Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daniel0313

W7 nie wyłącza jednostki

Polecane posty

Piszę w imieniu kumpla, zawołał mnie dziś bo ma mały problem, mianowicie w ostatnim czasie zaczął resetować mu się bez przyczyny komputer, więc zawiózł go do serwisu, serwis niby miał tę usterkę naprawić, pewnie m.in. formatowali dysk bo pojawił się W7, komputer wylądował u kumpla i wszystko ładnie-pięknie...do czasu aż wyłączył komputer, lub przynajmniej starał się wyłączyć. Monitor się wyłączył normalnie, słychać że HDD także się wyłączył ale cała reszta, tzn. DVD i wszystkie wiatraczki się kręcą, a dioda świeci w obudowie, więc się chyba tak do końca nie wyłączył. Ja nie potrafię nic poradzić więc w jego imieniu proszę o pomoc, bo jedyne wyjście dla mnie to po świętach zawieźć PC znów do serwisu...ale może Wy macie jakiś inny pomysł...?

Przy okazji życzę WESOŁYCH ŚWIĄT!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze proponuję zgłosić serwis policji, bo wygląda na to, że wgrywają pirackie systemy :>

po drugie proponuję zainstalować oryginalny system :>

po trzecie zrobić diagnostykę zasilacza. Miałem podobne problemy (jak podłączałem ipoda) i się okazało, że zasilacz nie dawał rady.

Podaj pełną konfigurację komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest system oryginalny czy nie w to się nie wdrażam ale wydaje mi się że każdy lub większość serwisów tak robi ale chyba z oryginalnych płyt, w końcu mają umowy z Microsoft.

Z konfiguracją będzie mały problem bo nie do końca znam, z tego co wiem to płyta gł. Asus (seria 5 ), GF 8600, Intel E2200 2,2 GHz, szkoda bo właśnie nie wiem jaki zasilacz ma, a może faktycznie to wina zasilacza, komp się resetował przez niego, serwis poszedł na łatwiznę, przeinstalował Windows, wziął kasę za to, a teraz przez zasilacz jednostka się nie wyłącza, dobrym tropem idę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawdopodobne - sprawdźcie komputer kolegi na lepszym zasilaczu. I nie, większość serwisów tak nie robi i nie mają umów z MS na instalowanie za darmo W7 komu popadnie, wgrali pirata i jest to bardzo nieładne. Proponuje wrzucić oryginalny system, a serwisowi pogrozić paluszkiem i/lub zawołać policję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie chcę skarżyć ani na nikogo ani nikomu ale przynajmniej u mnie w mieście to za taką przyjemność, tzn. za zainstalowanie nowego Windowsa płaci się 50 PLN. Ale nie jest to odosobnione, 400 km ode mnie tzn. we Wrocławiu mają miejsce podobne rzeczy, tylko że tam 30 PLN, wiem ze źródeł rodzinnych. Ale jaką kumplowi wersję wgrali to nie wiem i ustalmy, że nie chcę wiedzieć bo w sumie nie w tym problem. Skoro komp się już przed reinstalem zawieszał to z tego co mówicie chodzi o wadliwy zasilacz. Więc chyba doradzę mu kupno nowego...chyba że macie jeszcze jakieś pomysły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o skarżenie, raczej po prostu o napiętnowanie złodziei, tłumaczenie młodocianym, że robią źle itd. Osobiście wątpię, żeby wgrali 90 dniową wersję windows 7. Co do umów z MS, takowych nie ma i nie będzie, zwłaszcza, że musi być jeszcze nalepka na obudowie, stwierdzająca oryginalność. Tyle off top.

Co do komputera. Jeżeli np. z twoim komputerem nie ma problemów, a macie ich parametry zbliżone (czyli obaj macie dwórdzeniówki, co ważniejsze - podobnej jakości grafiki, lub masz kompa znacznie lepszego), to przełóż swój zasilacz. Następnie postresujcie jego komputer za pomocą ogólnie dostępnych narzędzi jak memtest itd. Co ważne, uruchomcie również mocno wymagające gry, najlepiej na takich detalach, żeby żabkowało - będzie pewność, że wyciągacie z kompa 100% możliwości. Jeżeli przetrwa takie męki, to znaczy, że to zasilacz. Jeżeli nie, zastanowimy się dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze proponuję zgłosić serwis policji, bo wygląda na to, że wgrywają pirackie systemy

Spotkałem się z tym, ale wgrywali wersję Relaase Candidate. Nie byłbym tak szybki w ferowaniu wyroku na Twoim miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...