Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krychu4195

Xbox Live i ban.

Polecane posty

Chcę wiedzieć dokładnie jak to jest z tym Xbox Live w Polsce:

1.Czy go w ogóle nie ma czy też jest ale bardzo ograniczony?

2.Jeżeli zarejestruję się na UK to mogą mnie zbanować? (podobno nie banują ale czy mogą?)

3.Za co innego jeszcze banują?

4.Co zrobić jak mnie zbanują? Czy to koniec czy jak?

(wiem że były już tematy o XbL ale nigdzie nie spotkałem dokładnych odpowiedzi na te podstawowe pytania... może to zbyt oczywiste albo źle szukałem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała usługa jest po polsku jednak oficjalnie nie jest dostępna

2. Był na tym forum taki przypadek osobie tej wyświetlił się RROD m$ odesłał mu zbanowaną zepsutą konsolę. W normalnych warunkach zawsze jest 1% ryzyka

3. Za podłączenie do xbox live przerobionej konsoli wtedy jest 95 % szans że cię Zbanują

4. Jeśli masz bana to nie możesz na tej zbanowanej konsoli instalować gier na dysku jeśli kupisz nową to będziesz mógł odzyskać swojego Gamer Taga, dysk chyba też będziesz mógł przenieść .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co jedynym sposobem na bana jest nowa konsola?

A widziałem na allegro jakieś oferty odblokowanie dysku czy tam napędu na co to pozwala?

Dobra już wiem o co z tym chodzi. Czy takie odblokowanie dysku jest legalne?

P.S. Mówisz że jest po polsku ale nie jest oficjalnie dostępna, sory ale nie rozumiem, ja jeszcze nie mam xboxa ale chce wiedzieć jak najwięcej przed jego zakupem, czy mogę się zarejestrować na PL? I jak się zarejestruję na PL to mogę grać na necie? (oczywiście zakładając że mam gold wykupiony)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem na bana jest nowa konsola. Chociaż można podobno wymieniać poszczególne części (nie za bardzo się znam na hardware). Ostatnio czytałem na onecie o "aferze", że banując blokują HDD. Po szczegóły odsyłam do google bo nie pamiętam co dokładnie, ale wiem że taka sytuacja ma miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy go w ogóle nie ma czy też jest ale bardzo ograniczony?

2.Jeżeli zarejestruję się na UK to mogą mnie zbanować? (podobno nie banują ale czy mogą?)

3.Za co innego jeszcze banują?

4.Co zrobić jak mnie zbanują? Czy to koniec czy jak?

1. Teoretycznie w ogóle nie ma usługi Xbox Live (tak samo jak są problemy z Games for Windows Live) w Polsce. Interface jest polski, gdyż konsola posiada taką wersję językową - to wszystko.

2. Z tego co mi wiadomo, to prawnie nie jest zabronione robienie kont na inne kraje. Tego samego konta XBL można używać na różnych konsolach, więc nawet jeśli sprawdzą IP używane przez konsolę do połączenia się z internetem, to nic nie mogą z tym zrobić. Oczywiście mogą wystąpić problemy takie, jak opisany przez Kruszon1990.

3. Banują głównie za wszelkie oszustwa m.in. piractwo. W Polsce np. prawnie dozwolone jest robienie zapasowych kopii programów etc., a załóżmy w Ameryce nie. To może być także przyczyna niewystępowania tej usługi w naszym kraju? Przerobiona konsola + używanie nieoryginalnych kopii gier (głównie przy grze na internecie) = ban.

4. Dawniej banowane były konkretne konta XBL, lecz ze względu na bezproblemowe zakładanie kolejnych kont MS odszedł od tego sposobu zwalczania oszustów. Zaczęto banować konkretne konsole. Na pewno na konsoli blokowane są wszelkie usługi internetowe, choć nie wyklucza to gry w trybie Single Playey :-) Choć nie ukrywam, że Xbox 360 bez XBLa, to jak "połowa konsoli" ;-) Na innej konsoli nie ma problemu z używaniem konta XBL, ale nie wiem jak jest ze wspomnianymi ostatnimi "usprawnieniami" banowania (dyski HDD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już rozumiem o co chodzi, tylko jeszcze jedno pytanie:

Przy rejestracji (na np. UK) trzeba zmienić konfigurację na UK czy coś takiego... I czy po rejestracji już mogę zmienić sobie na PL, i co to właściwie znaczy ta zmiana ustawiań na UK i inne kraje, chodzi o język czy o co?

P.S. Nie mam konsoli dlatego zadaje tak podstawowe pytania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja konsoli może pozostać ustawiona na polską etc. Kwestia jest tylko tego, że przy tworzeniu konta XBL wpisujesz np. brytyjski adres. Raczej nie da się zmienić później konta polskie (czyt. zmienić adresu itd.), ale prawdopodobnie na pełne działanie XBL w Polsce jeszcze trochę poczekamy. Co to właściwie znaczy? Z punktu widzenia gracza, tyle co nic. Czasem w przypadku wspomnianego RRODa są problemy, ale np. u mojego kumpla, który także ma konto XBL zrobione na UK nie było żadnych problemów przy naprawie/wymianie konsoli. No i swoją drogą polecam tworzenia fake danych na USA, gdyż niesie to za sobą parę pozytywów (np. płatności w dolarach, a nie w funtach/euro, co jest tańsze) - zakładając, że będzie taka możliwość pomimo problemów z lokalizacją naszego kraju :P W każdym bądź razie słyszałem opinie, że lepiej tworzyć konto na USA i pewnie gdybym teraz takie konto zakładał, to także bym wpisał amerykański adres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz grać w kampaniach single player. Botów jak np. w CS czy UT nie ma. W GTA IV masz całą kampanię singlową tak samo jak w GoWie. Do uruchomienia i grania nie potrzeba konta online, potrzebne jest tylko do ściągania dem, filmików itp., a także do grania online. Botów nie ma, są singlowe kampania, na 99% we wszystkich grach tak jest ;) Są też tryby podobne do Burnout Party, gdzie jest multi na jednej konsoli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość gry z komputerowymi graczami zależy od danej produkcji. Poza tym, konto XBL Silver jest darmowe i ono umożliwia ściąganie dem itp., natomiast konto XBL Gold pozwala na granie przez sieć oraz na różne promocje dla członków "złotej społeczności" (np. dziś pobrałem sobie Shadow Complex ze zniżką 33% :happy:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...