Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kredek

Office 2010 (beta)

Polecane posty

Nawiązując do newsa z bieżącego numeru CDA, gdzie było napisane o możliwości przyłączenia się do testów beta Office'a 2010, pragnę zapytać autora tegoż newsa: pisałeś, że jest polski słownik - gdzie można go znaleźć/pobrać?

Jeśli ktoś zna odpowiedź na powyższe pytanie, prosiłbym uprzejmie o udzielenie mi informacji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE! Słownik polski jest. Standardowo. Bo co to za problem dla MS przekopiować coś z Office 2007 i trochę zmienić?

to powiedz mi jeśłi mozesz jak go aktywować ? bo w menu z obrazka nie da sie tego zrobić, wersja z office 2007 nie działa (nie z wersji domowej), a na stronie office 2010 nie ma opcji pobrania słownika jakiegokolwiek

post-47842-1262552111_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zajrzyjcie do mojego postu w podobnym temacie. A jesli uważacie że macie pecha bo wam się nie zainstalowało to odpowiedź jest jedna: windows update. Aha trzeba jeszcze wspomniec że Office 2010 nie ma wsparcia dla XP czyli na tym systemie sie nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zajrzyjcie do mojego postu w podobnym temacie.

Zajrzałem jak prosiłeś:

MS Office z polskim słownikiem dostaniesz jak przy pobieraniu wybierzesz lokalizację jako: Poland\Polska. Ale to tylko słownik czyli np. sprawdzanie pisowni itd. Interfejs jest na razie tylko w wersji angielskiej.

Nie wiem czy ja jestem jakiś niedowidzący, ale w menu pobierania bety brak jest możliwości wyboru lokalizacji Poland\Polska. To po pierwsze.

A jesli uważacie że macie pecha bo wam się nie zainstalowało to odpowiedź jest jedna: windows update.

W WU/MU była tylko poprawka -> Aktualizacja produktu walidacji plików pakietu Microsoft Office 2010, wersja beta (KB976133). Innych, nawet fakultatywnych brak.

Aha trzeba jeszcze wspomniec że Office 2010 nie ma wsparcia dla XP czyli na tym systemie sie nie da.

Korzystam z W7 z MSDN AA.

(...) co to za problem dla MS przekopiować coś z Office 2007 i trochę zmienić

Domyślnie z tego co czytałem na stronach MS słownik z wersji 2007 nie ma prawa pasować. Myślę że mogę mówić w imieniu wszystkich tutaj potrzebujących: czy pokazałbyś kolegom-trochę-mniej-wiedzącym z forum krok po kroku jak pobrać MS Office 2010beta z polskim słownikiem, ewentualnie wskazał jak na powrót "trochę zmienić" słownik z wersji 2007 (o ile to możliwe) - bylibyśmy wdzięczni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze a więc niedługo umieszczę tu obrazkową instrukcję made by me. A póki co muszę zdać chemię... Przerobić pliki słownika z Office 2007 się oczywiście da ale to ładnych parę godzin grzebania w plikach konfiguracyjnych i .dll więc raczej nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc.... OFFICA 2010 ściągnąłem przed paroma dniami... ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej BETY poza jednym.... no właśnie... brak mi słownika języka polskiego, do którego się przyzwyczaiłem.... próbowałem kopiować pliki językowe z OFFICE 2007 (oryginalna wersja Home & Stundent) ale nadal nic.... związku z czym proszę o jakąś pomoc w tej sprawie...

PS. teofi7 bardzo proszę o ten tutorial jak można dokonać tej podmianki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Tak jeszcze z ciekawości powęszyłem trochę po necie i wszyscy twierdzą że się nie da. A u mnie działa! Chyba to jakiś ewenement lub wybryk Microsoftu. U mojego kumpla też nie działa a u mnie działa. Na chomiku więc zamieszczam serię screenów która będzie raczej przedmiotem spekulacji speców niż toturialem. No nic szukajcie na Chomiku: teofi7.

***

DIT:

Mam office 2007 Enterprise a betę 2010 zainstalowałem do tego samego folderu. Poprzednia wersja Office jest po tuningu więc może to stąd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnąłem do Twojego chomika, ale nic tam nie znalazłem.

Co do Twojej drugiej odpowiedzi - właśnie w tym sęk że nikomu nie działa ;) Czy mógłbyś napisać na czym polegał owy tuning wersji 2007? Może jakoś dojdziemy wspólnymi siłami do tego jak można wykorzystać słownik z 2007?

Tak mnie naszło jeszcze - czy ktoś może próbował instalować betę przy zainstalowanej wersji 2007? Z tego co sobie przypominam to ja instalowałem od razu wersję 2010 po formacie, bez próby robienia nakładki. Może to coś pomogłoby i przy okazji wytłumaczyło dlaczego teofi7 ma polski słownik ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku załączam screen. A na Chomiku po paru godzinach od umieszczenia usunąłem plik z powodu "zbyt dużych kontrowersji".

Na czym polegał tuning? Podmiana kilku plików i zmiany skrypcie programu mające na celu szybsze uruchamianie i zwiększenie liczby obsługiwanych formatów (np. OpenOffice).

post-81325-1264235090_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc postaram się trochę uściślić. Najpierw zainstalowałem Office 2007 Enterprise (którego używam obecnie bo mi osobiście wygląd interfejsu nowego Offica nie przypadł do gustu a i pogłoski jakoby uruchamiał się szybciej też okazały się fałszem). Tak czy owak podmieniłem pliki .dll w folderach Office 14 i 12, i kilka kluczy w rejestrze. Korzystałem z zasobów forum które trzy miesiące temu zostało zlikwidowane przez kanadyjską policję (nie pytajcie). Jak już wspomniałem to zwiększyło liczbę obsługiwanych formatów i takie tam. Po czym miesiąc ok temu zainstalowałem betę Offica 2010 w tym samym folderze. Bez żadnej konfiguracji język polski działał (poza interfejsem) i to wszystko. Na początku myślałem że to normalne dopiero stąd się dowiedziałem że występują takie problemy. Potem zdeinstalowałem Office 2010 i, co mnie zdziwiło, 2007 przestał działać. Więc znowu musiałem dwie godziny poświęcić na jego instalację i modyfikację. Uważam że trochę Microsoft skopał program beta gdyż nie tylko u mnie były problemy z poprzednimi wersjami Office występują po deinstalacji bety:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teofi7

W tej wersji j. polski mi już nie działa.

Nie sądzę, byś miał legalny dostęp do niepublicznych wersji testowych produktów MS. Do zobaczenia za tydzień. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...