Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Duffy

Rozwiązany: Przeciwwskazania dla położenia PC'ta poziomo

Polecane posty

Zależy, jak położysz i jaką masz obudowę. Jeśli będzie leżał na boku tak, jak np. podczas montażu procesora czy karty rozszerzeń, to problemu być nie powinno, o ile obudowa nie jest wykonana z "blachy papierowej" (tj. bardzo podatnej na zginanie) i mobo ma solidne podparcie w postaci odpowiedniej liczby kołków. Dyskowi twardemu praca "na boku" nie powinna zaszkodzić, kłopotliwe może być korzystanie z napędu optycznego :P.

Trzeba będzie też trochę pomyśleć nad chłodzeniem, bo standardowy układ wiatraczków (wciągający powietrze z przodu na dole, wydmuchujący - z tyłu pod zasilaczem) może się okazać nieodpowiedni :).

PS Dawniej (za czasów pierwszych Pentiumów i wcześniej :P) obudowy typu desktop były bardzo powszechne (teraz to tylko wszędzie te towery ;) albo durnowate desktop slim).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskowi twardemu praca "na boku" nie powinna zaszkodzić

Kupując nowy, większy twardy dysk najczęściej decydujemy się na jego "własnoręczny" montaż. Pamiętaj, że sposób mocowania dysku znacznie wpływa na jego żywotność, a tym samym na bezpieczeństwo zachowywanych na nim danych. Dysk powinien być umieszczony w obudowie poziomo, etykietą ku górze. Jeśli zdecydujesz się na montaż twardego dysku pionowo, skrócisz jego żywotność o 30%. Nie jest to dobre rozwiązanie, jednak jest ono dopuszczalne przez producentów nośników. Największym błędem jest zamocowanie dysku odwrotnie (etykietą do dołu). W takiej sytuacji żywotność dysku skraca się... dziesięciokrotnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie lepiej nie będę ryzykował, bo dysk mi się jeszcze przyda. Dzięki za pomoc, temat można zamknąć.

@xAxMxJx

Nowe biurko i małe problemy z rozmieszczeniem wszystkiego

@Blackhand

Wiem, wiem. Sam kiedyś miałem desktopa i grę z Kaczorem Donaldem w roli głównej, której już chyba nigdy nie zapomnę, choć gdy w nią grałem to nie miałem pojęcia o co w niej chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...