Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Althorion

Page Fault in Nonpaged Area

Polecane posty

Witam.

Trzy dni temu dostałem pierwszy ekran stopu tego typu:

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

ntfs.sys

Na sprawę machnąłem ręką. Wczoraj dostałem kolejne dwa. Dzisiaj rano nie mogłem uruchomić systemu (pomimo dziesięciu próB). Z drugiej strony, tryb awaryjny wydaje się działać w porządku.

Podejrzewam, że jest to problem programowy, gdyż na tym samym komputerze Linux chodzi bez najmniejszych problemów.

Specyfikacja sprzętu + systemy:

Windows Vista Home Premium 64bit

Windows 7 RC 64bit

Arch Linux 64bit

procesor -> AMD Phenom II X4 955 Quad-Core 3.2GHz

płyta główna -> AsRock M3A780GXH/128M

karta muzyczna -> Asus Xonar D1

dysk twardy -> Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache

karta graficzna -> MSI GeForce GTX 275 OC TwinFroz 896MB DDR3

pamięci -> OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Platinium

zasilacz -> OCZ StealthXStream 600W

Dodam jeszcze, że błędy te występują zawsze zaraz po starcie systemu (nie później niż dwie minuty), nie spotkałem się jeszcze z późniejszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie daj screena z zakładką Health z porgramu HD Tune. Nie zaszkodziłoby też sprawdzenie pamięci za pomocą Memtest86, lub Memtest86+. Jak zobaczymy jak wyglądają te dwie rzeczy, to sprawdzimy inne możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

ntfs.sys

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc957625.aspx

Przeważnie pierwszym podejrzanym jest dysk (partycja NTFS), ale jak sobie patrzę w Twoje wcześniejsze posty ...

1) Podaj dokładny model pamięci i sprawdź w biosie napięcie jakim są zasilane moduły pamięci

2) Możesz pożyczyć od kogoś - "na chwilę" - kartę graficzną? Dowolny GF najnowszej lub poprzedniej generacji (do GF 6xxx włącznie), żeby nie było problemu ze sterownikami.

Dlaczego?

Dlatego że Windows (Vista, 7) uruchamia akcelerację 3D już przy starcie systemu, a problem może być spowodowany przez dowolny RAM zamontowany w komputerze (karta graficzna ma pamięć RAM, o czym czasem zapominamy).

A 1) dlatego że "niedożywiona" pamięć (za niskie napięcie) może przejść bezbłędnie różne testy, ale w normalnym użytkowaniu powoduje błędy przy zmianie obciążenia procesora -> to dotyczy wyłącznie procesorów ze zintegrowanym kontrolerem pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...