Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kagex

[X360] Rozbierz mi Xboxa!

Polecane posty

Witojcie drodzy parafianie. Wiecie, w życiu każdego człowieka nadchodzi taki moment, w którym jego małe kochanie się sypie. Zazwyczaj jest to kobieta, ale wystarczy ją wyrzucić na śmietnik/znaleźć sobie nową. Co zrobić jeżeli sypie nam się kochany kawałek elektroniki? Oddać ją do supa serwisu Kaga. Postanowiłem, że będę na forumie zamieszczał parę fotek rozebranego sprzętu konsolowego, czyli np. Kabli, akcesoriów, padów czy samych konsol. Nie jestem pewien, czy będę skłonny udostępniać informacje "jak je rozpi... rozebrać", bo oczywiście, wszyscy dobrze wiemy, że naszym przyjacielem w takich sprawach jest młotek... No, w każdym razie, dzisiaj na stół operacyjny trafia mój X360, który bardzo się nie lubi z serwisem M$ z powodu paru drobnych modyfikacji. Poza tym, nie ma szans, żebym go oddał na gwarancje, ponieważ z tego co widzę, to M$ sobie leci w kulki z userami, więc ryzykować nie będę. Przechodząc do właściwych fotek, widzimy tutaj Falcon'a V2 post-21162-1260608582_thumb.jpg post-21162-1260608814_thumb.jpg. Co jest z nim do zrobienia? Wycięcie wszystkich kratek post-21162-1260609059_thumb.jpg które miały odprowadzać powietrze, wymiana pasty termoprzewodzącej na Arctic Silver V, wymiana wentylatorów na inne. I tutaj mam mały problem, bo jeszcze się nie zdecydowałem na żadne konkretne. Jak dla mnie, mogą być cholernie głośne, i tak gram na X0 w słuchawkach.

Chwilowo, czyli do wieczora X0 zostanie pozbawiony kratek. Nie jest to specjalnie czasochłonne, ale niestety, muszę też się zająć czymś innym. Kiedy zdjęcia z wymiany pasty oraz wentylatorów? Nie dziś, nie jutro. W każdym razie, kiedy wszystko będzie gotowe, nowe zdjęcia będę podrzucał.

Chcesz się dowiedzieć "co jest co"? Wskaż element, a go opiszę/zrobię dodatkowe zdjęcia. Za jakość tych przepraszam, robione komórką :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kage, rozumiem, że nie masz zamiaru w miejsce kratek wstawiać czegokolwiek? Nie boisz się nadmiernego zakurzenia wnętrza konsoli, co prawdopodobnie podniesie temperaturę bardziej, niż obniży ją poprawiona cyrkulacja powietrza?

Inna rzecz, że perforacja blachy a wycięcie otworu to 'drobna' różnica i raczej negatywnie odbije się na sztywności konstrukcji, pudło może się zacząć rozłazić ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usztywnienie konstrukcji owcoz będzie, zamierzam wlutować zwykłe podpórki. Poza tym, jak się to widzi przed sobą, to się wie, że raczej nie ma się tam co rozłazić :}

Co do kurzu - żadnym problemem dla mnie jest rozkręcenie tego szitu raz na tydzień, dwa i przedmuchanie go. Wszystko jest tak skonstruowane, że kurz w radiatorach oraz gpu/cpu nie ma prawa się zbierać, jeżeli zwykłe wentylatory działają. To nie PC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to w takim razie powodzenia i z chęcią spojrzę na efekty przeróbek :) Oby wszystko wypaliło i osiągnięty został pożądany efekt.

To nie PC :)

Prawie, mój drogi, prawie :D. Już bliżej przecież X-owi do budy typu desktop czy barebone, niż do PS3 czy laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie w X360 zastosowano wentylatory? Jakieś no-name OEM?

Co do kurzu - żadnym problemem dla mnie jest rozkręcenie tego szitu raz na tydzień, dwa i przedmuchanie go.

W PC-tach dobrze sprawdzają się filtry przeciwkurzowe :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

org - taki szmelc, tyle, że x0 ma wejście na trzy piny, te są do pierwszego xboxa. Owcoz, złe nie są i niby wystarczają, no, ale jak dla x0, to więcej = lepiej ;]

k0n - Masz rację, niby... No, bo... Właściwie, to PS3 jest bliższe PCtowi, bo było otwarte na linucha, który działał tam całkiem zręcznie, nie to co ta wersja xboxowa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kag - chodziło mi o fizyczną budowę, nie o funkcjonalność, czy architekturę w rozumieniu informatycznym :)

A co do linuksa - cóż, na tym mi nie zależało absolutnie, dlatego też i nie miałem oporów przez Slimem zamiast grubego chlebaka. Transkodowanie multimediów w locie i streaming lub podpięcie laptopa do TV załatwia dla mnie sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. :icon_cry: Niestety znowu muszę zajrzeć do tego tematu, gdyż mój xklocek częściowo odmówił posłuszeństwa. A było to tak: Pewnego dnia grałem mecz w fifke 10 ,ale musiałem kończyć. Wyłączyłem więc grę (nie kończąc meczu) a potem xa. Później wieczorem chciałem pograć w forze, ale gdy ładował się wyścig obraz się zatrzymał i usłyszałem zgrzyt. Myślałem, że to jakiś zwykły błąd więc zrestartowałem xa i jeszcze raz pojawiło się to samo. Tak samo było w innych grach(podczas meczu lub wybierania składu w fifie albo podczas pojawienia się menu w BF:BC. Zaś dzisiaj kiedy chciałem zobaczyć czy już jest ok zobaczyłem to: http://yfrog.com/5nxboxkj. Po ponownym włączeniu powitało mnie jednak normalne menu ale błąd z grami jednak pozostał. Rozkręciłem więc xa i "odkurzyłem" go, a także zmieniłem pastę ,ale nie pomogło. I teraz pytanie do was. Co jest nie tak? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

PS. Dodam tylko że Xboxa kupiłem używanego od kumpla, a on odkupywał od kogoś jeszcze i nie mam papierów, więc odesłanie na gwarancję nie wchodzi w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...