Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matison

Aktualizacja Biosa

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie aktualizacji biosa. Posiadam Mobo takie jakie podałem w opisie i mam stronę gdzie mogę ściągnąć biosa http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga...0t-ud3p_10.html jak patrzę na zdjęcie mobo to jest moja czyli rew 1.0.

I tera mam takie pytanie jak zaktualizować biosa bo najnowsza to F5 a ja mam F2. Słyszałem że można aktualizację nagrać na pendrive'a i w biosie ustawić by odczytywało na początku z USB ale czy to działa bo stacji dyskietek to nie mam a czytałem też że trza odpalić system z dyskietki startowej potem wsadzić dyskietkę z aktualizacją, uruchomić program do aktualizacji i koniec potem to tylko restart. Powiem że jeszcze nigdy nie robiłem aktualizacji biosa ale pora się tym zająć a ja praktycznie jestem zielony w tym a jak gdzieś znalazłem u wujka Google jakiś poradnik to nic praktycznie nie wytłumaczyli prócz tego że jak aktualizacja biosa się nie powiedzie to można u producenta za darmo dostać jakąś płytkę (czy coś co się do mobo podłańcza) i będzie stara wersja biosu i można zrobić kopię zapasową biosa którą aktualnie mamy przed aktualizacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak ma DualBios więc czyli jak źle zaktualizuje się bądź zostanie uszkodzony przez jakiś wirus to bios zostanie przesłany z drugiej pamięci :) To jest dobre rozwiązanie dobrze że coś takiego wymyślili :D

Przypomniałem sobie jak instalowałem jeszcze raz system bo mi padł (w środę) zainstalowałem coś takiego jak @BIOS gdzie jest coś takiego jak "Update BIOS from GIGABYTE Serwer" ale brakuje coś blisko polski góra USA ale jest jeszcze coś takiego jak "Update BIOS from File" ale jak czytałem w tym co podałeś mi org to jest niebezpiecznie aktualizacja ze poziomu Windowsa więc chyba muszę jednak podłączyć jakąś stację dyskietek :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w gigaszicie i asusie na p45 na p35 dało się robić aktualizacje biosa z dysku to na tym też powinno się dać,zassaj najnowszy bios i na pulpicie sobie go zapisz potem wejdź to narzędzia aktualizującego bios w biosie i zobacz czy da się z aktualizować jak tak to do dzieła,albo z pendrive też się da aktualizować zamiast dyskietki (kumpel mówi ,że tak robił)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w gigaszicie i asusie

Sam jesteś gigaszit. Gigabyte to moim zdaniem najlepsza firma mam od nich mobo jak i grafę i nie narzekam. A jeżeli tak mówisz na gigabyte to raczej nie jesteś za bardzo ekspertem od sprzętu bo ekspert się porządnie wypowiada :P

Digger właśnie zainstalowałem ten program i raczej gdyby to było bardzo niebezpieczne to raczej producent by tego programu nie dawał a zresztą płyta ma DualBios więc w razie czego to bios skopiuje się z kopi zapasowej (drugiej kości czy tam pamięci) więc można zaryzykować a na 100% ściągnie ci automatycznie dobrą i najnowszą wersję biosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem upgrade bo przez Święta wolałem tego nie robić w razie jakby system padł, a jeszcze do tego w 1 Dzień Świąt padł mi zasilacz od skrzynki od neta :( Jak robiłem update przez @BIOS to mi zaktualizowało do F2b więc musiałem ręcznie pobrać BIOS'a F5 i zaktualizować przez @BIOS z pliku a nie przez auto pobieranie z Neta przez program.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...