Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Coroner

Nowy komp, testy w grach, prawidłowe wyniki fps?

Polecane posty

Hej

Niedawno bo jakiś miesiąc może półtora temu kupiłem następujący komputer:

Proc: AMD Phenom II X4 945 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

Płyta : Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

RAM: A-Data 2GB 1333MHz CL9

RAM: A-Data 2GB 1333MHz CL9

Grafika: PowerColor Radeon HD4870 512MB

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W

Chłodzenie: Arctic-Cooling Freezer Xtreme Rev.2

Ogólnie jestem zadowolony i chyba wszystko ok ale jeszcze chciałbym spytać jak wy to widzicie. Komputer nic nie kręcony.

I. Czy temperatura procka z tym chłodzeniem jest dobra? Dodam, że pasta to jakaś taniocha za 2 zł. Temperatura w spoczynku jakieś 36 C a w stresie góra 45 C. Jest ok?

II. Podam teraz pare tytułów gier w których robiłem pomiary fps programem fraps. Wszędzie maksymalne ustawienia z wszelkimi aa x4 i aniso x16, vsync itp bo zauważyłem, że czy z tymi bajerami czy bez to mała różnica w klatkach (w wyglądzie zresztą też ;) ). Wszystko w rozdzielczości 1440 x 900. Windows xp sp3 i dx 9.

1. Crysis - (na very high bo odblokowany) - średnio tak 35 fps, jak nic się nie dzieje ale przy akcji potrafi spaść do lekko poniżej 20 fps a maxymalnie wyciągnie i z 80. (tak btw super gra i nie koniecznie ze względu na grafikę)

2. Assasin's Creed - na max wszystko oczywiście. Mniej więcej średnio i przeważnie łazi po te 30 pare fps podobnie jak w Crysis. Spada często do 20 paru. Maksymalnie wyciąga też z 80 fps w jakichś kątach czy innych dziurach. (btw imo bardzo przereklamowana gra, nuda i monotonia jak nie wiem)

3. Unreal Tournament 3 - wszystko na max, wszystko zaznaczone, fps waha się od 50 do 60.

4. Bournaut Paradise City - mniej więcej stale około 60 fps.

5. S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla - średnio jakieś 40-60 fps. Spada czasami na jakieś 30. Max nawet ponad 100.

6. Call of Duty 2 - poniżej 90 raczej nie spadało a tak średnio to lekko ponad 100.

Czy te wyniki są dobre tzn. czy takie jakie powinny być jak na ten komputer, system, rozdzielczość itd.? Proszę o wasze opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

No w sumie chętnie bym podkręcił ale nie bardzo się na tym znam, jeszcze coś spieprzę :ohmy: Chyba, że ktoś mnie pokieruje jak i gdzie te mnożniki dawać i to HTT czy coś, oraz napięcie. Do tego procka z tym chłodzeniem (i póki co z pastą jaka jest) ile już od razu mogę próbować? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie chętnie bym podkręcił ale nie bardzo się na tym znam, jeszcze coś spieprzę :ohmy:

Nie bój się :) Jeżeli będziesz uważny i będziesz pilnował temperatur, nic się nie zepsuje :smile: Też się kiedyś bałem, a okazało się, że nie taki diabeł straszny... :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pobawiłem się trochę w całe to podkręcanie ;) i hmmm dziwna sprawa.

Najpierw na ogień poszła grafika. Podkręciłem programem AMD GPU Clock Tool bo ten CCC ma spore ograniczenia i z resztą jakoś to dziwnie działa. No wiec początkowo było GPU Clock 770MHz i Memory 900MHz przy temp. w spoczynku 41*C i w stresie nawet nie mierzyłem dokładnie ale z tego co pamiętam jak kiedyś patrzyłem przy bardziej wymagających grach to nie nagrzewała się jakoś mocno, parę stopni w górę od spoczynku. Mniej więcej udało się do 810Mhz a pamięć póki co 1000 ale pewnie by dało się i więcej. Temp. w spoczynku skoczyła na jakieś 46*C w obciążeniu w programie FunMark w trybie xtreme dochodziło do 67*C katowane ze 40 minut. Nie wiem czy to dobre temperatury z resztą mniejsza o to bo odpalając różne tytuły gier nie zauważyłem żadnego przyrostu FPS :(

Teraz procesor. Od razu dałem na 3500MHz bo to tylko na próbę podkręcanie a spodziewałem się, że z tym chłodzeniem spokojnie da tyle radę. No i dało tzn. mniej więcej bo winda się normalnie załadowała, stabilnie chodziła i dało się odpalić gry, które też normalnie chodziły. Temperatura w spoczynku skoczyła tylko troszkę. W Primie po kilku minutach nastąpił restart ale to mogła być wina pamięci bo nastawiłem chyba za duży dla niej mnożnik. Mniejsza na razie z tym. To jeszcze będę później sprawdzał i się pytał w razie czego bo to było na razie na próbę. Natomiast o co chodzi. Chodzi o podobną sytuację jak w przypadku karty. Tak podkręcony procesor na 3500 i plus do tego podkręconą kartą nie dało nic, tzn. fpsy nie wzrosły. Liczyłem na przyrost chociaż 5 klatek. a tu nic. No więc pytam dlaczego? Podkręcony procesor o jakieś 15% do tego karta może nie wiele ale zawsze coś a przyrostu zero. Coś zrobiłem nie tak czy to całe o/c jest przereklamowane i nie warte świeczki? ;) Skoro podkręcenie do 3500 nic nie dało to nawet jakby się udało i do 4000 wyciągnąć to nie widzę sensu prócz takiego, że ładniej by wyglądało w tabelach sprzętu ;) No kurczę jestem zawiedziony. Mam nadzieję, że wina leży po mojej stronie. Proszę o ekspertyzę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie fakt, po overclockingu takiego sprzętu nie da się łatwo zauważyć różnicy w FPS. Jakbyś sprawdził sobie 3dmarkiem, to zauważyłbyś, że wydajność wzrosła. W grach niestety te kilka fps więcej czy mniej jest trudno zauważalne.

Inaczej by było, gdybyś miał procka I5-750 i podkręcił go z 2,66 do ~3,9 ghz, a do tego miał podatną na O/C kartę graf. Na pewno różnica byłaby bardziej zauważalna. W niektórych zestawach jest znikoma i faktycznie czasami się nie opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...