Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lookazz

Pobieraczek.pl wyłudza pieniądze od użytkowników

Polecane posty

W sumie to pierwsze słyszę o takim serwisie i o ich praktykach. Właśnie skończyłem oglądać Magazyn Ekspresu Reporterów i stąd mój temat. Co o tym sądzicie? Szczyt chamstwa i bezczelności żądać od ludzi pieniędzy za rejestrację czy pobieranie z ich serwisu a to z uwagi na nielegalne treści jakie oferują na swoich serwerach. Bo na 100% nie mają licencji na posiadane zasoby a na sprzedaż czy rozpowszechnianie tak samo. Dziwię się, że w całym reportażu nikt nie wspomniał o tym co się tam znajduje tzn nie stwierdził, że firma wyłudza pieniądze za pobieranie nielegalnych treści. Dziwię się, że jeszcze tego serwisu nie zamknęli a właściciel sprawa w sądzie. Takie odsiebie.com to jakoś zamknęli a tam nikt nie wyłudzał kasy od użytkowników, a umowa przy rejestracji nie miała takich haczyków.

Swoją drogą ludzie mają nauczkę - jedno dziecko z reportażu ma zapłacić 2 tys zł za pobrane gry. Taniej i legalnie byłoby jakby kupował te gry w dniu premiery.

Co sądzicie o całej sprawie? Mam nadzieję, że dział odpowiedni a jeśli nie to proszę o przeniesienie. Reportaż część 1 i część 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że właściciele pobieraczka powinni od razu do sądu... Co prawda, użytkownicy sciągali pirackie oprogramowanie, muzykę itp., ale jak powiedzieli w 1 części video, to byli przecież dzieci, a Dziecko do 18 roku życia nie musi się bać bo nie trzeba płacić... A w części 2 jeszcze mówią, że z takiej umowy można się wywiązać w ciągu 3 miesięcy... Myśle że będzie dobrze, a jednocześnie współczuje tym ,którzy wystraszyli się i zapłacili... Pozdrawiam ! rafik787

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pierwsze słyszę o takim serwisie i o ich praktykach. Właśnie skończyłem oglądać Magazyn Ekspresu Reporterów i stąd mój temat. Co o tym sądzicie? Szczyt chamstwa i bezczelności żądać od ludzi pieniędzy za rejestrację czy pobieranie z ich serwisu a to z uwagi na nielegalne treści jakie oferują na swoich serwerach. Bo na 100% nie mają licencji na posiadane zasoby a na sprzedaż czy rozpowszechnianie tak samo. Dziwię się, że w całym reportażu nikt nie wspomniał o tym co się tam znajduje tzn nie stwierdził, że firma wyłudza pieniądze za pobieranie nielegalnych treści. Dziwię się, że jeszcze tego serwisu nie zamknęli a właściciel sprawa w sądzie. Takie odsiebie.com to jakoś zamknęli a tam nikt nie wyłudzał kasy od użytkowników, a umowa przy rejestracji nie miała takich haczyków.

Powiedzieć o tym chamstwo i bezczelność to chyba za łagodnie. Słów brakuje na opisanie tego typu praktyk. Inna sprawa, że użytkownicy w pewnym stopniu sami są sobie winni - nikt ich do korzystania z tego serwisu nie zmuszał.

A co od zamknięcia odsiebie.com - zdecydowane działania przeciwko temu serwisowi podjęto po tym, gdy Policja otrzymała doniesienie od pokrzywdzonego (bodajże ZPAV, nie chce mi się dokładnie sprawdzać), więc może ktoś z poszkodowanych przez "pobieraczka" zrobiłby to samo? Tylko, z drugiej strony, jak by to wyglądało - pirat skarży na pirata?.

PS. Obejrzałem materiał na w/w temat i mam pytanie - Czy ten pan prawnik wie, co mówi? Jaki art. 286 KK? Od kiedy 11-sto letnie dziecko podlega tej ustawie? Art. 10 KK nie znamy?

PPS Jeszcze jedno - "tajemnica przedsiębiorstwa". USTAWA z dnia 16 kwietnia 1993 r.o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. 1993 Nr 47 poz. 211):

Art. 11.

(...)

4. Przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej

informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa

lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca

podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.

Pod jaką kategorię podpadają pytania reportera?

PPPS Dziwna sprawa z tym prawnikiem firmy. Ani Krajowa Izba Radców Prawnych, ani Okręgowa Rada Adwokacka w Gdańsku nie znają prawnika o takim nazwisku. Czy nie jest to podejrzane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa na tej zasadzie, że jeśli ktoś się przestraszy to zapłaci, jeśli nie to nie zapłaci, a firma mu nic nie zrobi. Nie wniosą procesu przeciw osobie, która nie zapłaciła, bo ktoś by się mógł nimi zainteresować, a ich działalność z co najmniej paru powodów legalna nie jest.

