Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zarowa

Rozwiązany: Gry na Windows 7

Polecane posty

Witam.

Szykuje się do kupna nowego komputera z zainstalowanym systemem Windows 7 Home Premium w wersji 32-bitowej. Ponieważ komputer będzie służył głównie do gier mam pytanie: Czy gry spokojnie na nim pójdą? Jak wygląda proces instalacji gier? Słyszałem o różnych problemach typu "gra się nie włącza" i chciałem wiedzieć jak dokładnie przezwyciężyć ten problem. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

P.S. Przepraszam jeżeli temat był gdzieś poruszany ale forum jest takie duże...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja "szukaj" może pomóc ;)

Ogólnie to wszystko wygląda praktycznie jak w Viście. Proces instalacji nie jest inny, bo to producent gry ustala jak mają wyglądać menusy po otworzeniu płyty ;) Jeśli jakaś gra nie działa - PPM/Właściwości i Tryb zgodności

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam komputer na oku. Poza tym pytam się tylko i wyłącznie o system operacyjny(Xp już mi się znudził). Jeżeli chodzi zaś o samego kompa to planuje kupno tego modelu z Komputronika: http://www.komputronik.pl/index.php/produc..._7HP_K004_.html

Innych lepszych modeli nie ma, a kartę się upgrade'uje po premierze nowych kart Nvidy(kupiłbym Raedona HD 5870 ale wiadomo jak to jest z dostępnością)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ta cene to malo RAM-u, kupilem kompa w Media za ta cene ze wszystkim czyli monitor i inne "duperele". A co do kompa co masz na oku to dobra karta graficzna, 4 rdzeniowka procesor wydajny bo z serii I.

A co do michi93 to nie mow ze to zlom bo widac ze sie znasz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już miałem ochotę Cię zgłosić moderacji ale stwierdziłem ,że Ci tym razem odpuszczę

a ten komp to złom za taką cenę składa się 2x lepszy sprzęt

A co do michi93 to nie mow ze to zlom bo widac ze sie znasz tongue_prosty.gif

jak chcesz mnie z prowokować to postaraj się bardziej ,

kupilem kompa w Media za ta cene ze wszystkim czyli monitor i inne "duperele"

panu dziękujemy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ta cene to malo RAM-u, kupilem kompa w Media za ta cene ze wszystkim czyli monitor i inne "duperele". A co do kompa co masz na oku to dobra karta graficzna, 4 rdzeniowka procesor wydajny bo z serii I.

A co do michi93 to nie mow ze to zlom bo widac ze sie znasz :P

Zdajesz sobie sprawę z tego, że takie komputery dysponują bardzo złej jakości urządzeniami, które udają zasilacz? A także tanimi, budżetowymi płytami głównymi?

Mam wrażenie, że nie, skoro chwalisz się takim zakupem...

Rozumiem, że kwota do wydania to ok. 3200 zł wraz z systemem operacyjnym.

Procesor : Intel Core i5 750 - 689 zł

Płyta Główna : ASRock P55 Extreme - 450 zł

RAM : Goodram 2x2GB 1600MHz - 330 zł

Karta Graficzna : Powercolor Radeon HD4890 1GB DDR5 - 669 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa : Cooler Master Elite - 159 zł

System : Windows 7 Home Premium PL 1pk DVD 64-bit OEM - 355 zł

RAZEM : 3201 zł (esc.pl)

Mogą złożyć za darmo - wystarczy, że umieścisz taką prośbę w komentarzu do zamówienia.

Jak widać zestaw znacznie lepszy (zwłaszcza karta graficzna) i wiesz co masz w środku.

Napisz tylko, jaki masz monitor, w sensie w jakich rozdzielczościach będziesz grał. Jeśli mniejszych niż 1680x1050, to kartę zmień na Asus HD4770 512MB Formula za 399 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Windowsa to mam win7 ultimate 64 bitowe (żeby wykryło 4gb ram w obecnym kompie i pod nowego kompa, którego niedługo kupuję). Gry mi chodzą dużo lepiej niż na win xp 32bit. Np. Call of Juarez 2 chodzi o kilkanaście FPS lepiej. NFS Shift na średnich z 30 klatek na sek. podskoczyło do 70. Ale np. w Gridzie nie zauważyłem żadnej różnicy.

Po instalacji win 7 musiałem ściągać wszystkie sterowniki w wersjach 64 bit.

Z instalacją większości nowych gier i programów nie miałem problemów. Spróbowałem zainstalować starszą grę (wygrzebałem gdzieś RC Cars) i tu już był problem ze zgodnością, lecz wystarczyło jak już alexiej napisał: "PPM/Właściwości i Tryb zgodności" z xp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj

przecież jak zamówisz w esc to oni kompa za free składają i do 4 dni komp jest u Ciebie więc nie lepiej kupić raz a porządnie? jak kupisz tego złoma z kompuszrtou nie będziesz zadowolony daje na to 100% gwarancję

Gi3r3k zaproponował bardzo fajny zestaw i dużo lepszy od tego z komputronika i wiesz co kupujesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź!

Co do komputera to niestety nie mam czasu teraz bawić się w składanie komputera i to jeszcze przed świętami.

Temat można zamknąć.

Nie rób tego - Gi3r3k ma rację razem z michim! W ESC masz gwarancję na to, że będziesz zadowolony. To, że kompuszronik jest w CDA to NIE znaczy, że to sklep dobry/idealny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo my jesteśmy dobrymi ludźmi i patrzenie jak ktoś robi coś STRASZNIE głupiego mając tutaj duże grono ludzi dobrze mu życzących i radzących jest trochę smutne. Owszem człowiek uczy się na swoich błędach ale patrzenie jak komuś mówi się, że popełnia błąd a ten dalej swoje nie jest fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla waszej informacji panowie nie kupiłem tego złożonego komputera, ale zbudowałem swój zestaw od podstaw. Użyłem podzespołów które radziliście plus minus dołożyłem swoje. Więc naprawdę nie skreślajcie człowieka od razu :happy:

Konfiguracja wygląda następująco:

-procek Intel Core i5 750

-Karta graficzna Radeon 4890 HiS 1GB 2xDVI (PCI-E) Turbo +

-Płyta główna Gigabyte GA-P55-UD3

-RAM 2x GoodRam DDR3 2GB 1333MHz CL9

-Twardy dysk Samsung SpinPoint F1 750GB (SATA II, 32MB cache, NCQ)

-Cooler Zalman CNPS 9500A LED Blue

-stacja dysków Lite-On DVD+/-RW

-Zasilacz Chieftec (GPS-550AB-A) 550W

-Obudowa CoolerMaster Gladiator 600 black

-System operacyjny Windows 7 Home Premium 64-bit

Jeszcze raz dziękuje. Składam ponowną prośbę o zamknięcie tematu.

P.S. Adam taka natura człowieka że nauczy się dopiero jak dostanie po dupie :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...