Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Q009

Rozwiązany: Niestabilne sterowniki/karta graficzna

Polecane posty

Cześć!

Od 2 dni, zupełnie nagle, komputer zaczął się zachowywać bardzo niestabilnie. 3 dni temu WSZYSTKO było OK.

Po włączeniu kompa, pojawieniu się pulpitu czekam jakieś 2-3min na usłyszenie dźwięku zalogowania mimo że już mogę normalnie pracować.

Przy nieco więkrzym obciążeniu (filmy, gry i rożne programy) komputer zaczyna zachowywać niestabilnie.

Monitor migocze, artefakty, czasem BlueScreen i reset a jeśli nie to pojawia się dymek z napisem "Sterownik ekranu NVIDIA Kelner Mode przestał działać ale odzyskał sprawność" (czy jakoś tak). Nie - nie robiłem ŻADNEGO O/C.

Komputer działa sprawnie tylko w trybie awaryjnym.

Problem występuje na wszystkich systemach na kompie (Vista Home Premium oraz 7 Ultimate 32bit).

Procesor: AMD Phenom X4 9550.

PILNIE PROSZĘ O POMOC BO NAWET W FILMU NIE MOGĘ OBEJRZEĆ!!! :icon_frown::icon_cry::rozpacz::klnie::pinch:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną i dokładną konfigurację komputera, z modelem zasilacza włącznie. Sprawdź napięcia i temperatury.

Zasilacz: (całej nazwy/modelu nieznam bo jest zakryta przez jakąś nalepkę (boję się, że związaną z gwarancją)

Delta Elec-cośtam

Model DPS-460DB A-cośtam-2F

Moc 460W

Procesor AMD Phenom X4 9550 2.20GHz

4Gb RAM DDR2

GeForce 9800 GT 1Gb:

Napięcie - 3.31

Temperatura - nagrzewa się do 75-80 stopni od włączenia PC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Phenom X4 9550 2.20GHz

4Gb RAM DDR2

GeForce 9800 GT 1Gb:

Napięcie - 3.31

Temperatura - nagrzewa się do 75-80 stopni od włączenia PC

Zasilacz wiem jaki, natomiast reszta ... procesor wiem jaki, karta graficzna - jeden z 17 modeli (czyli rzut monetą nie wystarczy żeby dowiedzieć się który konkretnie) ...

RAM? niewiadomojaki

napięcie? OK, a pozostałe? bo jeśli masz TYLKo 3,3 V, to ... komputer nie działa.

Temperatura -> czego? karty? procesora?

Jeszcze raz od początku poproszę, tym razem dokładniej. CHCĘ pomóc, ale z takimi informacjami nawet zgadywać nie mogę.

[OK, mam zły dzień, koty zjadły mi drugiego kapcia, kawa się wylała, i skończył mi się Prozac. I co z tego?!? ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie i temperatura jest od karty graficznej...

Jaki RAM: niewiem... patrzę pod obudowę ale nic nie widać na tym ramie...

Jaką kartę graficzną: niewiem... ale obudowa karty jest oryginalna nvidii

A tu jeszcze jakieś inne napięcia.

Vcore1: 1.15V

Vcore2: 2.50V

+3.3V: 1.78V

+5V: 5.56V

+12V: 12.03V

-12V: -10.96V

-5V: 0.27V

+5V: 4.98V

Vbat: 3.18V

I nie pytaj co do czego bo nie mam pojęcia... Tak pokazuje mi program SpeedFan v4.40

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj ze znajomymi, może ktoś coś takiego ma. Jeśli nie, to można spróbować zagadać w sklepach z elektroniką. Te napięcia nie wyglądają na normalne i trzeba ustalić, czy to wina czujników na płycie, czy też rzeczywiście zasilacz podaje złe napięcia. W tym drugim przypadku Twój sprzęt jest zagrożony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj są napięcia z bardziej wiarygodnego programu:

CPU VCORE: 1.15 V

VIN1: 2.50 V

+3.3V: 1.78 V

+5V: 5.56 V

+12V : 12.03 V

-12V: -4.67 V

-5V: -11.52 V

+5V VCCH: 4.97 V

VBAT : 3.18 V

Odpowiem tak jak Ty. Cośtam się przegrzewa ;]

Wyczyść dokładnie kartę graficzną, temperatury są zdecydowanie zbyt wysokie.

wcale nie są wysokie

wczesniej było tak samo tyle że działało stabilnie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez bardziej wiarygodny program? Program to tylko program, każdy używa tych samych czujników i o ile w którymś nie ma błędu, to powinny pokazywać to samo. Jeśli uważasz, że to jest wiarygodne, to w takim razie wymień zasilacz, bo w przypadku takich odchyłów w napięciach to jest jedyne wyjście dostępne przeciętnemu zjadaczowi chleba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kazałem zacząć od miernika. Jeśli to nie jest zasilacz, to jego wymiana nic nie da, a kasa będzie zmarnowana. Jeśli zaś to jest zasilacz, to przy takich napięciach na linii +5V wcześniej, czy później (raczej wcześniej) coś się usmaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza nie ruszam, niech się z tym Sevard szarpie.

Temperatura jest według Ciebie ok? 80 celsjusza w spoczynku to kosmiczna wartość, nie jest ok, otwory obudowę i sprawdź wtedy. Jak dla mnie coś tu się przegrzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...