Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

Orange dba o środowisko...

Polecane posty

Trzy salony Orange: Warszawski, Chorzowski i Wrocławski ruszyły z bardzo nietypową akcją. Pomarańczowy operator skupuje od wszystkich chętnych sprawne telefony, oferując za nie od 50 fm 1350zł. Co kwalifikuje telefon jako sprawny? Otóż sprzęt taki musi dobrze się włączać, działać bez problemu, nie mieć drżybynych uszkodzeń i mieć sprawną baterię. Telefony uszkodzone można w salonie pozostawić nieodpłatnie. Cennik możecie znaleźć tutaj - http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/4131/4230382.pdf

Czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, że Orange planuje odświeżyć stare urządzenia i sprzedać je ponownie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tym coś musi się kryć, tym bardziej, że "ochrona środowiska" to slogan często wykorzystywany jako zasłona do robienia interesów przynoszących ogromne zyski. Nie sądzę, żeby Orange było takim "dobrym samarytaninem". który w imię wyższych celów narażałby się na straty. Bo niby jakie zyski by mięli w skupowaniu używanych telefonów? Czyżby za niedługo miała ruszyć nowa oferta supertanich używanych telefonów na kartę?

@Kagex - :D. W sumie ja też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie o to chodzi, żeby za grosze wyciągnąć od ludzi w miarę dobre telefony, odrestaurować je i wepchnąć gdzieś jako ofertę limitowaną. Na takiego iPhone'a 2G 4GB sam bym się skusił za tyle groszy :/ Ba, nawet więcej bym dał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, że Orange planuje odświeżyć stare urządzenia i sprzedać je ponownie?

Orange nie moze odświeżyć telefonu. Moze to jedynie zrobić autoryzowany serwis.

Orange nie moze takze sprzedawać takich telefonów, tak ja salon z samochodami nie sprzedaje używanych aut tak i orange.

Skupując takie telefony Orange moze zarabiac na 2 sposoby:

1) Dostaje pieniądze od danego producenta za pewną ilośc sztuk.

2) Moze zawierać umowy z komisami gsm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zagadka rozwiązana. Okazuje się, że Orange będzie sprzedawać zakupione telefony do jakiejś firmy w UK, która je odświeży i ponownie wpuści na rynek. Oni chyba głupków szukają, skoro oferują TAKIE ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba głupków szukają, skoro oferują TAKIE ceny.

Wiesz mi, znajdą tych "głupków". I to bez większych problemów. Sam znam kilka osób, którym idzie dosłownie wszystko wcisnąć. Swoją drogą, ciekawe, czy taka praktyka się przyjmie i będzie "odgapiana" przez innych operatorów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...