Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Radoslaw

Dlaczego Windows 7 32bit widzi tylko 3GB pamięci RAM?

Polecane posty

Witam i przybywam z pytaniem. Mój OS to W7 Ultimate 32 bit. Jak patrzew System w Control Panel to pisze:Memory Instaled 6GB (3GB Avaible) wiecie może dlaczego ? Może 32 bit system nie używa więcej albo coś takiego. Byłbym wdzięczny za pomoc. Pełny config mam w sygnaturce. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3GB może pokazywać 32jka ale maxymalnie wykorzysta 2GB.

Bzdura. Ja mam stale wykorzystanie pamięci na poziomie 2,5GB podczas pracy (tzn. nie sam system oczywiście, ale odpalone aplikacje), często dobijam do 3GB. Jak się program wykłada z powodu ograniczonej ilości pamięci, to znaczy tylko i wyłącznie, że ktoś coś koszmarnie zawalił pisząc aplikację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba... trzeba jeszcze wspomnąć o pamięci wiltrualnej. Btw mówię o aplikacji nie o całym systemie. Co do zwalonej aplikacji to nie wiem ale zdarzało mi się tak np prz pracy na starych sytemach do generowania futra to ta pamięć znikała w oczach a takie 3gb z odpaloną tylko maya ciągneły do tych przysłowiowych 2GBi sruu. Domyslam się że ta reszta to na system ale jedna rzecz mnie zastanawiam na starym laptopie mam 480MB ramu i potrafi zassać do 800MB korzystając z hdd w takim razie powinien wycisnąć ponad 3 GB w razie potrzeby na tej viscie a tego nie robi ? 32Bitowy system ? Pewnie tak ale dlaczego nie moge osobiście dotrzeć do chociaż 2,8 gb? nie wspomnę o 3. Akurat mam tutaj viste 32bit na lapku z 3GB i widze ze korzstam z 2,2 GB ale na aplikacji to nie przejdzie gdzie ta pamięć wiltrualna ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohusz

Widocznie w programach, których używasz, działa tylko jeden pamięciożerny proces. W 32-bitowych systemach do XP włącznie (nie znalazłem analogicznej informacji dot. Visty i 7) jeden proces może dostać maksymalnie 2GB RAM "do prywatnego użytku".

Noi wygląda na to że to jest właśnie odpowiedź! Czyli xp 64 jest w stanie przydzielić więcej pamięci na pojedynczy proces i problemu nie ma? Wiele razy spotykałem się z takim problemem, wyglądało to tak, że jedna scena podczas odpalania się w maji po zapełnieniu (xp32bit) 2gb wywalała się (podobna sytuacja na najnowszym macu z bootcampem xp32 na którym jest 16GB ramu), a ta sama scena na xp64 wskoczyła bez problemu. Mówię tutaj o odpalaniu sceny a nie renderingu. Mam nadzieje że nie wyskoczyłem poza temat wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...