A jeśli chodzi o sam program, to celem takich programów nie jest to, żeby przekazać rzetelnie jakieś informacje, ale chodzi o to, żeby znaleźć jakąś sensację, do której nikt wcześniej się nie dokopał. Inaczej chodzi o to, żeby zebrać przed telewizorem możliwie jak największą ilość istot, które nie będą się zastanawiały jakie jest podłoże danego problemu, czy też czy redaktor w ogóle wie o czym mówi. Ważne jest to, że mówi coś, co zainteresuje masy, to nic, że ludzie mający jakotakie pojęcie o problemie pewnie takiego reportera wyśmieją, bo takich ludzi jest jednak mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że te (najdelikatniej mówiąc) chamy wreszcie dostaną za swoje. Mój brat miał z nimi problemy, już zapłacił stówę i nie chce mieć z nimi nic do czynienia oprócz tego, że cały czas pomaga ludziom na forum tego programu.

Poczytajcie - tam są naprawdę ciekawe rzeczy - podobno tam nawet nic nie ma, a jeden chłopak, któremu udało się grę ściągnąć, DOSTAŁ RACHUNEK W WYSOKOŚCI 2000 ZŁOTYCH!!! Czegoś takiego to ja nigdy nie widziałem.

W sądzie nic nie mogą zrobić, z jednego powodu (jeśli grozili Wam sądem), bo to przecież zwykły program do pobierania piratów jak każdy torrent downloader.

Ludzie! Nie nabierajcie się na to i omijajcie tą stronę z daleka.

Mój brat dowiedział się, że siedziba tych chamów jest w (!) piwnicy jakiegoś bloku na mieście w Gdańsku.

Wstyd i porażka dla twórców, współczucie dla młodych, którzy musieli użerać się z tą bandą gnojów. Ponad 30 tysięcy osób się wrobiło, ale już mają spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wiem, że ta firma nic nie zrobi i te swoje powiadomienia może sobie wsadzić w ...buty. Przecież nie będą szli do sądu z taką sprawą jak sami uczciwi nie są. Ale są tacy ludzie co się nie znają na tym, dostaną parę razy ponaglenia, wystraszą się i dla spokoju już zapłacą. Może to co niektórych czegoś nauczy. Niemniej ktoś powinien sprawę serwisu zgłosić na policję, jakby nie patrzeć cwaniaki wyłudzają kasę i do tego rozpowszechniają/udostępniają treści nielegalne. Tylko kto z poszkodowanych to zgłosi? Raczej nikt skoro wyszłoby na jaw, że sam z tego korzystał. Może jakiś anonim na policję na ten serwis by coś dał? Ja tam nie wiem, nie znam się na przepisach prawa jak koledzy wyżej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wiem, że ta firma nic nie zrobi i te swoje powiadomienia może sobie wsadzić w ...buty. Przecież nie będą szli do sądu z taką sprawą jak sami uczciwi nie są. Ale są tacy ludzie co się nie znają na tym, dostaną parę razy ponaglenia, wystraszą się i dla spokoju już zapłacą. Może to co niektórych czegoś nauczy. Niemniej ktoś powinien sprawę serwisu zgłosić na policję, jakby nie patrzeć cwaniaki wyłudzają kasę i do tego rozpowszechniają/udostępniają treści nielegalne. Tylko kto z poszkodowanych to zgłosi? Raczej nikt skoro wyszłoby na jaw, że sam z tego korzystał. Może jakiś anonim na policję na ten serwis by coś dał? Ja tam nie wiem, nie znam się na przepisach prawa jak koledzy wyżej :)

Poszliby bez problemu, bo za korzystanie z takich serwisów się płaci (np. legalny RapidShare). A pobieraczek.pl nie wygląda na tracker torrentów, w ogóle ciekawi mnie jaką grę ściągnął ten dzieciak, co potem musiał zapłacić 2 tysiące. A szef to były windykator, zatem wiadomo, dlaczego straszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony pobieraczka :]

Ten serwis jest rewelacyjny! Do tej pory używałem torrentów i zawsze musiałem długo czekać, aż ściągnie mi się jakiś plik. Z Pobieraczkiem ściągam już od pierwszej minuty z całą wydajnością mojego łącza. Chciałbym też podziękować całemu zespołowi za szybką pomoc.

Tomek K. z Krakowa

Nie wiem czy śmiać sie czy płakać... Już wcześniej czytałem na pewnym forum o pobieraczku, osobiście się nie dziwie że ludzie dla spokoju płacą, nie nazywałbym nikogo idiotą, ci perfidni złodzieje straszą ludzi wiezieniem i sądem, są osoby które się nie znają i chcą mieć święty spokój.

