Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojciak

pytanie o wydajność karty Radeon Asus HD 4870 x2

Polecane posty

witam

posiadam kartę Radeon Asus HD 4870 x2 i mam dotyczące tej karty pytanie - zakupiłem ostatnio grę Mass Effect i wszystko chodzi wspaniale - w rozdziałce 1680 - 1050 na full detalach śmiga. pobawiłem się trochę ustawieniami karty w tzw. Control Center i ustawiłem wszystkie poprawiacze grafiki na maksa (jakieś filtrowania itp.) Odpaliłem Mass Effect i wygląda jeszcze fajniej, ale niestety wydajność znacznie zmalała (gra się nie tnie, ale działa znacząco wolniej). przyznam, że spodziewałem się nieco lepszej wydajności za te pieniądze... - tyle czytałem o mocy obliczeniowej, jaka drzemie w tych kartach, a tu się okazuje, że jednak nie jest tak różowo...

i tu moje pytanie - czy to normalne, że tego typu opcje dławią kartę graficzną? a może powinienem poszukać "wąskiego gardła" w moim kompie?

ostatnio czytałem, że niektóre karty ustawiają się na jakiś wolniejszy tryb na płycie głównej (chyba chodziło o PCI z x16 na x1) i że coś tam w BIOSie trzeba poprzestawiać, żeby wszystko chodziło jak należy, ale nie wiem, czy powinienem się tym interesować, czy może to co widzę jest całkowicie normalne i to po prostu koniec możliwości tych kart graficznych...

mój komputer:

monitor: EIZO 22' FLEXSCAN S2231W-K

obudowa: NZXT ZERO BIG TOWER

zasilacz: ANTEC TRUEPOWER QUATTRO 1000

płyta główna: ASUS P5Q DELUXE

procesor: INTEL CORE 2 DUO E8600 LGA775, 3,33 GHZ

pamięć: OCZ TECHNOLOGY 2x 2GB DDR2 800MHZ REAPER EPP CL4-4-4 HEATPIPE

karta graficzna: RADEON 4870 X2 ASUS 2GB 2xDVI (PCI-E)

karta muzyczna: ASUS XONAR DX

dysk twardy: WD VELOCIRAPTOR 300 GB WD3000HLFS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkręć procesor

i przetestuj w 3dmark, jeśli będzie za mały wynik niż powinien to prawdopodobnie wina sterowników/złej konfiguracji/uszkodzenia karty

a jeśli normalny to znaczy ze coś z grą, może po prostu silnik graficzny ma takie wymagania albo jest zła konwersja

A jesteś pewien w 100% że ta gra obsługuje więcej niż 1 rdzeń graficzny? w końcu to HD4870x2, może w tej grze działa tylko 1 HD4870

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetestowałem w 3Dmarku i wynik był bardzo słaby w porównaniu z testami w necie. zawiozłem grafę do serwisu na "przegląd" - technicy stwierdzili, że uszkodzona jest pamięć karty.

przy okazji muszę bardzo pochwalić dystrybutora ATI na Polskę - po niecałych dwóch tygodniach dostałem tel. z serwisu, że karta do odebrania - zamiast Asus HD 4870 X2 otrzymałem nową Gigabyte HD 5870 1GB

od miesiąca wszystko śmiga :)

dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

A wszyscy tak na ATI psioczą (chociaż ostatnio mniej)

No to powinieneś być zadowolony tylko procka Ci trochę brakuje więc proponował bym zakup chłodzenie i podkręcenia proca żebyś mógł się cieszyć pełnią wydajności twojego 5870;]

nie podkręcić twojego kompa to grzech ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...