Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krychu4195

Czy warto kupować używane gry z allegro?

Polecane posty

Chcę się was zapytać czy opłaca się kupować używane gry z allegro, zarówno chodzi mi o takie w całym zestawie (pudełko + płyta + instrukcja) jak i o te sprzedawane jako sama płyta...

Trochę to podejrzanie wygląda jak koleś sprzedaje gierke (sama płytka) wartą załóżmy 80zł za 40zł, czy warto się na coś takiego pokusić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gry może i są tańsze,ale istnieje ryzyko że nie będą działać.Ja bym na twoim miejscu pozostał przy kupnie nówek.

:facepalm:

Krychu4195, od wielu lat kupuję używane gry na Allegro (choć zawsze w pudełku) i nigdy nie zdarzyło mi się żeby któraś nie działała/była w jakikolwiek sposób uszkodzona. Owszem, nie da się wykluczyć, że trafisz na nieuczciwego sprzedawcę i zakupiona gra będzie w stanie niezgodnym z opisem, ale tak jest z każdym rodzajem towaru dostępnego na Allegro. Kupuj gry w bardzo dobrym stanie (stan towaru znajdziesz w opisie produktu), a zaoszczędzisz niekiedy nawet połowę kasy wydanej na nówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to podejrzanie wygląda jak koleś sprzedaje gierke (sama płytka) wartą załóżmy 80zł za 40zł, czy warto się na coś takiego pokusić?

Wiesz jak ktoś nienawidzi rpg, a dostanie np. Dragon Age, to oczywiste jest iż chce się go pozbyć ;) A czasem do tego jeszcze zależny mu na szybkiej kasie.... Ja nie zostałem ani razu oszukany na allegro czego i Tobie życzę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to że ktoś pozbywa się gry bo jej nie lubi i sprzedaje tanio to można zrozumieć tylko czemu tak dużo jest ofert "sama płyta" co oni robią z tymi pudełkami? Mam wątpliwości czy to czasem nie jest "kopia zapasowa", co prawda jest niby real foto ale to jest dla mnie bardzo podejrzane...

A co do używanych gier w normalnym stanie (cały zestaw) to właśnie chciałem zapytać czy wszystko z nimi ok skoro tak to dzięki za radę Murezor :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co do tych samych płyt to moim zdaniem są to:

a - gry wygrane w jakimś konkursie lub były jako gratis do czegoś

b - poprostu ukradzione płyty ze sklepu i dlatego sprzedaje w opakowaniu zastępczym bo samą płytę łatwiej wynieść

A jeśli chodzi o gry w całym opakowaniu to jeśli sprzedawca jest ok to niema problemu, ze sprzedawców to też mogę ci polecić sklep gameover sprzedają nowe i używane gry po dość rozsądnych cenach i już kilka gier od nich mam :D

Musisz poprostu zawsze sprawdzać sprzedawce a jeśli kupujesz gry od sprzedawców z mała ilością gwiazdek to zawsze sprawdzaj ile ma pozytywów i czy są od kupujących no i czy czasem nie jest tam za dużo powtarzających się nicków (mogą to być znajomi).

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gram.pl również można kupować nowe oraz używane gry na wszystkie platformy. Do tego dochodzi wymienianie się z różnymi ludźmi grami, na zasadzie handlu wymiennego. No i dodatkowo można zbierać "wirtualne pieniądze" które dają zniżki przy zakupach. Premierowe tytuły da się kupić w ciekawych promocjach po niższej cenie.

Polecam gorąco ten serwis, korzystam już z niego ponad 3 lata i jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krychu4195, od wielu lat kupuję używane gry na Allegro (choć zawsze w pudełku) i nigdy nie zdarzyło mi się żeby któraś nie działała/była w jakikolwiek sposób uszkodzona. Owszem, nie da się wykluczyć, że trafisz na nieuczciwego sprzedawcę, i zakupiona gra będzie w stanie niezgodnym z opisem, ale tak jest z każdym rodzajem towaru dostępnego na Allegro. Kupuj gry w bardzo dobrym stanie (stan towaru znajdziesz w opisie produktu), a zaoszczędzisz niekiedy nawet połowę kasy wydanej na nówkę.

