Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M@TH3V

Laptopy Acer opinie.

Polecane posty

Moja opinia? Teoretycznie nie powinienem się wypowiadać w tym temacie, ponieważ nie mam i nie miałem (oraz nie planuję mieć) laptopa Acer.

Maja opinia jest taka:

jak działa to działa.

Nie zachęcam, nie zniechęcam - sprzęt jak sprzęt, przeważnie w przybliżeniu wart pieniędzy które na niego wydajemy.

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/TBnyE0...feat=directlink

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/XfRVci...feat=directlink

Tzw. "ciekawy przypadek", samoistne zerwanie mocowania chłodzenia spowodowane błędem konstrukcyjnym. Takich błędów jest w laptopach Acer sporo, a ponieważ co pół roku - rok mamy "nowe modele" to nie jestem w stanie powiedzieć jaki błędy są w nowych.

Co nie znaczy że inne firmy robią lepszy sprzęt! Różnie to bywa, są modele "lepsze" i "gorsze", niektóre problemy ujawniają się już w czasie gwarancji, inne dopiero po ... niezależnie od "firmy" (producenta).

Nie wiem jak jest z nową gwarancją i zapisem o zmianie softu, bo Acer usunął ze strony wszystkie stare i nowe wzory druków gwarancji. A "papiera" nie posiadam, bo nie kserowałem tylko oddawałem klientom (ostatnio bez czytania ... sorry, naprawdę nie interesowałem się). Wcześniej było już coś takiego w wersjach sprzedawanych z Linuxem, wyłączenie odpowiedzialności producenta za praktycznie dowolne uszkodzenia w przypadku zainstalowania systemu innego niż preinstalowany. Ale z drugiej strony WIEM że naprawiali uszkodzenia sprzętu, przynajmniej te typowe nawet jeśli system był przeinstalowany. Co nie znaczy że nadal tak jest, Acer to bardzo oszczędna firma, i jeśli mogą na czymś zaoszczędzić (... serwis) to na pewno zaoszczędzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma.

Padło mu coś (chyba coś z USB, ale nie jestem pewien). Przyjechał kurier, zabrał sprzęt i zwrócili po... trzech tygodniach? Trafił na przerwę świąteczną, więc jest to zrozumiałe. A system miał inny - XP zainstalował, ale gwarancje zachował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm....

Ja mam lapka od Acera dokładnie model 3690 i od 3 lat nie miałem z nim żadnego problemu. Jak czytam, że laptopy Acera to awaryjne modele to aż nóż się w kieszeni otwiera. Wszystko zależy jaki ktoś model dostanie. Np. moja siostra ma takiego samego laptopa jak ja i od 3 lat nie przeinstalowała systemu xD

Wystarczyło tylko laptopa wyczyścić i chodzi tak jak świeżo po instalacji. A z gwarancją to nie wiem jak bo na szczęście lapek nie odmawiał współpracy.

A kolega ostatnio miał problem z laptopem kupionym w Vobisie i też się bał przeinstalować sam systemu, żeby gwarancji nie stracić więc ciężko powiedzieć jak to jest ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Mam swojego Acera Aspire'a 5710G od grudnia 2007 i miałem tylko jedną usterkę: obraz mrygał, bo jakieś kable nie stykały. Teraz wszystko jest w porządku. Ogólnie można się krzywić na te laptopy, nie z powodu wyglądu, ale średniej jakości plastiku z którego są zrobione. To chyba jedyna wada. Reszta jest ok. A poza tym łatwo też je upgrade'ować: zarówno procesor jaki i kartę graficzną (maja złącze MXM).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...