Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jasiek245

Rozwiązany: Rozwiązany: Mount & blade: Ogniem i Mieczem, jak rekrutować ludzi?

Polecane posty

Gość jasiek245

Mam 2 problemy,a mianowicie:

Niewiem jak rekrutować ludzi do drużyny, gdy ide do karczmy np. Rajtar mówi:

-Ja i moich 3 towarzyszy szukamy pracy będzie cie to kosztowało 300. (czy coś w tym stylu)

a mój odpowiada:

-Nowi nie są mi potrzebni.

co mam zrobić??

i jeszcze jedno.Kiedy mówie królowi że chce sie przyłączyć do danego państwa on mi odpowiada:

-Mósisz pokazać że nadajesz się do królestwa (coś takiego w każdym razie chodzi mu o to żebym zrobił misje ale on i inni lordowie ich nie mają!!!)

co mam zrobić??

Pomocy

z góry dzięki

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w ogniem i mieczem ale w podstawce żeby dołączyć do królestwa trzeba było chyba powykonywać kilka misji dla króla. Co do ludzi to możliwe że ekipa jest już pełna. Żeby przyjmować nowych musisz zwiększyć umiejętność bohatera, jaką już nie pamiętam ale pewnie coś w stylu ,,dowództwo" ,,przywództwo" etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek245

Nie działa :( Mam przywództwo czy tam dowództwo na 10 ale nic stego ;(

co mam zrobić?

Może mam się najpierw przyłączyć do królestwa

A jeśli chodzi o ten brak misij to chyba wystarczy poczekać (tak w podstawce było)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek245

Killer223<---- Nie mam wojska bo jak mówiłem kiedy ide ich zatrudnić mówią, że ja i moich 3 towarzyszy poszukujemy pracy ...

mój odpowiada że nowi nie są mi teraz potrzebni, ale żeczywiście może musze mieć więcej szacunku

Lord Nargogh<-----Było powiedziane żeby nie używać słowa "Problem" a ja tego nie zrobiłęm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że w dodatku jest tak samo jak w podstawce, czyli: dowodzenie 10 - max 10 osób w drużynie. Nie masz przypadkiem tych 10 miejsc zapełnionych jakimiś innymi wojakami? Możliwe również, że masz za mało pieniędzy żeby zatrudnić więcej wojska. Odnośnie dołączania do królestwa - walcz z jego wrogami, po kilku walkach będziesz mógł się przyłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek245

Killer dobrze mówi ale ja jestem sam w drużynie, bo jak mówiłem nie mogę nikogo zrekrutować,a co do pieniędzy to mam ich pod dostatkiem(nawet nie wiem ile bo to dzięki takiej sztuccze ...Import,export i pliki :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty RafalKazik jak miałeś 10 pnk. dowodzenia(miałem tak) to mogłem mieć z ok 120 osób a nie 10.

Po chwili namysłu zauważyłem mój błąd - punkty dowodzenia to nie był limit, a premia bodaj ( np: 10 pkt. dowodzenia = + 10 max. liczebność armii).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam podstawke i tam jest coś takiego że 1 charmy = 1 miejsce a 1 przywódcwa =3 miejsca ale możesz też rekrutowac z wiosek u wujta albo z startowego jak tam wchodzisz a co do przyłączenia no to musisz podnieśc nastawienie króla do 10 albo więcej.Polecam rekrutowac z wiochy bo wtedy oni awansują do chłopa na pare różnych ścieżek(np możesz miec piechura albo konnych)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz charyzmy ( level up ). Ponieważ na początku masz ograniczoną drużynę musisz dodawać punkty charyzmy i dodawać w przywództwo.

Do króla dołączyć jak będziesz zabijał jego wrogów, zapytaj go o wojne a potem nabijaj u niego reputacje za zadania i właśnie niszcz wrogów.

EDIT:

Kup dużo jedzenia.

A w razie czego nowa gra lub reinstall.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek245

Jeśli chodzi o import i export to robisz tak:

Wchodzisz w mount & blade/mount & blade ogniem i mieczem klikasz postać czy coś takiego (tam gdzie masz swoje umiejętności pokazane np.żelazna skóra) W Prawym dolnym rogu masz taki przycisk (nie jestem pewien ale chyba statystyki) klikasz eksport postaci następnie minimalizujesz grę wchodzisz w folder z grą (u mnie to C/program files/mount&blade następnie masz folder char export włączasz go i masz tam pliki w notatniku :Char_export oraz nazwe swojej postaci klikasz nazwe postaci (u mnie to jasiek245) i masz takie coś (niewiem jak przed zmiana ale po u mnie wygląda tak):

charfile_version = 1

name = Jasiek245

xp = 99999999

money = 1486618540

attribute_points = 1410065407

skill_points = 999999779

weapon_points = 1410065407

strength = 9999

agility = 70

intelligence = 9999999

charisma = 99999999

trade = 10

leadership = 10

prisoner_management = 10

reserved_skill_1 = 0

reserved_skill_2 = 0

reserved_skill_3 = 0

reserved_skill_4 = 0

persuasion = 10

engineer = 10

first_aid = 10

surgery = 10

wound_treatment = 10

inventory_management = 10

spotting = 10

path-finding = 10

tactics = 10

tracking = 10

trainer = 10

reserved_skill_5 = 0

reserved_skill_6 = 0

reserved_skill_7 = 0

reserved_skill_8 = 0

looting = 10

horse_archery = 10

riding = 10

athletics = 10

shield = 10

weapon_master = 10

reserved_skill_9 = 0

reserved_skill_10 = 0

reserved_skill_11 = 0

reserved_skill_12 = 0

reserved_skill_13 = 0

power_draw = 10

power_throw = 10

power_strike = 10

ironflesh = 10

reserved_skill_14 = 0

reserved_skill_15 = 0

reserved_skill_16 = 0

reserved_skill_17 = 0

reserved_skill_18 = 0

one_handed_weapons = 699

two_handed_weapons = 699

polearms = 699

archery = 699

crossbows = 699

throwing = 699

firearms = 0

face_key_1 = 3f001111

face_key_2 = 20176db6db6db6db

Pamiętaj żeby agility nie dac więcej niż 70 później maksumilizyjesz gre (czy jak to się mówi) i klikasz import postaci

KONIEC

A co do tego szacunku/morali to bardzo możliwe ale jeszcze sprawwdze

Dzienx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...