Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fl4sh00

Nowy RAM i Blue Screen:/

Polecane posty

Niedawno włożyłem sobie dodatkową kość 1 GB RAMu i od tego czasu komp wykrywa RAM ale niekiedy wywala Blue Screena:/ Co jest? Gdy wkładałem pamięć były małe problemy bo nie mogły się zatrzasnąć zatrzaski w jednym gnieździe ale potem jakoś sam je zamknąłem tak że pamięć nie powinna wypaść. Co może być nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem kiedyś - w sklepie wymienili 2x1GB na jedną, dwugigową kość :) Obie kości działały bez problemu pojedynczo, na każdym z gniazd - jednak wywalały błędy, gdy podłączyło się je razem. Nie wiem co było przycznyą, bo obie kości na pewno były sprawne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że spora część sprzętu komputerowego zwyczajnie się lubi gryźć. Czasem doprowadza to do szewskiej pasji właściciela ;) Często gęsto możesz mieć w jednej partii takie buble schowane że to szok.

Może RAM się mocno grzeje/przegrzewa? Sprawdź lepiej - nawet organoleptycznie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest rozwalone wejście na kostki RAM:/ Jak włożę do jednego wejścia(tego działającego) to działa ok, zarówno Hynix jak i Patriot. Ale jak włożę do drugiego wejścia(popsutego) to wywala blue screena, niekiedy co jakiś czas, a niekiedy tak że kompa nie idzie włączyć:/ Wyłożyłem z tego złego gniazda pamięć i jest git:/ Aaa i są problemy żeby włożyć tam pamięć bo nie zatrzaskuję się tylko samemu trzeba tam zamknąć tymi cyckami:P W pierwszym wejściu samo się zatrzaskuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wymienił mobo, to chyba powinny wtedy pójść te pamięci nie? Bo jak na moje jest uszkodzone wejście. I poza tym ta płytka nie obsługuje OC:/ Myślę nad Gigabyte GA-EP31-DS3L. Powinna być dobra nie? I pytanie: czy te 2 kostki RAMU 667 MHz wystarczą do OC procka?:/ Wiem że do 3 GHz procek daję radę dobić, tylko dobry sprzęt trzeba mieć do tego:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomęczył się na tym komputerze i zbierał pieniądze na nowy. Zmienisz płytę główną-RAM mogą się okazać za słabe do OC (dość prawdopodobne); podkręcisz procesor-i tak karta graficzna jest zbyt słaba do nowych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link-tu jest kilka informacji, ale informacji o oprocentowaniu nie znalazłem. Możesz sprawdzić na stronie Lukas Banku albo zadzwonić do esc.pl i się zapytać. Ale jak będziesz kupował komputer za kilka miesięcy, to jeszcze się może pozmieniać, więc teraz nie ma się co przejmować. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wie ktoś co będzie nie tak? Czy da się coś zrobić żeby dało się tą pamięć włożyć tak aby nie było blue screen? Jak na moje coś nie tak jest z wejściem, bo zatrzaski same się nie zamykają, a w pierwszym wejściu same się zatrzaskują. Da się coś zrobić oprócz wymiany płyty aby dobrze chodził ten RAM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak. Wyjmij tą nową kość RAM i sprawdź pamięć za pomocą programu Memtest86, lub Memtest86+, następnie przełóż jedną ze starych kości pamięci do problematycznego gniazda, a drugą wyjmij i ponownie sprawdź pamięć za pomocą któregoś z wymienionych programów. Zdaj raport co się stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypala się go na płytę i z tej płyty bootuje się komputer. Test powinien trwać parę godzin (najlepiej ze 3, aczkolwiek poważniejsze błędy powinne być widoczne dosyć szybko, tak mniej więcej w ciągu pół godziny od rozpoczęcia testu), lub do wystąpienia pierwszego błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...