Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinio27

Rozwiązany: Problem - kino domowe i N box recorder

Polecane posty

W internecie znalazłem takie coś :

Korzystając z okazji dla posiadaczy kina domowego proponuję podłączyć dekoder telewizji ?n? za pomocą kabla optycznego (dodatkowo)w celu uzyskania dźwięku DOLBY DIGITAL . Wykorzystujemy wyjście o nazwie SPDIF. Dźwięk podczas oglądania programów nadawanych w tym systemie dodaje dużych wrażeń przez uzyskanie niesamowitej przestrzeni. Pamiętajmy o właściwym wyborze trybu wciskając przycisk OPI na pilocie dekodera , wybierając język dźwięku-dolby.

Tak więc podłączyłem kino domowe (LG Ht903 TA) bezpośrednio z dekoderem N (n box recorder) kablem optycznym i niestety nie ma dźwięku przestrzenego oczywiście na tych kanałach które posiadają taką funckję, jest tylko dźwięk stereo...

W ustawieniach dekodera dźwięk Dolby Digital ustawiłem na TAK więc powinno wszystko działać a tu [beeep]...

Z góry dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem to mi napisali na forum N :

Znaczka DD, pokazywanego przez nbox na pasku informacyjnym, nie można utożsamiać z dźwiękiem przestrzennym. Kodek AC3 (DD) można zastosować także do zwykłego stereo (DD 2.0). Możliwości techniczne przekazywania dźwięku 5.1 nie oznaczają, że taki towarzyszy obrazowi. Z dźwiękiem przestrzennym nadaje się wybrane pozycje programowe (np. mecze na nSport HD).

Dla sprawdzenia aparatury skorzystaj z radia nRadio HD, które stale transmituje dźwięk przestrzenny DD 5.1.

I jeszcze jedna opcja jak się wyłączy lektora i włączy napisy (niektóre programy umożliwiają to) to jest dżwięk przestrzenny :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...