Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Riqo

popiskiwanie kompa + brak dźwięku

Polecane posty

Witajcie!

Ostatnio mam sporo problemów ze sprzętem dlatego tak prężnie zacząłem działać na forum. Ale to jest najmniej istotne.

Przejdźmy do meritum:

2 dni temu zainstalowałem XP po całkowitym formacie kompa. Ogólnie wszystko niby gra ALE nie ma dźwięku. Przy odtwarzaniu byle jakiego filmu nawet na YouTube czy z kompa. Nie gra nic. Kartę dźwiękową mam zintegrowaną (płyta gł jakaś GIGABYTE ma tak ok 17mies). Jest jednak kolejne ALE. Komp sobie "popiskuje" :D Wiem, że dziwnie to brzmi ale tak jest. Włączam go i jest jedno krótkie piśnięcie. Potem normalna praca i niby nic,ale gdy np zamykam jakieś okno i program pyta czy zapisać wtedy pojawia się takie samo piśnięcie jak na początku. Niby nic ale denerwuje np w nocy gdy wszyscy śpią,a komp "jęczy". To samo występuje przy instalacji czegokolwiek. Gdy nacisnę "anuluj" znowu zapiszczy. ocb?

Jak to wyłączyć? Jak w ogóle wyłączyć te piszczenia i sprawić, żeby komp znowu zaczął śpiewać a nie piszczeć? (bo przypominam, że innych dźwięków nie ma....)

Liczę na pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sterowniki karty dźwiękowej, powinny znajdować się one na płycie dołączonej do płyty głównej. Możesz ich też poszukać w internecie, jeśli takiej płyty nie masz.

(płyta gł jakaś GIGABYTE ma tak ok 17mies)

Podaj dokładny model jak nie będziesz mógł znaleźć sterowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-P35-DS3 -taka płyta. (przy okazji możecie też ocenić czy dobra ogólnie ;)

Cały komp to

Intel C2D E6750 (nie kręcony od kupienia)

Asus GF 8800gt SuperClocked

Geil 2gb ddr2 800 ultra.

Dysk WD 320gb

Jakieś zmiany byście wprowadzili? Po możliwie najmniejszym koszcie gdyby róznica w wydajnosci byla znaczaca?

szukam plyty ze sterownikami..

Kolejna rzecz- jakie zainstalować kodeki do odtwarzania filmów i wszystkiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odinstaluj sterowniki od płyty głównej (najlepiej wyczyść wszystko w trybie awaryjnym) zainstaluj SP2 do Windowsa XP (chyba że już masz) i zainstaluj patche :

KB888111 i KB835221 dopiero potem instalujesz sterowniki do płyty głównej i karty dźwiękowej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego jeszcze nie zrobilem ,ale dzis wieczorem spróbuję. Pojawiła się kolejna sprawa.

Mam urządzenie wielofunkcyjne EPSON STYLUS SX405 i moja kochana mama wyrzuciła pudełko razem z płytami po niej. Znalazłem sterowniki w necie ale chyba zle bo nawet tego sie zainstalowac nie dalo. Co zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic?

Ściągnąć ze strony producenta sterowniki, przeczytać instrukcje instalacji (zdaję się tez jest na stronie Epsona), zrobić tak jak napisali w instrukcji.

"ale chyba zle bo nawet tego sie zainstalowac nie dalo" nie daje żadnych informacji na temat problemów napotkanych przy instalacji, stąd taka a nie inna odpowiedź. Może być jeszcze taka odpowiedź: (SOA #1) "u mnie działa",

ale ona zapewne też ci nie pomoże w rozwiązaniu problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odinstaluj sterowniki od płyty głównej (najlepiej wyczyść wszystko w trybie awaryjnym) zainstaluj SP2 do Windowsa XP (chyba że już masz) i zainstaluj patche :

KB888111 i KB835221 dopiero potem instalujesz sterowniki do płyty głównej i karty dźwiękowej

To nie działa. W ogóle nie mogę zainstalować tych patchy nawet. Wyczyściłem tym cleanerem w trybie awaryjnym (może źle to zrobiłem ale wątpię,żeby to był powód bo wydaje mi się,że mi wyszło :P ).

Jak włączam kompa to mi pokazują dymki na dole ,że znaleziono nowe urządzenia Realtec i coś tam(jakieś 2 rzeczy). Zainstalowałem SP3-zapomniałem dodać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@TH3V mam SP3 i wyskakuje mi że ta aktualizacja jest zbędna,ale co dalej z tym dźwiękiem? Na nim mi w tym momencie bardzo zależy. Właściwie najbardziej.

A system sprawdziłem Pc tools antivirus - uaktualniony- i nic nie znalazło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij sterowniki do swojej karty dźwiękowej.

Dla twojej plyty rev. 1.0 http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...st=xp#anchor_os

rev 2.0 http://www.gigabyte.pl/products/mb/driver/ga-p35-ds3_20.html

Rewizje sprawdzisz z cpu-z zakładka motherboard.

Teraz po sciągnięciu PPM na moj komputer, właściwosci, nie mam teraz pod reką XP ale w 1 z zakładek jest manager urządzeń, wchodzisz w niego, wybierasz urządzenie realtek, klikasz ppm potem zainstaluj sterowniki, dajesz instalacje driver z lokalizacji na dysku, podajesz sterowniki ktore pobrałeś (i rozpakowałes)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem pierwszy wszedlem tam gdzie mowiles i znalazlem cos takiego:

http://img199.imageshack.us/img199/999/cosy.png

wchodze w to i daje zainstaluj ponownie sterownik czy tam cos ,ale nigdzie nie moge otworzyć "wnetrza" folderu ktory sciagnalem z tej strony i wypakowalem. Wiec daje znajdz automatyczne (albo cos w tym stylu) no i nie znajduje. Nie mam siły...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...