Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrSith

Windows 7 i problem

Polecane posty

Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem nowego sprzętu, na którym mam zainstalowanego Windows 7 Ultimate. Katowałem peceta całkiem mocno, a to Crysisem, a to 3dmarkiem. Problemów nie było, wszystko elegancko. Wieczorem zapuściłem przerzucanie plików ze starego kompa po LANie (25gb Steam...), w pewnym momencie ujrzałem przepiękny szary ekran, który raczył mnie swą obecnością jakieś może 2 minuty, po czym Anrzej (mój PC) stwierdził, że się zrebootuje. Dzisiaj powtórzyło się to trzykrotnie, dwa razy w trakcie buforowania filmiku, raz podczas grania w systemowe szachy ;p.

Mój sprzęt (trzeba się kiedyś pochwalić :P):

Core i5 750

4GB ramu OCZ

Radeon HD 5850

ASUS P7P55D

Zasilacz Chiefteca 500W

Temperatury są w porządku, więc nic mi się nie grzeje (CoreTemp i everest w użyciu). Łaty dla systemu pościągane. Chronię się NODem, Spybotem i systemowym firewallem (nie ma Sunbelta na win7 :c). Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 4 błędy:

"Uruchomienie sesji ?Circular Kernel Context Logger? nie powiodło się z powodu następującego błędu: 0xC0000035"

"Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie nadaje się do użytku. Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie \Device\HarddiskVolume2." (?! ;o)

"Nazwa aplikacji powodującej błąd: WerFault.exe, wersja: 6.1.7600.16385, sygnatura czasowa: 0x4a5bc2d9"

"Nie można utworzyć punktu przywracania (Proces = C:\Users\Reset\AppData\Local\Temp\{C75C6A99-6174-46BD-B277-E72211E3F1B8}\setup.exe /q"C:\Users\Reset\AppData\Roaming\InstallShield Installation Information\{3266FEA9-98E9-448B-B235-DAC63D4CE781}\setup.exe" /tempdisk1folder"C:\Users\Reset\AppData\Local\Temp\{C75C6A99-6174-46BD-B277-E72211E3F1B8}" -runfromtemp -l0x0409 -removeonly; Opis = Configured Unreal Tournament 3 Demo; Błąd = 0x80042302)."

Modelu pamięci nie mogę znaleźć, to są IMO najważniejsze informacje:

4GB 1066MHz DDR3 Non-ECC , napięcie 1.6-1.7V CL7 7-7-21 DIMM Kit of 2

(jak trzeba mogę dać linka do komputronika, swoją drogą BIOS asusowski świecił napięciem 1.6v dla nich na żółto)

HD Tune:

hdtunew.th.jpg

Swoją drogą, nowsza wersja everesta (ultimate) odpala się bez problemów. Co nie zmienia faktu, iż problem nadal występuje w sumie w losowych momentach. I dość często mam nieoczekiwane zamknięcia gier (demo crysisa, l4d), ale to akurat można zwalić na sam system. Resztę - nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zdarzeń typu Command Timeout, co jeśli dobrze pamiętam mówi o problemach z zasilaniem dysku. Sprawdź napięcia (miernikiem) oraz sprawdź, czy wtyczka jest dociśnięta, jeśli masz taką możliwości, to warto spróbować podłączyć dysk do nowej wtyczki.

Dysk to Barracuda 11, a objawy są typowe do dysków z wadliwej serii. Wpisz dane o swoim dysku na tej stronie, jeśli dysk jest z wadliwej serii, to powinno się pojawić stosowne info z instrukcją jak wymienić dysk. Tu masz instrukcję jak sprawdzić numer seryjny i model dysku.

Gdzie kupowałeś dysk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zestaw z komputronika zamawiałem (najmniej problemów z dostępnością - przy tej karcie błogosławieństwo...), niestety jestem leniwy i kazałem sobie przysłać całość jako zestaw. Czyli - zaplombowane. Też mi się wydaje, że to coś z dyskiem (zazwyczaj faile w trakcie wykorzystywania go [kopiowanie, buforowanie etc]), tylko gwarancja odpada dopóki tego nie wykażę. Zaraz odpalę tego SeaTools, zobaczę co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w razie czego będziesz musiał załatwiać wszystko przez Komputronik. Jeśli się okaże, że dysk jest z wadliwej serii, to przed oddaniem sprzętu na gwarancję spisz numer seryjny dysku (ten, który pokaże się w SeaTools), bo niektóre serwisy robią tylko niskopoziomowy format dysku i oddają dysk do właściciela. Procedurę powtarzają tak długo jak im klient na to pozwoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przeprowadziłem krótsze testy, Long DST i Long Generic zostawiam na noc/rano, bo zaraz lecę spać. Jeżeli SeaTools nic nie wykaże, jak inaczej da radę udowodnić Komputronikowi że dostałem wadliwy dysk? (Oczywiście o ile wina rzeczywiście leży po stronie HDD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testów nie musisz robić, wystarczy, że odczytasz numer seryjny i wpiszesz go na stronie Seagate. Jeśli dysk jest z wadliwej serii, to powinno się wyświetlić stosowne info. Jeśli się nie wyświetli, to dysk jest raczej z dobrej serii, ale to nie oznacza, że jest sprawny.

