Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sasza222

GeForce 9600 GSO - dziwne zachowanie w grach

Polecane posty

Witam serdecznie, przejde odrazu do rzeczy. Otóż kupiłem sobie używaną karte Galaxy GeForce 9600 GSO 512 MB na allegro i mam z nią nie lada problemy. We wszystkich grach w które gram (Mirror's Edge, NFS:Most Wanted, Hitman:Blood Money Contracts) występują problemy. Albo przyspieszają mi animacje (NFS) albo gra się kompletnie zatnie tudzież wyświetli dziwne tekstury (Mirror's Edge, Hitman). Mój zestaw to:

Procek: AMD Ayhlon x2 2.2GHZ

RAM: Kingston 2GB

Płyta główna: Gigabyte S-series

Zasilacz: Tracer 400W

HDD:250GB

Wcześniej moją kartą była Galaxy GeForce 8600 GT 256MB i takie problemy nie występowały. Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu uprzedzam, że zasilacz do wymiany. Jeśli nie robiłeś reinstalki systemu to zrób ją. Po wymianie któregoś z podzespołów trzeba robić reinstalkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie używaną karte Galaxy GeForce 9600 GSO 512 MB na allegro

[...]

Mój zestaw to:

Procek: AMD Ayhlon x2 2.2GHZ

RAM: Kingston 2GB

Płyta główna: Gigabyte S-series

Zasilacz: Tracer 400W

HDD:250GB

Wcześniej była Galaxy GeForce 8600 GT 256MB i takie problemy nie występowały.

Pobór prądu karty GF 8600 GT jest dwa razy mniejszy niż GF 9600 GSO (w przybliżeniu). A Tracer o tylko Tracer ... sprawdź na innym (sprawnym, minimum 400W, najlepiej "firmowym") zasilaczu. Co prawda ten konfig powinien chodzić na porządnym zasilaczu 350W, ale w dzisiejszych czasach łatwiej o "normalny" zasilacz 400-450W niż 350W.

Wersja druga:

używane karty z allegro mają to do siebie że często bywają uszkodzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeśli byłaby uszkodzona to by chyba w ogóle nie chodziła.

O, panie! Żeby to była prawda!

O stanach pośrednich pomiędzy "dobrze działa" a "nie działa wcale" można napisać powieść, i będzie to dzieło dłuższe od trylogii Tolkiena (choć niekoniecznie równie ciekawe).

Te błędy nie wyskakują odrazu tylko po jakiś 30 minutach gry.

Czyli przegrzanie, albo uszkodzenia wtórne (mikropęknięcia, uszkodzenie zasilania GPU) ujawniające się dopiero przy wyższej temperaturze. Albo zasilacz nie wyrabia.

Wiesz co, najpierw sprawdź na innym zasilaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstalke robiłem jakiś miesiąc przed wymianą karty i jaki zasilacz miałbym kupić?

Musisz zrobić reinstalkę PO wymianie karty. Co do zasilaczy to jednymi z tańszych są Fortrony. 400W powinno starczyć. Ale zapas nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luq, co Ty za ciemnoty wciskasz? Wystarczy usunąć sterowniki, a potem posprzątać po nich driver cleanerem i opcjonalnie jakimś programem do czyszczenia rejestru, jak np. CCleaner i inne takie. System stawia się od zera przy zmianie płyty głównej, żaden inny podzespoł tego nie wymaga <no poza dyskiem systemowym, ale to już tak oczywiste...>.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładniej to deinstalacja sterowników poprzez dodaj/usun programy, potem czyszczenie resztek programem Driver Cleaner w trybie awaryjnym. Ten CCleaner nie jest już konieczny, DC powinien wyrzucić wszystko, chociaż ja tak profilaktycznie używam też CC.

A przed zakupem zasilacza się z nami skonsultuj, żeby znów jakiegoś Tracera nie kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zapewne Gofer wie, nie znam się na sprzęcie, ale podstawy to raczej tak. Bo racja zasilacz jest za "mały", ale ja mam tą (tę?) samą kartę od ponad roku, co prawda nówkę i nic się nie dzieje. A używam zasilacza 450W o ile dobrze pamiętam...

Może problem nie leży w sprzęcie tylko w oprogramowaniu? A próbowałeś zmienić ustawienia grafiki w grze?

Jeśli moje założenia są złe, to proszę cię Gofer nie wlepiaj mi warna :) Nazwiemy to nauką laika :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest bądziewny, trzeba sprawdzić kartę na innym i dopiero weźmiemy się za inne możliwości, jeśli to nie zadziała. Niestety prawdopodobne jest to, że kupiłeś uszkodzoną kartę, zdarza się. Ale po kolei, na start test zasilacza.

Błędne ustawienia gier nie powodują takich problemów, to nie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może leżeć w twoim procesorze. Miałem AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 3800+ i z grami potrafiły dziać się różne cuda-wianki np. w Gothicu3 cykl dnia i nocy potrafił tak przyspieszyć, że dzień i noc zmieniała się kilkadziesiąt razy w ciągu minuty; co jakiś czas włączający się speedhack w GTA:SA. Dlatego nigdy już nie kupię procesora z oddzielną pamięcią cashe dla poszczególnych rdzeni.

Jeżeli tu leży twój problem to musisz zainstalować AMD Dual-Core Optimizer (niestety zmniejsza on wydajność w grach wykorzystujących 2 rdzenie).

Pobierzesz go tu:

http://support.amd.com/us/Pages/dynamicDet...&ItemID=153

A tutaj możesz więcej poczytać o tym problemie:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1562-all

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpie żeby to była wina procka, bo jak już na samym pozatku pisałem, z 8600GT takich problemów nie było. Zapomniałem też wspomnieć że w grze Prototype nic się nie dzieje, nie wywala dziwnych tekstur, nic nie znika gra się nie zacina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...