Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TyRaNoX

Rozwiązany: Komputer nie działa.

Polecane posty

Witam, mam taki problem mianowicie, wracam ze szkoły, jem obiad i po tym chcę się zrelaksować przy Falloucie 3, niestety mój komputer tak mnie "kocha" że kolejny raz odmówił posłuszeństwa. Włączam i słyszę cały czas beeeep, beeeep, beeeep a monitor nie włącza.

Robi chwilę przerwy i znowu pipczy. Jak na mnie przystało, otwieram go i kombinuję odłączam to, podłączam co innego, testuję i dalej nic. Resetuje ustawienia CMOS i nic. Zdenerwowany podłączam znowu wszystko to co podejrzewałem np.

dysk twardy, karta graficzna, CD-Rom, DVD-Rom i włączam komputer. Zamiast pipczenia powitał mnie dźwięk bzzzyt i poczułem spaleniznę. Oho - Coś spaliłem, więc jestem największym idiotą przynajmniej w Polsce. Wszystko sprawdziłem i podłączyłem ponownie - tym razem nie ma pipczenia, ale wiatrak od procka nie działa i dalej komputer nie zaskakuje(tzn. wszystko pracuje, ale nie odczytuje niczego - monitor nie załącza). Wchodzę w internet i sprawdzam sygnalizację BIOSu,

dowiedziałem się że to odpowiada nie wykrywaniu pamięci RAM. Faktycznie wszystkie zaczepy były otwarte i kości były nie wciśnięte(czyli prościej: kombinowałem z prawie wszystkim, ale o pamięci RAM nie pomyślałem i w ogóle nie dotykałem jej).

Swoją drogą ciekawe czemu były zaczepy otwarte i RAM nie wsadzony(duchy czy co!?) Tak czy siak to już nie ważne bo coś się spaliło(podejrzewam procek) i komputer z dobrze podłączonym RAMem i tak nie działa. Więc, wie ktoś co mogło się zepsuć, i jak to sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Dual Core E2180 2.00GHz @ 2.33

Płyta Główna:AsRock FSB1066 - Tak to jest ten model.

Karta Graficzna: Nvidia GeForce 8600GT 512MB

RAM: Kingston 2x1GB 800MHz

Zasilacz: Tracer 4life 400W

O czymś jeszcze zapomniałem? :) Jakby coś dopiszę w Edicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Faktycznie wszystkie zaczepy były otwarte i kości były nie wciśnięte(czyli prościej: kombinowałem z prawie wszystkim, ale o pamięci RAM nie pomyślałem i w ogóle nie dotykałem jej).

Swoją drogą ciekawe czemu były zaczepy otwarte i RAM nie wsadzony(duchy czy co!?)

W przypadku takich "niewyjaśnionych zjawisk" jak wyjęte pamięci pierwszymi i zazwyczaj głównymi podejrzanymi są domownicy ;)

(nie działało, więc "tajemnicza osoba" szukała uszkodzenia, a niedociśnięte pamięci to "efekt uboczny" tej operacji)

Płyta Główna: AsRock FSB1066

... szukaj dalej, to nie jest model płyty głównej. Zwróć uwagę na mniejsze literki i cyferki, użyj może latarki / lampki?

W sumie model płyty nie ma na razie większego znaczenia, bo i tak najpierw trzeba włożyć sprawny zasilacz.

ad EDIT: TyRaNoX - nie myśl tyle, rób o co cię proszą. Wiatraczek jest akurat najmniej istotnym elementem zasilacza, a jego działanie (czy niedziałanie) nie ma dużego związku z pozostałymi właściwościami zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal nie jest model płyty głównej.

A właśnie że jest!

... prawie ;)

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Mode...-VSTA&s=775

Tym razem dla niepoznaki ukryli oznaczenie modelu pomiędzy slotami PCI, ale płyta popularna więc nie mam wątpliwości co do modelu.

Taa, to te brzydactwo hehehehe. Przeraża mnie ten komputer powoli...

Mam jeszcze wątpliwość co do procesora. Da radę sprawdzić czy on się spalił? Nie wiem jakieś okopcenie czy zmiana koloru na powierzchni???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz obejrzeć procesor, ale wątpię, czy gdzieś tam pojawiły się wizualne ślady uszkodzenia. To występuje tylko w ekstremalnych przypadkach. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie procesora w sprawnej płycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...