W każdym bądź razie, skoro masz założone plomby, to kompa tak, czy owak powinieneś oddać na gwarancję, bo sam nie jesteś w stanie nic zrobić. Według mnie problem jest natury technicznej, a przynajmniej wskazują na to odczyty ze S.M.A.R.T.u. Numer seryjny spisz tak, czy siak i po powrocie kompa go porównaj. Ponadto jeśli dysk jest z wadliwej serii, to nie zapomnij o tym powiedzieć sprzedawcy, gdy będziesz oddawał kompa do serwisu. Postrasz ich również, że mają Ci dać normalny dysk (Seagate wycofał te dyski ze sprzedaży, tylko polskim sklepom oczywiście nie chciało się tego faktu odnotować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na stronie Seagate'a nie widzę nigdzie informacji o tym, czy dysk jest z dobrej, czy z wadliwej serii. To jest strona sprawdzająca gwarancję.

Na jakiej podstawie powinienem zgłosić komputer na gwarancję? Tzn żeby jej nie odrzucili? Bo w teorii wszystko jest dobrze, komputer działa, większość testów dysk przeszedł (Long DST - failed, tego Long Generic nie robiłem jeszcze), więc mogą stwierdzić że komputer jest sprawny = pozdro. W najgorszej ewentualności zakupię inny dysk i każę sobie go wymienić i zaplombować komputer ponownie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Core i5 750

4GB ramu OCZ

Radeon HD 5850

ASUS P7P55D

Zasilacz Chiefteca 500W

Która konkretnie płyta główna?

http://www.asus.com/Search.aspx?SearchKey=P7P55D

Modelu pamięci nie mogę znaleźć, to są IMO najważniejsze informacje:

4GB 1066MHz DDR3 Non-ECC , napięcie 1.6-1.7V CL7 7-7-21 DIMM Kit of 2

(jak trzeba mogę dać linka do komputronika, swoją drogą BIOS asusowski świecił napięciem 1.6v dla nich na żółto)

http://www.ocztechnology.com/products/memo...00_gold_edition

te pamięci?

OCZ3G10664GK nie ma na liście (QVL) pamięci zgodnych z płytą Asus P7P55D , w ogóle niewiele pamięci 1066 (PC3-8500) na nią trafiło ze względu na pewne ograniczenia kontrolera pamięci wbudowanego w procesory INTEL Core i5/i7.

Zależnie od wykonania moduły RAM OCZ3G10664GK mogą pracować przy napięciu 1,5V albo 1,6V - nie znasz wersji (wykonania) bo masz zaplombowaną skrzynkę. Każde "wytrzymują" 1,65V i tyle można im ustawić w biosie (albo 1,60V).

Teoretycznie na stronie Seagate'a nie widzę nigdzie informacji o tym, czy dysk jest z dobrej, czy z wadliwej serii. To jest strona sprawdzająca gwarancję.

Po wpisaniu numeru seryjnego z wadliwej serii wyświetla się dodatkowa informacja (bezpłatna wymiana i backup danych).

Błędy które podałeś dotyczą pośrednio lub bezpośrednio dysku, problem polega na tym że uszkodzony często RAM daje zbliżone objawy.

Dopóki diagnostyka albo strona Seagate nie pokażą że dysk jest uszkodzony (albo pochodzi z serii podlegającej wymianie) nie masz o czym dyskutować z serwisem Komputronika. To znaczy porozmawiać sobie możesz, albo oddać komputer do naprawy ... ale NIC z tego nie wyniknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Seagate'a były informacje o gwarancji i o tym, jak mogę oddać dysk = dysk pochodzi z wadliwej serii? Podane są także informacje o backupie...a zresztą:

seagate.th.png

Jeżeli te informacje oznaczają wadliwość dysku - jest to już podstawa do gwarancji? Czy mogą się wypiąć i stwierdzić, że to żaden dowód?

płyta - P7P55D, nie żadne deluxe, pro czy LE. Pamięci podobno przystosowane, sam komputronik zaproponował akurat te bo Patrioty, które sobie wybrałem podobno im się uszkodziły. Te OCZtki o ile pamiętam w opisie na Komputroniku miały wyraźnie zaznaczone, że są kompatybilne z Core i5/i7. Pamięci te, do których dałeś linka - to te moje.

