Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chudymer

Wyłączający sie pc

Polecane posty

Mam taki problem, postanowiłem pobrac najnowsze sterowniki do 7600GT po 1-2 dniach pc podczas uruchamiania zaczął się wyłączać, po załadowaniu pulpitu chodził moze 30sek. i off. Później kompletnie przestał się uruchamiać tylko wyswietlał się komunkat że uszkodzony jest jakiś plik systemowy. W serwisie facet stwierdził, ze padł dysk więc został wymienion na nowy. Chodził dobrze, znów pobrałem nowe sterowniki do karty (te same co wczesniej) i na drugi dzień zaczęło się to samo, gdy chcę go uruchomić dochodzi do pulpitu a potem znów off i zaczyna bardzo dziwnie jakby brzęczeć choćby usilnie pracował czy cos w tym rodzaju. Już nawet nie próbuje go dalej włączać bo się boję że padnie jak tamten na amen. Czy ktos moze mi pomóc? Co moze być nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta: Asus A7V8X-X/LAN-EAYZ

Athlon XP 2200+

Palit 7600GT 256MB

Dysk: Western Digital WD1600AAJB 160GB 8MB Cache

Zasilacz: firma: Deer model: DR-B350ATX 350W

ram: Elixir PC3200

Jakimś szczęściem teraz chodzi jakieś 10-20minut i dopiero sie wyłącza. Wtedy włączam na nowo i znów 10-20min choc czasem stawia opory nie cięzko go uruchomić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz nie jest za dobry.

Dosc wazne jest bys podal ten plik. Na pewnoe bym go na jakims markowym zasilaczu przetestował. Choć myśle, ze tu wina lezy po stronie sprzetu.

Przede wszystkim popełniłeś spory błąd, najnowsze sterowniki do tak starych kart sa bardzo srednim rozwiązaniem.

a potem znów off i zaczyna bardzo dziwnie jakby brzęczeć choćby usilnie pracował czy cos w tym rodzaju.

Tu bym postawił na napęd dvd, ze rezonuje z obudową.

Zeby byla jasność "nie jest za dobry" w tym przypadku fatalny: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery zainstalowałem teraz takie jakie były na płytce w pudełku z kartą graf, więc powinny być w 100% ok.

jak uruchamiam system to na pulpicie pojawia mi sie takie coś.

Błąd systemu W sieci istnieje duplikat nazwy

I zauważyłem taką prawidłowość. Uruchamia pc i chodzi ze 15min potem sie restartuje i włącza znowu pulpit ale działa maks 2min i znowu tylko że już nie umie się załadować. Robie przerwe z 20-30min i znowu uruchamiam i znowu chodzi te 15min i tak w kółko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery ze strony NV mają błąd w obsłudze AGP

Od której wersji?

Nie wiem, naprawdę nie pamiętam. Mniej więcej pół roku temu problem ze sterownikami NV dla kart APG zaczął się pojawiać na forach intensywnej niż przedtem, ale z tego co pamiętam już wcześniej zdarzały się podobne przypadki. Na serwisie trudno mi w było wyłapać, bo komputery z AGP trafiają się coraz rzadziej. A sterowniki Palita ładuję od ponad roku, bo już w wersji sterów 17x (chyba?) wystąpiły błędy w teksturach na kartach AGP i niektórzy producenci informowali o tym na stronach.

jak uruchamiam system to na pulpicie pojawia mi sie takie coś.

Błąd systemu W sieci istnieje duplikat nazwy

Ustawienia sieciowe, bez związku z problemem.

I zauważyłem taką prawidłowość. Uruchamia pc i chodzi ze 15min potem sie restartuje i włącza znowu pulpit ale działa maks 2min i znowu tylko że już nie umie się załadować. Robie przerwe z 20-30min i znowu uruchamiam i znowu chodzi te 15min i tak w kółko.

Zasilacz albo płyta główna - tyle mogę wywróżyć bez testów sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz nie jest za dobry.

Dosc wazne jest bys podal ten plik. Na pewnoe bym go na jakims markowym zasilaczu przetestował. Choć myśle, ze tu wina lezy po stronie sprzetu.

Zeby byla jasność "nie jest za dobry" w tym przypadku fatalny: )

A ten plik to pojawił mi się na starym dysku (już mam tylko ten nowy) więc nie jestem wstanie powiedzieć jaki on był.

Napięcie rdzenia 1.65v(nie wiem jakie powinno być) i reszta w normie.

Zasilacz mam wymienić czy mogę jakoś "przebadać" ten co mam i sprawdzić czy jest coś z nim nie tak? Płytę także mogę jakoś sprawdzić aby postawić dokładną diagnozę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czym to napięcie sprawdzasz, tak czy siak i tak bym ten zasilacz wymienił, za 100zł juz kupic coś na czym mozna pracowac bez obaw. Zdobądź inny zasilacz i zobacz jak on chodzi.

SwisteK

Smieszna sprawa z tymi driverami. W wersji 181.20 byl proble mz kartami agp, na 32 i 64 bit, za to w becie 182.22, juz nie, a teraz od wersji 190.38 wystepuja bledy na przemian, raz na 32 raz na 64 bitach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SwisteK

Smieszna sprawa z tymi driverami. W wersji 181.20 byl problem z kartami agp, na 32 i 64 bit, za to w becie 182.22, juz nie, a teraz od wersji 190.38 wystepuja bledy na przemian, raz na 32 raz na 64 bitach...

:huh:

Dla serwisu to mało śmieszne, nikt nie ma czasu "losować" sterowniki żeby wybrać te których akurat NV raczyła nie zepsuć :P

Użytkownik - hobbysta jak ma czas i wiedzę może dobrać sterowniki do swojej konfiguracji, ale to długa zabawa. Dlatego zmieniam wersję sterowników na płycie z softem "do serwisu" dopiero jak zaczynają się problemy większe niż "w jednej grze na jednym poziomie kwadraty wyłażą".

W przypadku starych kart graficznych instalowanie najnowszych sterowników przeważnie nie jest potrzebne, poza nielicznymi przypadkami kiedy "ulubiona i jedyna" gra strzela focha na starcie TYLKO z powodu niewłaściwej (zdaniem gry) wersji sterownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...