Słusznie, maleństwo, prawisz. ;] Też od lat korzystam z Allegro i kupuję tam najróżniejsze rzeczy, włącznie z grami, a oszukana zostałam raz - dzięki interwencji władz serwisu dostałam szybciutko zwrot pieniędzy i nie miałam żadnego problemu. Gadki, jakoby Allegro było złym wyborem, a towary tam sprzedawane - wątpliwej jakości, to bzdura. W tej chwili procedury, zapewniające użytkownikom bezpieczeństwo transakcji są tak zaawansowane, że ryzyko trafienia na oszusta jest zni-ko-me, zaś odrobina doświadczenia redukuje je w zasadzie do zera. Dokładne zapoznawanie się z treścią ofert i wymaganiami sprzedawcy pozwoli uniknąć problemów, a o cudownie niskich cenach chyba mówić nie trzeba. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, maleństwo, prawisz. ;]

Te dodatkowe przecinki były wynikiem poddenerwowania (post Patera) ;*

Wiesz jak ktoś nienawidzi rpg, a dostanie np. Dragon Age, to oczywiste jest iż chce się go pozbyć ;) A czasem do tego jeszcze zależny mu na szybkiej kasie.... Ja nie zostałem ani razu oszukany na allegro czego i Tobie życzę ;)

Dokładnie, takie sytuacje zdarzają się dość często. Dopóki płyta posiada oryginalne opakowanie, i jej stan figuruje w aukcji jako bardzo dobry nie ma się czym martwić.

PS. Najlepiej kupuj gry od sprzedawców z dużą liczbą pozytywnych komentarzy (i bez negatywów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się kupić Gears of War 1 i 2 używane za 70 zł + 8 zł przesyłka. Czyli bardzo tanio. ;) 1 część lekko porysowana (mała ryska), 2 wygląda jakby była tylko odpakowana - zero rysek i nawet pachnie nowością. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się was zapytać czy opłaca się kupować używane gry z allegro, zarówno chodzi mi o takie w całym zestawie (pudełko + płyta + instrukcja) jak i o te sprzedawane jako sama płyta...

Trochę to podejrzanie wygląda jak koleś sprzedaje gierke (sama płytka) wartą załóżmy 80zł za 40zł, czy warto się na coś takiego pokusić?

Ja sam kupuje używane gry właśnie z allegro.

I ani razu nie trafiłem na płytę zniszczoną, czy choćby porysowaną (jeżeli sprzedawca uwzględnił, że płyta lustro)

Miałem już dwie okazje kupić grę w zastępczym opakowaniu, i gry śmigają do teraz a ich stan jest idealny.

Swoją drogą interesujące jest, że ludzie sprzedają gry w taki sposób.

Zawsze to można tłumaczyć zniszczonym lub zagubionym opakowaniem ... ;):tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opakowanie raczej nie jest zniszczone, ktos raczej po prostu rozerwal pudelko na polce w markecie, a krazek wlozyl do kieszeni.

Yennefer- oszusci sie zawsze znajda, pamietaj o tym, ze wiele transakcji ma na celu podbijanie komentarzy, ludzie zakladaja falszywe konta ( np. na sasiada ktory stara sie wynajac mieszkanie- niestety bezskutecznie, mieszkanie stoi puste, wiec co za problem zalogowac sie z kafejki do allegro, wyslac prosbe o kod aktywacyjny podajac adres sasiada, nastepnie po kilku dniach otworzyc skrzynke i zwyczajnie podpierniczyc list).

Ja sam zostalem kilka razy oszukany, dlatego przestalem kupowac juz na serwisach aukcyjnych. A jesli kiedys najdzie mnie ochota aby cos tam zakupic , przynajmniej bede bogatszy o poprzednie doswiadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest dziwne.

Po co allegro ubezpiecza twój towar, skoro większość i tak z tego nie korzysta i ma wielkie pretensje o wszystko do wszystkich ?

Oszustwo wystarczy zgłosić do allegro, a na pewno spór wygrasz i zwrócą ci kasę, a tego oszusta będą targać po sądach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrasz? nie wydaje mi sie

Ja pierwszy raz zostalem oszukany podczas kupna konta w jednym z MMO ( wiem ze nie mozna kupowac kont, pisze to jako przestroga), SA do zmiany hasla nie dzialalo. Oczywiscie nie mozna takiego faktu zglosic na policje, bo sprzedaz jak i kupno roznego rodzaju kont w grach MMO jest niezgodna z prawem. I co, znajdziesz tu bata na takiego zlodzieja?

Drugi raz kupowalem gre, czekalem na paczke ponad dwa tygodnie, paczka oczywiscie nie doszla, sprzedawca tlumaczyl sie tym, ze wszystko zostalo wyslana i pewnie zawinila poczta. Na moje pytanie o skan dowodu wyslania, tlumaczyl sie tym, ze gdzies zagubil i nie moze znalezc.

