHz.

A może to problem gry? Na moim starym komputerze gra się zawieszała w momencie kiedy murzynka dawała mi hak. Mówiła, że ona była pierwsza odchodziła trochę i nic się nie działo. Gra działała, słychać było muzykę itp, ale nic się nie ruszyło i trzeba było resetować

EDIT: Właśnie sobie przypomniałam, że od pewnego czasu w Simsach 3 działo się to samo (zawiecha, zniszczony niebieski ekran biosu, reset). Grałam w to od premiery i nagle się popsuło. Nie pomogła ponowna instalacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do biosu od razu po resecie i poszukaj zakładki, w której znajduje się temperatura procesora. Ale dziwne, że żaden program do temperatury nie działa. Możesz pokombinować z różnymi wersjami.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW. - Lord Nargogh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...