Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pavlaq

Monitor nie działa

Polecane posty

Witam

mam problem z monitorem Dell 2209WA. Kilka dni temu miałem miganie na ekranie (obraz znikał i się pojawiał), ale poprawiłem kable i przestało wariować. Wczoraj natomiast zrobiło sie to samo i ekran jest kompletnie czarny (wyłączony), jak w stanie spoczynku tylko, że lampka power on/off się świeci (kiedy komputer jest uruchomiony).Prąd normalnie dochodzi, sprawdziłem również podłączenie na D-Sub i to samo. Podłączyłem stary monitor (17LCD) pod kartę (XFX Radeon 5870) i tam wszystko chodzi więc wyjścia na karcie są w porządku. Czyżby kompletnie padł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Dell 2209WA. [...] (XFX Radeon 5870)

:rozpacz:

To już HD4870 1GB ciągnie wszystkie gry w tej rozdzielczości bez problemów, a Ty włożyłeś HD5870... To jak kupić najnowsze Ferrari tylko w celu dojazdu do pracy...

Jeśli masz możliwość, to wymień tego Della na Samsunga SM F2380.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam(jeżeli masz jeszcze zaufanie do Della i kwotę 1000zł) DELL S2409W albo Samsung 23'' 2333HD(Full HD,HDMI) albo SAMSUNG 2433LW(Full HD).Ja mam Dell`a co prawda od 2 miesięcy ale jestem zadowolony i nic się nie popsuło :) (Benq G2020HDA 21")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kupowałem kompa a potem monitor. Docelowo miałby większy/większa rozdzielczość ale koniec końców specyfika miejsca na biurku zmusiła mnie do kupna mniejszego. Róg, w którym stoi monitor posiada spadek dachu, który uniemożliwia mi ustawienie większego monitora w odpowiedniej odległości. Różnica w wysokości tych modeli to 9cm, które stanowią przepaść w moim przypadku. Tym bardziej, że na monitorze jest centralny głośnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była dokładnie centralna satelita z zestawu logitech x-540..Szczerze mówiąc nie pomyślałem o tym czy powinien mieć zabezpieczenie, ale z drugiej strony tak myślę, że satelita przeznaczona do mocowania na monitorze chyba powinna być do tego przygotowana?Generalnie wyglądało to tak, że zestaw logitecha mam od zeszłego poniedziałku i satelita działała na monitorze SyncMaster 710N Samsung, a od czwartku na tym Dellu.Od 1,5 dni z powrotem jest na Samsungu i on nie wykazuje jakiś złych objawów..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czasu aż samsung też odmówi posłuszeństwa... Proponowałbym ją zdjąć z tego monitora i powiesić na ścianie (powinna mieć taką możliwość ) lub postawić na biurku w odległości większej niż 10 cm żeby ci drugiego monitora szlag nie trafił :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie:

Problemem nie jest "ekranowanie" bo większość głośników ma ekran, lepszy lub gorszy.

Problemem są wibracje.

Każde urządzenie elektroniczne składa się z tysięcy podzespołów połączonych z płytą montażową przy użyciu lutu, oraz sporej ilości kabli/złączek. Dopóki w użyciu były stopy lutownicze zawierające ołów wytrzymałość mechaniczna tych połączeń była stosunkowo wysoka (lut był elastyczny - w pewnym zakresie), ale teraz mamy ROHS i luty bezołowiowe o dużo mniejszej wytrzymałości mechanicznej.

A głośnik, jak to głośnik, wytwarza drgania o częstotliwościach akustycznych + harmoniczne. Urządzenia różnie reagują na drgania, jedne praktycznie wcale (bo np. płyta z elektroniką jest zamocowana w sposób zmniejszający przenoszenie wibracji), a inne ... no cóż, przez pewien czas wytrzymują taki eksperyment ;)

Nie twierdzę że monitor Dell-a "całkiem na pewno, 100%" uszkodziły drgania, bo tego nawet w serwisie po rozebraniu sprzętu nie da się stwierdzić ze 100% pewnością. Ale stawianie monitora na subwooferze (często widuję na fotkach) albo wieszanie na nim głośnika to nie jest dobry pomysł. A dokładniej: jest to bardzo ZŁY pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dokładne wytłumaczenie - w tej kwestii byłem kompletnie zielony gdyż to mój pierwszy zestaw głośników - do tej pory jechałem na moim "ręcznie" zbudowanym 5.1 czyli magnetofon :P (swoją drogą bardzo przyzwoity sprzed 16 lat) subwoofer - stara kolumna ojca + plus kilka satelitek od sprzętów audio - grało nawet nawet :P monitor pojechał do serwisu i co będzie to się okaże - to nie była nówka sztuka tylko używany z roczną gwarancją. W każdym razie czegoś ważnego się dowiedziałem więc jeszcze raz dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...