Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fixt

System nie może odnaleźć explorer.exe

Polecane posty

Chciałem wgrać sobie Vista skina do mojego WinXP, po tym nieszczęsnym zabiegu usunął mi się explorer.exe i teraz mimo że wszystko działa, nie mam paska na dole, ikon itp. Gdy chce uruchomić go jako nowe zadanie w menedżerze zadań wyskakuje mi właśnie taki komunikat jak w tytule tematu... W trybie awaryjnym nic nie mogę zdziałać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj:

http://www.softwarepatch.pl/plik/5695/27/5...mentarze%29.htm

Autorzy aplikacji Vista Transformation Pack wspominają o dość szczególnym objawie błędu instalacji programu: plik EXPLORER.EXE czasami niejest odtwarzany z kopii tymczasowej tworzonej podczasi istalacji. Jeśli po po restarcie komputera widzisz tylko tapetę pulpitu, ale niema paska zadań ani menu start , nie uruchamiają się też żadne aplikacje , wykonaj poniższe kroki:

wciśnij alt+ctrl+del. w oknie: Menadżer zadań Windows z Menu PLIK Wybierz Nowe zadanie (uruchom...). W otwartym oknie Utwórz nowe zadanie wpisz: cmd i wciśnij [Enter].

Uruchomiony zostanie wiersz poleceń. Wpisz kolejno:

cd %windir%

ren explorer.vbk explorer.exe

explorer

Edit: poprawiłem linijkę "cd %windir%" bo ktoś w komentarzu źle wpisał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh za późno przeczytałem wasze posty. No trudno.

Mam jeszcze jedno dość głupie i niewdzięczne pytanie, jak poprawnie wgrywać od nowa system? Niby umiem, niby wszystko działa ale po każdym usunięciu i wgraniu od nowa, moje partycje (oprócz C) są nie do odczytu. Czy to przez fakt że podczas formatowania wybieram NTFS zamiast FAT? Czytałem też że to wina profili użytkowników w WinXP, że po formacie dane na partycjach należą do innego użytkownika i takie tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh za późno przeczytałem wasze posty. No trudno.

Mam jeszcze jedno dość głupie i niewdzięczne pytanie, jak poprawnie wgrywać od nowa system? Niby umiem, niby wszystko działa ale po każdym usunięciu i wgraniu od nowa, moje partycje (oprócz C) są nie do odczytu. Czy to przez fakt że podczas formatowania wybieram NTFS zamiast FAT? Czytałem też że to wina profili użytkowników w WinXP, że po formacie dane na partycjach należą do innego użytkownika i takie tam.

Wchodzisz w mój komputer, klikasz prawym np. na dysk d i wybierasz formatuj dysk. Po sformatowaniu partycja będzie działać normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą operację należy wykonać na koncie z uprawnieniami administratora (domyślnie każde konto w Windowsie XP ma takie uprawnienia).

W Opcjach folderów wyłącz "Proste udostępnianie plików", w razie czego opis jak to zrobić znajdziesz tu.

Potem postępujesz tak jak w tym artykule, by przejąć pliki/katalogi na własność. Później w razie potrzeby możesz poprzydzielać odpowiednie prawa użytkownikom.

W razie wątpliwości pytaj. Ten sposób nie będzie działał, jeśli miałeś zaszyfrowany dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...