Ten program ochorny kupujacych to jedno wielkie dno, sprawdza sie jedynie wtedy, kiedy chodzi i naprawde duze transakcje. Czy ktos z Was chcialby tracic czas w sadzie o jakies marne 30 zł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz uzywke jakiejś gry na allegro to najpierw:

1.Sprawdź czy sprzedawca ma pozytywne komentarze i jakie mi negatywne komentarze

2.Czy jest dośwadczonym sprzedawca(po gwiazdkach)

3.Jeśli jest zdjęcie płyty to dokładnie obekrzyj czy są jakieś zadrapania(a jak nie to poproś sprzedawce o zdjęcie).Nigdy na razie mnie nie zawiódło allegro,lecz wiadomo,że nówki najlepsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak działa system ochrony kupującego na allegro - nie miałem jeszcze na szczęście okazji, żeby go przetestować. Za to na ebay (angielskim) zostałem raz oszukany. Kupiłem odtwarzacz MP4 od jakiegoś gościa z Hong-Kongu. Miesiąc po zakończeniu aukcji nie otrzymałem przedmiotu, więc wystawiłem mu negatywa (jak się później okazało nie tylko ja) i zwróciłem się do PayPala (za wszystkie rzeczy na ebayu płacę przez PayPal) o zwrot pieniędzy i po jakichś dwóch tygodniach otrzymałem całkowity zwrot. Trochę czekania było, ale pieniądze odzyskałem. Uważam, że na allegro też powinni wprowadzić taką płatność przez PayPal, zawsze mnie wkurza, że aby dokonać płatności muszę wchodzić na konto manualnie, w nowym oknie, wpisywać dane do przelewu i wszystko zamiast kliknąć raz, zalogować się do Paypal, kliknąć jeszcze dwa razy i po sprawie, wszystko zapłacone.

Trochę offtopu było, to teraz wracam do tematu. Większość moich gier na konsolę kupiłem na allegro lub ebayu, w sklepie rzadziej, chyba że zależy mi na szybkim zakupie - zaraz po premierze. Uważam, że jeśli dość stare gry kosztują w takim empiku 200-220 PLN, to lepiej poszukać dokładnie, policytować w internecie i taki sam towar, może w trochę gorszym stanie (to też nie zawsze) kupić za dużo mniejsze pieniądze. Dajmy przykład takiego Assassins Creeda. Kupiłem go za około 30 złotych. Jako, że płyta była lekko porysowana, a sprzedawca w aukcji zaznaczył, że nigdy nie była używana, napisałem do niego. Na początku się wykręcał, ale jak wysłałem mu skan płyty to nie miał wyjścia i zaproponować mi zwrot połowy. Czyli tak na dobrą sprawę mogłem mieć działającego (płytka była naprawdę lekko porysowana) Assassin's Creeda za 15 złotych, ale nie chciałem już być taki - w końcu gra jest i tak sporo warta i darowałem mu to. Napisałem jednak, żeby w przyszłości lepiej opisywał swoje aukcje i myślę, że zapamięta to na przyszłość. Inne gry również są dużo tańsze na aukcjach niż normalnie w sklepach. Gro ludzi sprzedaje, ponieważ zdążyli już przejść grę, czasami nawet kilka razy, odblokować osiągnięcia, pograć w ewentualny multiplayer i tak się nią nacieszyć, że nie będzie więcej potrzebna. Za pieniądze zyskane ze sprzedaży taka osoba kupi sobie inną grę, która dostarczy mu kolejne tygodnie/miesiące zabawy. Jeśli tylko płyta jest dobrze użytkowana, ogólnie pudełko z grą, instrukcja są w dobrym stanie, to taka gra może zmieniać właściciela kilka razy i wszyscy będą zadowoleni.

Oczywiście są ludzie, którzy kupują tylko nówki. Czasami zdarza się jednak tak, że ktoś dostanie niechcianą grę jako prezent na święta/urodziny i zdejmie folię, odpali grę z czystej przyzwoitości, żeby nie urazić tego, od kogo prezent dostał. Wtedy taka gra wystawiona na allegro jest już traktowana jako używana, a tak naprawdę jest nowa, nieużywana.

Osobiście polecam zakupy gier w internecie, ceny oferowane w sklepach są po prostu zbyt wysokie, kilka tak zakupionych gier i mamy drugą konsolę.

Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że moje uwagi przydadzą się komuś w przyszłości.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pudełek, aż takiego kłopotu raczej nie ma to co do samych płytek jest już sprawa podejrzana, bo zapewne była kradziona (gry w sklepach są albo w samej folii, albo w takim plastiku - te w folii można rozpakować), albo to po prostu "kopia zapasowa". A jeśli gra jest ryśnięta/uszkodzone pudełko/brak czegoś, ale gra działa to męczyć sprzedawcę żeby część kasy oddał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO tak.

Jeśli gra jest naprawdę tania (2 tygodnie po premierze kupiłem K&L za 30 złotych :)) i zadbana i jest możliwy odbiór osobisty we własnym mieście, to czemu nie?

Tylko trzeba się upewnić, że sprzedawca pisał na aukcji "jak nowa" itp, itd. By móc się kłócić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami na allegro są świetne okazje, ale trzeba uważać na oszustów (głośna ostatnio sprawa "Sebastianka"...). Jeżeli gra jest w folii i jest tanio-ok. Jeżeli była używana, a do multi wymagany jest klucz, to bym się wstrzymał. Często też na aukcjach kilka dni po premierze można nabyć grę nawet 30-40zł taniej niż w Empiku czy MM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...