Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M@TH3V

Piszczacy laptop Lenovo.

Polecane posty

Kupilem laptopa, Lenovo i ma pewien feler piszcze w pewnych "warunkach"

Wiele osob ma z tym problem, ponoc wina C2D jednak u mnie to troche inaczej wyglada.

Piszczy na 90% matryca, i jezeli od przeciązenia ok, ale, piszczy tylko jak ja przyciemniam, na 2 stopniach jasnosci jest cicho, jednak gdzies w polowie skali pisk jest dosc mocno slyszalny i upierdliwy, zas na minimalnej jasnosci cisza.

Jak "widac "to nie cewki na plycie czy od zasilania.

Chcialem wiec zapytac czy nie wiecie jak z gwarancja, racze jmozliwosci nie ma by w seriwise/sklepie powiedzieli "to pana urojenia" bo nawet osoba glucha by stwierdzila ze cos jest nie tak: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczy na 90% matryca, i jezeli od przeciązenia ok, ale, piszczy tylko jak ja przyciemniam, na 2 stopniach jasnosci jest cicho, jednak gdzies w polowie skali pisk jest dosc mocno slyszalny i upierdliwy, zas na minimalnej jasnosci cisza.

Piszczy na 100% układ zasilający świetlówki ("inwerter" tzw.), i powiem ci że dziad piszczy cały czas tylko my tego nie słyszymy ;)

Regulacja jasności w laptopach z "klasycznym" podświetleniem matrycy polega na zmianie częstotliwości albo wypełnienia impulsów sterujących układ wytwarzający wysokie napięcie (do zasilania neonówek).

Chcialem wiec zapytac czy nie wiecie jak z gwarancja, racze jmozliwosci nie ma by w seriwise/sklepie powiedzieli "to pana urojenia" bo nawet osoba glucha by stwierdzila ze cos jest nie tak: )

Wiesz kto to będzie serwisował? tzn. masz w gwarancji podane serwisy?

Generalnie mają takie "uszkodzenia" w (_._) ... ale co bardziej upierdliwym klientom jednak wymieniają co trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptopa mam 2 dni wiec nie bedzie chyba problemu, mam 7 dni na test. A serwis lenovo bo maja w polsce swoje siedziby. Lub wymiana na inny egzemplarz.

Wiesz, połowa (jak nie więcej) laptopów sprzedawanych u nas nie pochodzi z tzw. "oficjalnego kanału dystrybucji" (bo "oficjalni przedstawiciele" mają marże 20% ... a czasem więcej). Dlatego pytam czy masz w gwarancji wpisany serwis, bo jak tzw. "gwarancja europejska" to... eeee, nieważne. Trzeba myśleć pozytywnie :)

Szczerze mowiac nie myslalem o inwerterze, sadzilem ze on jak piszcz to zawsze i jednym piskiem.

No właśnie nie, bo przecież jakoś musi być regulowane natężenie świecenia tych lamp (= "jasność"). Ponieważ "inwerter" jest przetwornicą impulsową, to napięcie wyjściowe regulujemy zmieniając częstotliwość i/lub "moc" (współczynnik wypełnienia impulsów sterujących). A to powoduje efekty dodatkowe, czyli np. rezonans rdzenia (albo dowolnego innego dławika w układzie) na częstotliwościach "słyszalnych" (dodajmy: nie dla każdego słyszalnych, ale ja np. mam pecha i słyszę tego typu dźwięki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...