EDIT: Coraz bardziej mi wszystko swiruje, DIRT2 się wypina (proces został zamknięty etc), przed chwilą posypał się explorer.exe... Proszę o odpowiedź, czy dane z tego screena faktycznie oznaczają wadliwość dysku, chcę jak najszybciej zareklamować HDD, zanim będę miał na nim sporo ważnych danych. Może przy okazji się na x64 przesiądę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie sprawdzilem RAMy MemTestem (ale wersją odpalaną spod Windows, tym, który podałeś, sprawdzę, jeśli zajdzie potrzeba). Kazał odpalić tyle kopii programu, ile rdzeni procesora, i podzielić pomiędzy nie pamięć do sprawdzenia. Tak więc:

memtesterrors.th.jpg (takich errorów wyskoczyło łącznie 11)

testover.th.jpg (widać na paskach nazwy, ile było errorów)

PS: uprzedzając ewentualne pytania - nie zmieniłem tapety w trakcie testu, to Windowsowa kompozycja :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzania pamięci nie używa się programów działających pod Windows (zbyt łatwo ich działanie mogą zakłócić inne programy lub nawet sam Windows). Tak po prawdzie, to zwyczajnie zmarnowałeś czas - musisz pobrać wersję Memtest86 lub Memtest86+ (najlepiej obraz bootowalnej płyty CD) z linków podanych przez Sevarda, wgrać ją na odpowiedni nośnik i uruchomić z niego komputer. Potem teścik - przynajmniej trzy godziny lub do pierwszego błędu (jeśli wyskoczy przed upływem trzech godzin).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa. Memtest86+ chodził przez 3 godziny (+- 10min), brak błędów.

Może jednak problemy wynikają z tego, że te RAMy nie są w 100% kompatybilne z moją płytą główną? Tak jak to zauważył SwisteK...bo wątpię, żeby tak wychwalany Windows 7 zaczął się bez powodów krzaczyć po 2 dniach użytkowania...

Przyznaję, że troszkę nie wiem, co robić. Jeśli miałbym zwracać DBZ (Diaboliczną Skrzynkę Zua), musiałbym mieć jakiś powód. Niby te testy z MemTesta pod windows coś tam mogły znaczyć, ale jak się okaże, że te pamięci faktycznie są w porządku, to ich wymiana nie przyniesie mi żadnych korzyści. Poza sprawdzeniem, czy to nie wina OS, bo wymiana pamięci = reinstall Windowsów (tym razem na x64).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem gdzieś jest, ale pytanie, czy w sprzęcie, czy w systemie. Daj jeszcze świeżego screena z zakładką Health z HD Tune, ponadto przeprowadź test z zakładki Benchmark i tu również daj screena, oraz wykonaj test z zakładki Error Scan i napisz, czy coś wykryło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Error scana przeprowadzałem jakiś czas temu, niestety nie miałem czasu go dokończyć - przy około 80% nie było żadnych błędów, puszczę go na noc i rano podzielę się wynikami. Zakładka Health:

hdtunehealth.th.jpg

Benchmark:

hdtunebenchmark.th.jpg

EDIT: Error scan nie wykazał żadnych błędów, 100% OK.

EDIT2: BTW, zamieszczam screena zużycia pamięci.

ramusage.th.png.

Ogólnie poważnie zastanawiam się nad reinstallem systemu, tylko że nie chcę, żeby wyszło tak, że po nowej instalacji też będzie coś nie tak...dlatego wolę szukać do upadłego problemu w sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamuję się. Sorry za double post, ale muszę zbumpować.

Zostawiłem kopiowanie WoWa po LANie, wychodząc z domu. Wracam - komputer wyłączony. Odpalam - mówi, że został niepoprawnie zamknięty. Nie załadował się motyw (Krajobraz), próba załadowania - grey screen. Odpalam jeszcze raz, zmieniam motyw na Naturę, patrzę - NOD32 mówi, że system jest zagrożony (inicjacja nie powiodła się). Nie wiem, co się dzieje, żaden syf w sumie nie miał jak mi się na kompa wedrzeć - nie zdążyłem tutaj zbyt wiele pobrać. Zaraz zapuszczę online scana. NOD właśnie się aktualizuje, jakiś spory plik (21mb jak na aktualizację to niemało). Jak online scan i skan NODa nic nie wykryję, sprawdzę malwarebytes' anti-malwarem. Reinstalować systemu nie chcę, bo jeżeli coś mi robi kuku, to raczej siedzi to na partycji z danymi a nie z systemem.

EDIT: NOD po aktualizacji wrócił do życia. Nie wiem, może to false alarm i przez nagłego reboota tak się wszystko popieprzyło. Skanowanie w toku.

EDIT2: Clear. Kurczę, niby nie chciałbym się dowiedzieć, że świeży sprzęt nawala, z drugiej już mam tego dosyć i chciałbym znaleźć winowajcę...i się go pozbyć oczywiście (tzn problemu :P). Help plax.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...