Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BeforeGood

Logitech G19 - inny układ klawiszy

Polecane posty

Witam serdecznie. Kupiłem ostatnio klawiaturę Logitech G19 i mam mały zgrzyt. Chodzi mi o rozmieszczenie klawiszy, zamawiałem klawiaturę z małym enterem a dużysz shiftem, taką jaka jest na zdjęciu, do którego link daję niżej

logitech_g19_product1.jpg

A dostałem z dużym Enterem i małym Shiftem, taką jaką na zdjęciu, w linku niżej

klawiatura_logitech_G19_3.jpg

Dlaczego tak jest? Czyżbym dostał jakiś stary model, czy poprostu na nasz kraj dostarzają z takim właśnie układem klawiszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak jest? Czyżbym dostał jakiś stary model, czy poprostu na nasz kraj dostarzają z takim właśnie układem klawiszy.

Większość klawiatur występuje w kilku wykonaniach, różnią się one nie tylko układem klawiatury (najczęściej występują: QWERTY, AZERTY, QWERTZ - u nas spotyka się też wersje "skandynawskie") ale też wielkością i (czasem) rozmieszczeniem klawiszy [Enter][shift] itp. To też jest wynik "lokalizacji", po prostu w niektórych krajach taki układ jest przyjęty i powszechnie stosowany. Do nas trafiają głównie klawiatury w układzie QWERTY, ale właśnie w dwóch wersjach. Jest to ten sam model, tylko na inny rynek (w pełnym symbolu produktu jest różnica). Dobry sprzedawca wie co sprzedaje ... chyba że handluje towarem wyłącznie wirtualnym, to znaczy przepakowuje to co mu hurtownia dostarczyła bez wnikania w detale.

Ja tam wolę duży [Enter], bo w ten mały czasem nie trafiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę duży [Enter], bo w ten mały czasem nie trafiam ;)

Co do entera to masz rację, a do Shifta się przyzwyczaję, ale zaniepokoiła mnie inna rzecz - kod producenta. W sklepie, w którym kupowałem klawiaturę, a jest nim Komputronik, więc myślę, że nie jest to jakiś mały sklep, widnieje kod "Kod producenta: [920-000970]" Ja na swojej klawiaturze mam "[820-001977]", a na stronie Logitecha jest jeszcze inny [920-000978]. Czyli co?...mam stary model? i czy sprzedawca może robić w ten sposób? W opisie podać inny numer niż ten na sprzedawanym produkcie? Po wekendzie zadzwonie do Komputronika, ale chce się jak najwięcej do tego czasu dowiedzieć. I najważniejsze pytanie, czy uważacie, że powinienem sprzęt oddać? Czy sobie darować latania, czekania i cieszyć się tym co mam...wszak jak to starszy model to wcale nie znaczy, że gorszy, a do układu klawy się przyzwyczaje, ale co do kodu to mam mieszane uczucia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery są zależne od rynku, na jaki dany model jest przeznaczony. Model skierowany na polski rynek ma oznaczenie [920-000978], [920-000970] można znaleźć na holenderskiej stronie, natomiast przy numerze [820-001977] wyszukiwarka Logitecha, Google oraz Bing wymiękają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja już całkiem zgłupiałem...ale moment, taki sam numer znalazłem w teście klawy pod tym linkiem:

http://www.rwlabs.com/article.php?cat=&amp...mp;pagenumber=4

Kurcze wiem, że może to szczegół, ale dość irytujący...sam nie wiem co robić. Wątpię, żeby w Komputroniku udzielili mi jakiś sensownych odpowiedzi, podejżewam, że sami nie mają pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1351225

przepraszam za link do strony w języku "bardzo obcym", ale przy odrobinie dobrej woli idzie zrozumieć ;)

Ogólnie:

kod [820-001977] nie występuje w ofercie handlowej, to wygląda na fragment jakiegoś zestawu ([820-xxxxxx] = klawiatura).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się chyba wyjaśniła. Na nasz rynek dostarczają klawę z takim układem klawiszy, w którym występuje duży [enter]. Poprostu użyli zdjęć na zasadzie Copy&Paste :) Co do numeru to na opakowaniu widnieje prawidłowy czyli 920-000970, wcześniej go nie zauważyłem ponieważ nie przyglądałem się opakowaniu. Ten numer pod klawą to numer partii a nie kod producenta, tak jak wcześniej myślałem. Trochę Logitech wprowadza w błąd podając numer producenta jako PN 920-000970 a pod klawą piszą PN 820-001977. Chyba, że oznaczenie PN ma dwojakoie znaczenie, jako PRODUCT NUMBER i PART NUMBER, ale tego już nie wiem. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie się tematem.

Dodam jeszcze tylko, że sprawdziłem jak to wygłąda na starszym modelu, czyli G15 i tak jest dokładnie tak samo. Zupełnie inny numer PN pod klawą i inny na stronie producenta, który jest taki sam jak na opakowaniu. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.

Klawiatura w opakowaniu "BOX" - PN 920-000970

klawiatura jako "goła" klawiatura - PN 820-001977

Zestaw typu "centrum kontroli wszechświata" (klawiatura, mysz, joystick) miałby na kartonie jeszcze inny numer, a każde urządzenie w zestawie swój PN.

Chyba, że oznaczenie PN ma dwojakie znaczenie, jako PRODUCT NUMBER i PART NUMBER

Dokładnie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...