Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Trine (seria)

Polecane posty

Kupiłem, odpaliłem, zagrałem, przeszedłem. Jest to doskonała gra z jedną wadą - krótka. Przeszedłem ją w 3 dni, grając po kilkadziesiąt minut dziennie ^^. Ale gra i tak wymiata, a zwłaszcza gra złodziejką. Te skoki na linie, strzały z łuku i w ogóle :D Łezka się w oku zakręciła, gdyż jest to gra retro z nowymi rozwiązaniami.

Nie mniej jednak warto zagrać - zdecydowanie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem recenzję na Gametv.pl Poniżej link.

Gametv

I muszę przyznać że gra prezentuje się świetnie, aż naszła mnie ochota na powrót do starych gierek z 2d. Ciekawy patent trzy postacie w jednym rycerz do walki, złodziejka do wspinania i oczywiście mag. Trzeba będzie zagrać ale zmartwiłeś mnie że grałeś tylko trzy dni i to po kilkadziesiąt minut dziennie no ale niestety ta brzydka moda na krótkie gry nadal się utrzymuje. :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się bo w większości grałem stylem ''na chama'', ale grając normalnie i odkrywając wszystko to sądzę że 5-6 godzin (na łatwym albo średnim poziomie trudności).

Mimo iż gra krótka to warta swojej ceny, bo do tej gry będziesz wracać ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem okazje zagrać na egzemplarzu pożyczonym od kumpla. Muszę przyznać, że gra bardzo mi się spodobała, przypomniały się czasy kiedy to grało się w The Lost Vikings :) w dodatku co mnie zaskoczyło, że oprawa graficzna w 2D może być tak ładnie zrobiona :happy: ode mnie duży plus dla twórców, bo lubię tego typu bajkowe klimaty :smile: niestety jest dość krotka (przejście zajęło mi kilka godzin) no i dość droga (jak mi kumpel powiedział ile za nią zapłacił to mi szczęka opadła :P), ale mimo wszystko będę tą grę miło wspominał, a jeżeli tylko pojawi się w jakiejś tańszej serii to kupię bez wahania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie rozgrywki w Trine. Powiem Wam jedno: gra zrobiła na mnie ogromne wrażenie, nie bez podstaw są jej pozytywne recenzje. Czuć i to wyraźnie inspiracje oldschoolowymi platformówkami i grami logicznymi z dawnych lat. Dodano do tego nowe, ciekawe rozwiązania - w efekcie otrzymaliśmy grę diablo grywalną.

Poza miodną grywalnością pochwalę także świetną fizykę obiektów, bajkową fabułę (głosy postaci i lektora budują klimat) oraz oprawę audiowizualną - grafika kolorowa i piękna zarazem, muzyka wlewa w serce radość i ani przez moment nie drażni.

Gram już trzeci dzień (każda z sesji ok. 1,5 godziny) i jeszcze nie przeszedłem całości. Dla mnie to całkiem niezły wynik, toteż gra warta zakupu na te kilka godzin (a przecież można do niej później powracać - z pewnością jest to tytuł nie do zapomnienia i po latach miło będziemy go wspominać i sięgać po niego). Dziwią mnie zatem komentarze tych 'szybkich bilów', którzy grę zaliczyli za jednym zamachem. Owszem, gram w miarę wolno, odkrywam różnorakie zakamarki, a to trochę wydłuża rozgrywkę (granie na chama uważam za nonsens - nie po to przysiadasz to produkcji żeby ją jak najszybciej zaliczyć - jakiś element delektowania się musi przecież być).

Na zakończenie mogę tylko Was zachęcić do sięgnięcia po Trójnię. Cieszy, że powstają jeszcze gry tego formatu - w nich upatruję przyszłość rynku. W końcu ileż można klepać widowiskowych gier akcji? Dawniej powstawało wiele gier tego pokroju i byłem nimi zafascynowany jak diabli. Obok oldschoolowych RTSów to kolejny z gatunków wart zainteresowania twórców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra do trudnych, ani długich nie należy. Przechodząc na normalnym poziomie trudności ukończyłem ją w sześć i pół godziny. Mało? Najwyraźniej, ale opyla się, bo po frustrującej rozgrywce Trine jest niezastąpiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra z bajkowym klimatem. Może ciut za droga, ale kupiłem ją w promocji, więc wyszedłem na plus. Graficznie deklasuje fotorealistyczne dzieła pokroju Crysisa, muzyka jest bajkowa i potęguje świetny klimat, a narrator jest po prostu świetny. Gameplay stoi na równie wysokim poziomie, co pozostałe aspekty gry. Całe rozczłonkowanie na trzy sterowalne postaci wypada bardzo dobrze, bo są świetnie zbalansowane i z osobna nadają się do czegoś innego. Rycerz rzecz jasna do walki, złodziejka do elementów platformowo-zręcznościowych, z kolei Mag to zagadek logicznych. Powyższe można modyfikować, bo większość zagadek rozwiązać się da na różnoraki sposób korzystając z różnych właściwości trójcy bohaterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra do trudnych nie należy, o ile ktoś pogrywa na easy czy normalu. Na hardzie rozgrywka jest dobra i satysfakcjonująca. Grafika urzeka swoją bajkowością, a sam gameplay nabiera rumieńców, gdy pogrywamy z kimś. I o ile za pierwszym razem, samemu, grało mi się przyjemnie, o tyle grając z moją dziewczyną co rusz wybuchaliśmy śmiechem obserwując co głupiego zrobiła, bądź jak zabawnie zginęła druga osoba.

