Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZRIEL

The Saboteur - problem z wydajnością

Polecane posty

Witam, jako że gry na które najbardziej czekam będą wydane dopiero w nowym roku, skuszony recenzją we wcześniejszym CDA zakupiłem sobie tą grę na święta. Po instalacji standardowo najpierw pozwoliłem grze samej wybrać optymalne ustawienia grafiki. Jako że posiadam profesjonalny monitor 22" CRT gra ustawiła mi wszystko na maksa przy rozdzielczości 2048x1536, trochę mnie to zdziwiło więc zmniejszyłem rozdzielczość do rozsądnych 1600x1200. Zacząłem grać i okazało się że gra strasznie tnie, średni FPS wynosił 11-19,5 klatek . Pomyślałem sobie : nic to mój 8800 GT to już staruszek, więc zmniejszyłem detale na średnie(tylko tekstury wysokie) a rozdzielczość do 1280x1024, po tej zmianie niestety nic się nie zmieniło w kwestii wydajności. Tym razem pograłem trochę dłużej i dodatkowo zauważyłem nagminne wysypywanie się tekstur i ogólnie spore błędy wyświetlaniu grafiki, przy każdym większym błędzie pojawiała się zazwyczaj ikonka ładowania danych -ślimaczek po prawej z boku. Postanowiłem spróbować ostatniej opcji, wgrałem patch teoretycznie zalecany dla posiadaczy kart Ati oraz zmniejszyłem rozdzielczość do 1024x768. I co? ano nic !!! gra jak się muliła tak się muli i FPS ciągle jest taki sam- niezależnie od ustawień ,czyli w granicach 11-19,5 klatek a do tego często(przy błędach i ładowaniu)spada do 0 . Jestem zdesperowany i zawiedziony, nawet zabugowany zew prypeci trzymał mi stały FPS 35-37 klatek :( że o CoD : MW 2 nie wspomnę.... Jeśli ktokolwiek wie jak z tym sobie poradzić to pomóżcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem o którym piszesz jest poważny ale do naprawienia. Karta graficzna faktycznie stara jednak jest sposób żeby uruchomić tę grę. Należy (dla win zVista/7) odpalić plik config.ini znajdujący się w folderze C:\Użytkownicy\twój użytkownik\Moje dokumenty\moje gry\the saboteur\zapisane gry i w tym pliku ustawić przestawić v sync i post processing na 0. Dla użytkowników systemu windows xp ścieżka będzie przebiegała tak C:\Documents and Settings\twój użytkownik\EA\The saboteur\zapisane gry lub coś podobnego. Życzę miłej zabawy i proszę nie przekreślać tej gry tylko z powodu braków w kompatybilności. Stufdio zostało zamknięte zaraz po skończeniu gry a sama gra wypuszczona bez żadnych beta testów. Tak czy inaczej Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? Bez beta testów? o.0 Zakupiłem wczoraj grę i na razie nie spotkałem żadnego poważnego buga, a gram z 5 h.... Co do gry to naprawdę mnie wciągnęła, o dziwo... Połączenie GTA/Mafii + Assasin w czasach 2 WŚ. Czego chcieć więcej? No i fabuła stoi na przyzwoitym poziomie, jak i walka. W tej grze chociaż zabijam dla powodu, a nie dlatego żeby się wyżyć.

Moja ocena z czystym sumieniem to: 5/6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc :) zaraz to przetestuję. Skusiłem się na tą grę właśnie ze względu na nietypowy mix konwencji w których jest utrzymana. Nie skreślam jej, choćby dlatego że wydałem na nią ciężko zarobione pieniądze-choć nie ukrywam że czekam z niecierpliwością na inne tytuły : Metro 2033, Bioshock 2 no i oczywiście Mass Effect 2, a w dalszej kolejności Brink :). Zdaję sobie sprawę że prędzej czy później wydawca musi udostępnić patch, tylko wkurza mnie takie podejście do konsumenta tym bardziej ze strony takiego potentata jak EA :(. No i oczywiście ze względów ekonomicznych, jako zapalany gracz naprawdę ciężko kombinuję żeby odłożyć na te najlepsze tytuły- średniawki kupuję zazwyczaj jak już są w tanich seriach. No ale cóż taki już mój wybór życiowy-jedni lubią wódkę, inni jak im skarpety śmierdzą, a my... :)

Edit : zrobiłem według wskazówki, niestety nic się nie poprawiło :( fps wzrósł zaledwie o 3-4 klatki a błędy( znikające tekstury, przycięcia oraz długie ładowanie ) jak były tak są. a mogłem wydać tą kasę na pre-order Mass Effect 2... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ponowne otwarcie tematu i pokrótce streszczę problem (który jest prawie że taki sam jak u założyciela): w czasie gry pojawiają się błędy w wyświetlaniu się grafiki (szczególnie mi to doskwiera podczas szybkiej jazdy samochodem np. w początkowym wyścigu, gdzie jedno z aut zapadło się pod trasę, a i sama trasa czasami za wolno się doczytywała). Zauważyłem także spadki płynności których być nie powinno, jako, że mój PC spełnia tak minimalne jak i zalecane wymagania. Przykład: podczas ucieczki Seana z tego zakładu na samym początku rozgrywki popatrzyłem w to duże okno na przelatujący blisko sterowiec i nagle gra zaczęła przymulać, a jak tylko zjechałem kamerą trochę niżej, w dół okna, płynność powracała, pomimo tego że sterowiec dalej był widoczny. Tak samo było podczas tego samego etapu i ucieczki samochodem - wystarczyło, że przejadę obok większej grupy ludzi, samochodów itp. aby gra zaczęła przymulać. Mój PC: amd Athlon II X4 640 Processor 3GHz, 4 GB ram DDR3, Radeon HD 6850.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, komputer jest nowy, kupiony na początku listopada. Jest ciepły, ale tak jak zawsze w czasie gry grzeją się kompy (grzeją, nie przegrzewają). Takie gry jak np. Medal of Honor czy Ninja Blade nie sprawiają problemów, tylko ta jedna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem patch który problem na kartach ATI ma naprawić - chodzi chyba o inny, nawet wiem jaki, ponieważ u cioci na lapku z Radeonem na pokładzie go miałem (chodzi o ścinkę gry w menu, lup na samym początku rozgrywki). Spróbowałem wyłączyć dwa rdzenie procersora - też nie pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...