Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zuoman

Nieposłuszny pasek zadań.

Polecane posty

Mam problem.  :happy:

Otóż po włączeniu jakiegokolwiek programu nie pokazuje mi się jego odnośnik/cokolwiek/nie_wiem_jak_to_się nazywa na pasku zadań. Ot, włączam np. Operę, a tam nic. Ale żeby było śmieszniej, na całym pasku jest rozciągnięte Szybkie Uruchamianie bez możliwości zmiany rozmiaru (vide załącznik). Po jego wyłączeniu/usunięciu, cały pasekm zadań minimalizuje się do 2-3 pikseli (niezależnie od autoukrywania) i za nic nie zamierza się z powrotem pojawić. I dopowiem, nic tam wcześniej nie przestawiałem.

Dla sprawdzenia, utworzyłem 2-gie konto użytkownika, tam wszystko ok.

Macie jakiś sposób na to? Z góry dziękuję.

post-76847-1262329983_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń klucz rejestru
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StuckRects2

i uruchom ponownie komputer zresetuje to ustawienia paska zadań do domyślnych.

Sprawdziłem, nie poskutkowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się zaraz po użyciu TuneUp Utilities lub tej kompozycji ? czy np. po użyciu i restarcie ?

Już z dwa lata będzie jak go używam. Problem pojawił się pewnego słonecznego dnia po uruchomieniu PC'ta. Wcześniej tego nie było. Ja bym tego problemu nie wiązał z Tune Up'em.

Z jakiego antywira korzystasz ?

avast! 4.8 Home Edition

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadności, IMHO Combofix to ostateczność. Autor tematu może użyć np. Malwarebytes' Anti-Malware i zainstalować Comodo :).

W wielu przypadkach u użytkowników avasta po skanowaniu Malwarebytes zostają jeszcze "drobnoustroje" których nie usuwa a Combo sobie z nimi radzi dlatego od razu go zaproponowałem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zostaje combofix usuwa przeważnie dopiero po napisaniu skryptu, czyli w takim przypadku lepiej według mnie użyć OTLa, w którym można zrobić to samo, ale nie ryzykujemy, że Combofix przy okazji coś zepsuje (różne przypadki się zdarzają).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] nie ryzykujemy, że Combofix przy okazji coś zepsuje (różne przypadki się zdarzają).

Z tym "psuciem" najczęściej jest problem pod Vistą czy 7 dlatego nigdy nikomu kto korzysta z tych systemów nie polecam a wręcz odradzam korzystania z Combofix. Po za tym z racji znacznych różnic między tymi systemami (w stosunku do xp) w większości wypadków wystarcza Malwarebytes.

W Xp żeby Combofix coś "popsuł" trzeba mieć naprawdę wielkie szczęście czy może raczej pecha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem w wypadku gdy ktoś używa avast który przepuszcza rootkity jak sitko wodę użycie combo (przy xp) jest jak najbardziej zasadne (gdy pojawiają się problemy z menu kontekstowym usługami itp) i praktycznie rzadko trzeba po nim "sprzątać" używając skryptu ale przeglądnięcie loga to u mnie rutyna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...