Osoby odpowiedzialne za ten serwis skończą w sądzie o ile nie są z zagranicy, bo wszystko na to wskazują (z tego co pamiętam chyba z Cholandii kierują tym oszustwem)

Edit: Tak Holandii, przepraszam za ten błąd Oo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Holandii?

Nikt im nic nie zrobi, dopóki ktoś nie zawiadomi prokuratury (tego typu rzeczy nie są ścigane z urzędu). Zwykli ludzie tego nie zrobią, bo wiadomo w jakim celu korzystali z tego serwisu, a więc trzeba liczyć, że któryś z dystrybutorów się obudzi i złoży zawiadomienie o naruszeniu praw autorskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież przez taki serwis jak pobieraczek nie pobiera się tylko nielegalnych gier, ja sam korzystałem z takiego serwisu, ale ściągałem całkowicie legalne rzeczy!

A Pobieraczek powstał tylko w jednym celu, aby wyudzać pieniądze, z resztą to będzie precedens jak jednak sąd uzna że ta jego działalność jest zgodna z prawem, wtedy rejestrując się na byle forum w sieci, trzeba będzie czytać regulamin 10 razy po roku przyjdzie nam komornik :P OCzywisće że takie coś nie jest możliwe, na zdrowy chłopski rozum, jest to absurd, a Pobieraczek to tylko żałosne oszustwo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, moja siostra, zarejestrowała się na czymś podobnym. Było napisane, że ma tydzień za darmoche, a potem może przedlużyć, no i o tym zapomniała. A potem dostała wezwanie o zapłatę 90 zł, bo inaczej do sądu :?

Praktycznie załatwiłem to jednym e-mailem, ponieważ regulamin nie powiadamiał o tego typu krokach przez nich podejmowanych oraz nie jest osobą pełnoletnią, więc odwołali ,,prośbę" o zapłatę, ale nie zawsze jest tak łatwo. Jeszcze kilka dni i by się musiała stawić do sądu :/

Rada jest jedna, zawsze czytaj dokładnie regulamin i jeśli nie masz kasy nie rejestruj się nawet za darmo na tydzień na płatnych stronach.

Jedno pytanie:

Co by było jakby twój kolega cię na przykład zarejestrował, jak to udowodnić? Co za idioctwo!! Prezydenta bym zarejestrował i by musiał płacić :/

A ten prawnik to jakiś zj*** umysłowy, nie wiem kto mu zaliczył studia. ,,Tajemnica przedsiębiorstwa"- [beeep] prawda.

sąd uzna że ta jego działalność jest zgodna z prawem,

Jakby się podawało pesel to może a tak to mogę być Romanem Giertychem nawet, napisać jego adres i niech płaci :/ To jest chore... Aż się chce zapłacić hakerom za rozwalenie tego serwisu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by było jakby twój kolega cię na przykład zarejestrował, jak to udowodnić? Co za idioctwo!! Prezydenta bym zarejestrował i by musiał płacić confused_prosty.gif

Nie da rady, potwierdzasz rejestrację przez maila, jakby ci tak kolega zrobił, zwyczajnie kasujesz maila z rejestracją.

EDIT: nie jestem pewien, ale tak sądzę... z pobieraczkiem nie miałem styczności... co za [beeep], tak w ogóle :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą że trzeba podawać prawdziwe dane bo jak nie to możesz iść do więzienia nawet na 8 lat :P .Moja młodsza siostra nic sobie z tego nie zrobiła i wpisała dane takie jak

Imię:GFHDFGHGFH

Nazwisko vBDgh

o coś takiego.I się przeraziła kiedy dostała przed sądowe wezwanie do zapłaty :rozpacz: .Podczas rejestracji piszą że nigdzie nie jest rejestrowane Twoje IP a w emailu piszą Ci że mają Twoje IP co jest całkowitym kłamstwem bo te IP wysyłane jest z szablonu :P

Z resztą przeczytanie całego regulaminu może zająć kilka godzin dla niezajmujących się czytaniem regulaminu :P

Gdyby to była prawda to ktoś może zrobić coś takiego:

W jakieś kafejce internetowej (żeby nie z Twojego IP) założyć jakiś email służący tylko do potwierdzenia.

Zarejestrować się wpisując imię ,nazwisko i czego tam żądają tylko że kolegi :P

Poczekać trochę aż kolega Ci się wyżali :turned:;)

Ale oni nic Ci nie mogą zrobić bo na pewno ich strona nie jest legalna :admin_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wgl to jak ktoś ma LAN'a to chyba jego IP nie wyłazi poza główny serwer ?

Bo on z sieci widoczny jako jedna całość, i dlatego kilku kolesi ode mnie z sieci, którzy sprawdzali IP mają takie same ?

a ja i tak jestem telekomunikacja kopalń piasku, więc NAWET JEŚLI bym używał tego ich klockowatego serwisu, to i tak w kopalniach piasku raczej się nie gra na komputerach :DD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...