Po cichu liczę na kolejną część serii, bądź choćby jakiś podobny tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość zawiodłem się na tej grze. Już chciałem kupić pełną wersję, bo wiele osób to chwaliło, ale dobrze że wersję demonstracyjną dorwałem. Oczekiwałem pięknie graficznie zrobionej oldskoolowej gierki a tak nie jest.

Według mnie, niepotrzebnie udziwnione, liczyłem na coś łatwego w rodzaju Pandemonium a tu z goła inaczej.

Przejechał bym się gdybym to kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to kupiłem na steamowej promocji świątecznej za 15 zł i się nie zawiodłem. Jest w tej grze coś magicznego, aż chciało się w nią grać. Do tego ten ciepły głos narratora w loadingach, aż się przypominają słuchane za młodu bajki. Dobrze, że w erze gier kosztujących kilkaset milionów dolarów powstają jeszcze takie perełki jak Trine czy World of Goo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie bardzo miło mi się grało, ale do samego końca nie dotrwałem, gdyż zbyt często moim postaciom udawało się zaklinować. ale mimo to gra podobała mi się, szczególnie pod względem graficznym. fizyka również niczego sobie. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość zawiodłem się na tej grze. (...) Oczekiwałem pięknie graficznie zrobionej oldskoolowej gierki a tak nie jest.

Według mnie, niepotrzebnie udziwnione, liczyłem na coś łatwego w rodzaju Pandemonium a tu z goła inaczej.

Przejechał bym się gdybym to kupił.

Raz: gra kuleje graficznie? Nie osłabiaj mnie. Chciałeś drugiego Crysisa czy co? Dla mnie te bajkowe scenerie są jedyne w swoim rodzaju: jedne kolorowe i mieniące się niczym tęcza, inne mroczne i przygnębiające, ale nie do granic przesady. Grafika w 'Trine' jest śliczna i nie odstaje poziomem technicznym jak na gry platformowe.

Dwa: udziwniona? Daj pan spokój. Lawirowanie pomiędzy trzema postaciami, każda potrzebna w innym aspekcie rozgrywki, to jeden z największych plusów tej gry.

Jak widać nie każdemu może się spodobać, ale krytykowanie grafiki i gameplayu to spora przesada.

PS: Liczę na kontynuację, niekoniecznie w świecie Trójni. Ważne żeby studio nie marnowało swojego talentu i obsypało nas w przyszłości podobnymi pozytywnymi zaskoczeniami!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że doskonale zrozumiałem i otwarcie obaliłem Twoje zarzuty odnośnie 'Trine'. Rozumiem, że gra może Ci nie pasować, ale nie zarzucaj jej słabej oprawy graficznej i udziwnień w gameplayu, bo tak po prostu nie jest i kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może dlatego się zawiodłeś. Ja niczego nie oczekiwałem, dostałem kawał porządnego logicznego platformera z duszą, do którego będę niejednokrotnie wracał po latach. Mam na swoim koncie masę gier tego typu i nie czuję w tym miejscu znużenia i zawodu ze strony 'Trine'. Najważniejsze plusy i zaskoczenia 'in plus' wymieniłem już wcześniej, nie będę się powtarzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem w mm z serii topseller i... Cud, miód i tak dalej. Jak tylko zainstalowałem to nie mogłem się oderwać od tego dzieła a doszedłem już do jakiś lochów (wspomnienia rycerza z dzieciństwa :)) Naprawdę świetny pomysł trzy postacie którymi możemy kierować na przemian. Słowa o grafice tutaj gra ma czym się pochwalić zresztą sami zobaczcie filmiki na youtube. Po za tym w grze znajduje się mnóstwo elementów rpg (coś dla mnie!) a to skrzynie z przedmiotami a to rozwijanie postaci np.

tworzenie mostów przez magika w dalszym stadium gry

Słowa o muzyczce tak jak z resztą gry po prostu obłędna! I często zabawne dialogi pomiędzy postaciami w tej grze rycerz inteligencją nie grzeszy :)

Po mojemu plusy i minusy gry to:

PLUSY:

+Grafika!

+Muzyka!

+Klimat rodem z jakieś baśni!

+Świetny powrót do gry w prawą stronę :)

MINUSY:

-Brak zapisu w dowolnym momencie

-Mała różnorodność przeciwników (póki co same szkielety + wyjątek boss i nietoperze)

Ocena: 9.

To tyle na dziś ale obawiam się że do minusów dołączy długość gry :( ale wiadomo zazwyczaj co dobre szybko się kończy. Więc kto nie grał marsz do sklepu!

Ps. Lokacja "Świetlista Puszcza" wymiata! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victory! ukończyłem grę (już :()

Zakończenie prosto z baśni

wszyscy żyli długo i szczęśliwie

:) rycerz został królewskim dostawcą piwa czarodziej założył rodzinę a złodziejka wróciła do lasu napawać się jego pięknem.

Świetny końcowy etap

kiedy to lawa się podnosi a Sarek zostawia niemiłe niespodzianki

;)

Powiedziałem (napisałem) i powtórzę. Cudna gra! szkoda że ta zabawa tak krótko trwała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, jak można pobrać rzekomo darmowy dodatek do Trine - "Path to New Dawn"? W jednym z dawniejszych newsów na stronie głównej cdaction.pl była wzmianka o tym patchu/DLC, wnoszącym do gry nowy poziom, zupełnie nowe efekty wizualne oraz 10 nowych przedmiotów. Podobno ściągnąć można go było ze Steama, ale ja nic nie znalazłem :sad: Jakieś wieści?

Jakby co, macie tu odnośnik do newsa (klik, klik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...