Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Slynx

Rozwiązany: Data formatowania dysku

Polecane posty

Dziwne pytanie. Jakie znaczenie ma data formatowania partycji ?

Poza tym podaj co to były za partycje. NTFS ? FAT 32 ?

Format czy kasowanie partycji ?

NTFS. Data jest dla mnie bardzo istotna. Na 90 % to było windowsowe szybkie formatowanie. Dodam, że mam Windows 7.

Nie, chwila. Zostały ukryte pliki best playera z informacjami o aktualnej pozycji w filmie, a to oznacza, że dane zostały tylko usunięte,a w takim wypadku... nie ma możliwości ustalenie daty usunięcia plików, prawda ?:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się raczej martwił przywracaniem plików/usuniętych partycji, a nie tym, kiedy ktoś to zrobił.

Niewykluczone, że NTFS zapisuje gdzieś dane tego typu, ale bym musiał poszukać gdzie. Sprawdź na MSDN i Technecie, może coś znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym sprawdzaniem to kiepsko. Mam strasznie wolnego neta:/ Liczyłem, że ktoś po prostu wie. A odzyskiwanie danych zostawmy na później. Dyski odłączyłem, a raczej partycje, więc nic im nie będzie, system się do nich nie dobierze. Teraz chce znać datę. Czy można to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się trochę skomplikowała. Dysk ma 500 GB, a usunięte dane 400 GB, z kolei 90 GB jest zajętych. Nie mam tak na prawdę miejsca do dyspozycji. Program Ontracka, Easy recovery proffessional 6... nie wiem jak odzyskać te dane, żeby nie nadpisał innych. Musi umieścić odzyskane dane w tych samych miejscach:/ Gdyby partycja była po prostu sformatowana to wybrałbym opcję przywracania całej partycji, ale w moim przypadku muszę wziąć przywracanie usuniętych plików. Można jakoś rozwiązać ten problem ? Żeby odzyskując dane nie nadpisał mi innych ? Akurat w o tym temacie cienki jestem, bo mi się to jeszcze nie zdarzyło :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pobaw się programem Testdisk, może uda mu się przywrócić starą tablicę alokacji plików (a raczej w przypadku NTFS MFT). Z TestDiskiem jest też dostarczana aplikacja PhotoRec, która radzi sobie nieźle z przywracaniem plików.

Na stronie projektu masz całkiem niezłe samouczki. Program jest wolny i skuteczny więc nie musisz się martwić kosztami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...