Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Filippeq

Karta graficzna szaleje ... da sie naprawic czy wymianic na nowa ?

Polecane posty

Cześć,

posiadam Radeona HD 4850 512M (zerwalem naklejke mieszczaca sie na obudowie radiatora i nie pamietam producenta :/ ale prawdopodobnie shaphire).

Pracuje na Windows 7 RC

plyta glowna Gigabyte GA-945GCM-S2C

proc. 1 rdzen intel 3200 (? - nie moge znaleźć opakowania a nie chce zdejmowac radiatora ale 100% intel 775 socket)

2x 1024 ddr2 firmy PNY

wszystko poza grafiką kupowane w UK :/

Grafike odziedziczyłem po lokatorze ktory nie płacił czynszu wiec zapłacił m.in. w postaci tej grafiki

Karta na początku chodziła super. Po 2 miesiacach przy aplikacjach 3D pojawiały się kreski, trójkąty, jednolitego koloru.

Strzelałbym iż ram na karcie się sfajczył ale nie jestem biegły w ocenianiu.

W tej chwili przy odpaleniu komputera (jeszcze na ekranie witajacym ze sprawdzeniem ramu, podłączonym sprzetem potrafia pojawić się kropki na całym ekranie).

w 95% po odpaleniu windowsa system się zawiesza, czasem wyswietla cos w stylu kwadratow w jednym kolorze, czasem dostaje niebieski ekran smierci zrzucajacy pamiec (dumping memory), czasem tylko driver od grafiki zostaje resetowany co bardzo rzadko umożliwia przeglądanie sieci i eksplorowanie komputera jednakrze przy odpaleniu jakiejkolwiek gry wykrzacza się ponownie, a czasem i tak wykrzacza się po resetowaniu driverow bez wyraznego powodu.

Karta była przezemnie czyszczona z kurzu zkompresowanym powietrzem ale nic to nie pomogło.

Pytanie 1:

Co sie dzieje z kartą i czy da się temu zaradzić ?

Pytanie 2:

Jeśli się nie da zaradzić to chciałbym kupić coś z tej samej półki, jaką kartę powinienem nabyć?

Pracuję na komputerze przy montażu filmów więc chcę by komputer bez problemu odtwarzal nieskompresowane filmy, jak również komputer służy mi do rozrywki (czytaj gry) powiedzmy że chcę aby mass effect 2 chodził bez problemów.

z góry dzieki za pomoc.

ps. jesli nowa grafika to w granicach 500 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz?

I model procka sprawdzisz w programie CPU-Z.

zasilacz JEANTECH POWERWATCHER Storm 700W

INTEL PENTIUM 4 CPU 3.00 GHZ socket 775LGA

ze zmierzeniem temperatury i sprawdzeniem procka w programach to nie takie proste .. zanim zdaze zassac komp sie wykrzacza niemniej zaraz sproboje.

udalo sie dane z grafiki z GPU-Z:

GPU CORE CLOCK 500.0 MHz

GPU MEM CLOCK 750.0 MHz

GPU TEMP 81

FAN SPEED 29%

GPU LOAD 0-2%

FAN SPEED 1772 RPM

GPU TEMP DISPIO 80.5

GPU TEMP MEMIO 95

GPU TEMP SHADERCORE 88

wszystkie temperatury w celsjuszach ofc ... na moje laickie ogo tak ze 2 razy za gorąco, mam racje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEANTECH POWERWATCHER Storm 700W

Słaby...

Voltage +5V +12V1 +12V2 +12V3 +3.3V

Max load 30.0A 16.0A 25.0A 17.0V 28A

Karta ewidentnie się przegrzewa, podaj jej dokładny model. Jeśli tego nie wiesz, to zrób zdjęcie karty i my ją rozpoznamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEANTECH POWERWATCHER Storm 700W

Słaby...

http://www.jeantech.com/storm.htm

Daj spokój, kilka usilnie polecanych na forach zasilaczy "renomowanych firm" to OEMy Jeantech-a ;)

Zasilacz jest OK, tylko napięcia trzeba sprawdzić (miernikiem). Ja przyczyny problemu szukał bym gdzie indziej.

Wygląda to na uszkodzoną kartę graficzną, ale do sprawdzenia jest też płyta główna i pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw probowalem bawic sie riva tunerem i ati tool ale przy instalacji Winshit 7 blokuje instalacje driverow dla obu programow mowiac iz sterowniki nie sa podpisane elektronicznie. nie wiem jak przeforsowac instalacje sterownikow :/

Riva nawet sie odpalil bez sterownikow ale nie moge zmienic predkosci wiatraka, nie bardzo rozumiem tez wiekszosci opcji ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze chyba masz racje z tym HIS ... powiedzialbym na 99 % :-)

dzieki za link juz się dokształcam :-)

udało się:

GPU CORE CLOCK 500.0 MHz

GPU MEM CLOCK 750.0 MHz

GPU TEMP 53

FAN SPEED 75 %

GPU LOAD 0-2%

FAN SPEED 7177 RPM

GPU TEMP DISPIO 53

GPU TEMP MEMIO 66.5

GPU TEMP SHADERCORE 60

popracuje troche i zobacze czy sie wykrzaczy.

zastanawiam sie tylko czy nie podkrecic wiatraka jeszcze ... co myslicie o temperaturach teraz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to jest asus top

f rzyció!!

PowerColor HD4850 512MB GDDR3 (BBA) Product Name : AX4850 512MD3-H

:P

... które TEŻ miały problemy z chłodzeniem, a na dodatek z pamiątkami. Pamiętam kilka "zgonów" tych kart po bardzo krótkiej eksploatacji u klientów, i nie była to wina zasilacza ;)

Ten właśnie link spowodował zwarcie obwodow w moim procku i skojarzyłem pudełko które właśnie znalazłem strzał w 10 SwisteK to jest dokładnie ta karta

btw. przy 75% coolera pochodził dłużej odpaliłem jedna z gier i wykrzaczył się po jakis 30 minutach ... podkrecam teraz wiatrak na 95 %

GPU CORE CLOCK 500.0 MHz

GPU MEM CLOCK 750.0 MHz

GPU TEMP 51-52

FAN SPEED 95%

GPU LOAD 0-2%

FAN SPEED 8331 RPM

GPU TEMP DISPIO 52

GPU TEMP MEMIO 66

GPU TEMP SHADERCORE 59

czuje sie jakbym mieszkał na lotnisku ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...