Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GoGeTa

Rozwiązany: Zawirusowany system. nic nie działa.

Polecane posty

Dzień dobry właśnie byłem u kolegi, który mnie poprosił o pomoc. Okazało się że jego komputer jest zawirusowany. Na tapecie ma błąd związany z wirusem. Jego program antywirusowy to nod. Internet nie działa. Co jakiś czas pojawia się błąd z nazwą trojan. Co zrobić by się tego pozbyć??

P.S. Źle wstawiony temat sorry nie wiem jak skasować.

Przeniosłem do właściwego działu. Usunąłem również dubla. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładna nazwa wira. Jak Nod nie pomaga, to ściągnij z neta najnowszą wersję ESETa z aktualną bazą wirusów(trial na 30 dni), możliwe że nie ma aktualnej bazy. Jak nie pomoże ESET/NOD to go usuń i zainstaluj coś innego np. Kaspersky. Podaj dokładną nazwę wirusa i najlepiej poszukaj po necie czy ktoś miał juz z nim problem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz neta, wywal antywirusa, punkt przywracania systemu. Coś w tym stylu. Albo poprostu formacik :>

Jak nie masz nic mądrego do napisania, to nie pisz w ogóle. Tym razem tylko upomnienie ustne, następnym razem będę mniej miły. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego ale nie miałem antywirusa.Teraz antywirusy są tak skonstruowane że skanują nawet to co w necie oglądasz :).Ale do rzeczy.Miałem tak i musiałem zmienić dysk bo za późno zauważyłem że coś jest nie tak.Trojany należą do grupy wirusów które bardzo szybko się rozprzestrzeniają...i jak już ktoś powiedział zrób format, albo weź inny dysk wgraj system, wgraj antywirusa, podłącz 2 dysk i przeskanuj.Po skanie powinno spytać się o czynność (wiem bo też mam NOD`a) i wybierz usuń.Usunie i spokojnie lecisz dalej na tym dysku :).

Nie próbuj trybu awaryjnego bo nie wiem czy Ci pomoże :)

Testujecie moją cierpliwość, czy mi się wydaje (patrz mój dopisek do poprzedniego posta)? - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym upewnijcie się, czy kwestia internetu jest związana z wirusem. Wcześniej wszystko działało dobrze?

Usuń tempy z documents and settings/user/ustawienia lokalne/temp. Często tam się syf gromadzi (miałem podobną sytuację i odkryłem tam małą stadninę). Na 90% będzie tam przynajmniej ta tapeta. Poza tym tak jak mówił Sevard - przynieś znajomemu Anti-Malware'a, jest spora szansa, że pomoże.

Online'owe skany odpadają ze względu na brak neta, a szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak wskazane przeze mnie antywirusy. Wszystkie poza Kasperskym mają aktualne bazy, są darmowe i zbudowane w oparciu o GNU/Linuksa. Generalnie, poczekajmy na odpowiedź autora wątku, bo nie wiadomo, czy jest jeszcze zainteresowany pomocą, a my dyskutować możemy w nieskończoność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń tempy z documents and settings/user/ustawienia lokalne/temp. Często tam się syf gromadzi (miałem podobną sytuację i odkryłem tam małą stadninę). Na 90% będzie tam przynajmniej ta tapeta.

Pomogło jakimś cudem wszytsko dobrze już dzięki;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...