Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

opti

Tani Kaspersky 10

Polecane posty

Witam, ostatnio napaliłem się na tego antywira (mam Avasta, ale słyszałem, że to badziew i często przepuszcza wirusy). Zainstalowałem wersję testową, i Kasperek od razu ruszył do pracy - wykrył mi trochę syfu na kompie. Z tego powodu chciałbym go kupić, na allegro widzę 1 egzemplarz 2010 na okres 1 roku (na 1 stanowisko PC). Jego cena wynosi równe 25 złotych. Pytanie - czy to jest legalne, nie ma tu żadnych haczyków, podczas gdy cena oficjalna na stronie producenta wynosi 115 zł? Możliwa jest aż taka obniżka ceny? Boję się, żebym nie dostał jakiegoś pirackiego klucza. A może polecicie jakieś inne antywirusy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłbym uważać z tego typu zakupami. Po jakimś czasie pewnie pojawi Ci się, że klucz jest na czarnej liście i nic nie zrobisz. Lepiej kupić w jakimś pewniejszym sklepie internetowym.

A ta ofertę na allegro widziałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ktoś kupił Kasperskiego, zarejestrował go a np. po miesiącu klucz już jest na czarnej liście. I za bardzo już nic nie może zrobić jak pozytywa wystawił.

Nie udowodni się że sprzedał nielegalny klucz :P

Jak chcesz możesz zaryzykować ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triale mają ten minus, że działają przez ograniczony okres czasu, a zmienianie co parę miesięcy antywirusa nie jest dobrym pomysłem. Rozwiązania darmowe zaś zazwyczaj są darmowe tylko do użytku domoweg (firmy muszą płacić), jedynym wyjątkiem jaki znam jest Comodo Internet Securisty (jest jeszcze ClamWin, ale niestety go należy na razie traktować jako ciekawostkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takiemu zestawowi o jakim jest mowa - czyli Avira + Comodo Firewall, zdarzają się jakieś wyskoki, albo błędy? Chodzi mi o to, iż teraz Kaspersky codziennie dodaje sobie +2 do wykrytych zagrożeń (riskware). Do riskware'u program zalicza wszystkie skróty, dzięki którym odpalam swoje gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta na allegro jest coś naciągana. Kaspersky jest jednym z najdroższych antywirusów. Ja nie pamiętam ile zapłaciłem dokładnie za klucz do swojego, ale wydaje mi się że coś w granicach 100zł na rok (a mam tylko antywirusa bez całego tego pakietu security).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspersky Internet Security 2010 (dla domu i małych biur) kosztuje 155 zł z licencją na rok. I wcale nie jest najdroższy Eset Smart Security kosztuje 193,98 i osobiście wolę ten pakiet z testów w pracy i w domu zauważyłem że lepiej sobie radzi z nietypowymi zagrożeniami czy z tak popularnymi autorun.inf.

Jeśli chodzi o kupowanie oprogramowania na allegro to szczerze nie polecam najlepszym przykładem są systemy od MS z licencją Oem, widziałem już masę takich aukcji gdzie taki system był sprzedawany jako używany co już łamie wyżej wymienioną licencję. W przypadku antywirusów nie jest lepiej, często jest tak jak pisał wyżej xandi.

Oprogramowanie najlepiej kupować u producenta lub "na żywo" w sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że korzystałem z comodo i kasperskiego - kaspersky wyraźnie jest szybszy i mniej upierdliwy. Wykupiłem z Tatą licencję na trzy komputery (za około 190 zł, jeżeli dobrze pamiętam) i jestem zadowolony.

Jak masz pieniądze to decyduj się na Kasperskiego. Jak nie to tylko Comodo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Wiesz, COMODO (a właściwie to Defense+) jest upierdliwy góra przez tydzień, dopóki go nie "nauczysz", które procesy są bezpieczne, a które nie. I zawsze, jak pojawi się coś nowego, to zostaniesz o tym poinformowany. Takie działanie tego programu bardzo mi pasuje, bo wiem, co się dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...