Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

shakal84

Segate Barracuda 1TB

Polecane posty

Witam

Zakupiłem sobie HDD Segate Barracuda o wielkośći 1TB po utworzeniu partycji ....(jednej dużej całości nie dzieliłem dysku na mniejsze partycje ) ... jakiś dziwnym trafem zostało mi 8 MB wolnego miejsca utworzyła sie tak jakby osobna pusta partycja zajmująca 8 mega !! czy jest to prawidłowy "obajaw" ???

i pytanie nr dwa :

nie wiem czemu ale po sformatowaniu dysku znalazł sie tam folder "System Volume Information" nie mogę ani go usnunąć ani otworzyć ... w dodatku w własciwosciach dysku pisze mi że mam zajęte ok 93 MB !!! domyślam sie że to wina tego dziwnego folderu ...jakim cudem ten folder sie tam znalazł skoro nic jeszcze na tym dysku nie instalowałem ???? ... cóz moze jestem upierdliwy ale w końcu to nowy dysk a tu mi na dzień dobry 100 MB uciekło :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 8MB to norma, nie wiem skąd to się bierze, ale tak już jest.

Folder System Volume Information jest folderem systemowym i zawiera punkty przywracania systemu, lepiej się z nim nie bawić, można co najwyżej ograniczyć ilość miejsca przeznaczoną na punkty przywracania na tym dysku, lub całkowicie wyłączyć przywracanie systemu na tym dysku.

Jeśli system plików to NTFS, to nie ma się czym przejmować, bo w przypadku NTFS-u na dysku są pliki, które są potrzebne, żeby NTFS prawidłowo działał, a których w normalnych warunkach nie widać,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...