Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hans_Olo

[płyta główna] Co najlepsze z s370?

Polecane posty

Chodzi o to, że wreszcie po dwóch latach poszukiwań wyhaczyłem jednego Diamonda V770 (kto nie wie co to, niech nawet nie czyta dalej) do mojego projektu kompa pod stare gry (na prawdę irytuje mnie kiepska ich obsługa z poziomu win XP i sterowników do najnowszych kart graficznych, dlatego się na to zdecydowałem). Myk polega na tym by stworzyć kompa, który się z tymi grami nie będzie gryzł, a przy tym będzie jak najszybszy. Zdecydowałem się na Tualatina, bo kiedyś miałem Coppermine'a i go uwielbiałem :). Pojawia się problem pamięci tzn. SD czy DDR? Czy windows 98SE będzie stabilnie działał na DDR (ktoś sprawdzał może?)? Ze względów ostrożności preferowałbym SD. No i oczywiście pojawia się pytanie ostateczne... jaka marka i model? Nie pamiętam już co wtedy królowało. Na coppermine Abit VT6x4 i BE6 rev.2, to pamiętam doskonale, ale tualatina nie miałem i nie wiem. Raczej nie chciałbym microstara. Ktoś coś doradzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko, ale mieszasz ...

Płyty pod Tualatina z obsługą DDR to był ewenement, zdaje się tylko Intel zrobił coś takiego (albo i nie ... a skoro ja nie pamiętam, to rzecz była ekstremalnie "niszowa").

Czyli problem pamięci mamy z głowy.

Najlepsza płyta to był Abit BX133 i ABIT ST6 ( ST6R ) -> szczególnie ta druga, ze względu na nowszy chipset. W zasadzie prawie każda płyta na i815 powinna obsługiwać procesory Tualatin, ale (z różnych względów) tak nie było.

Modele na chipsecie ViA możemy pominąć minutą ciszy, nawet nie zbliżały się wydajnościowo do płyt na Intelu.

Windows 98 będzie chodził stabilnie nawet na płytach pod AMD z procesorami Athlon / Duron. Tylko P4 były "za mało kompatybilne" z x86, w tamtych czasach AMD robiło procesory bardziej zgodne z pentium niż sam Intel ;)

(osobny temat to chipsety, w przypadku płyt pod AMD najlepiej sprawowały się ViA i - jeśli ktoś miał - AMD)

Jak sobie coś przypomnę to dopisze, na razie tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym, że ja raczej nastawiam się na P3 Tualatin niż na P4. Ale w sumie jeśli możesz od razu polecić coś podobnego na Via + AMD to nie wzgardzę :). Zatem zaczynam rozglądać się za tym co poleciłeś, potem zastanowię się nad AMD. Do odstrzału jeszcze dwa voodziaki 3 do pracy z V770 (zawsze byłem ciekaw stabilności takiego rozwiązana, a że koszty teraz są śmieszne, to nie ma co się zastanawiać) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...