Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

brzoza94

Komp nie startuje, bardzo dziwny problem

Polecane posty

No więc zacznę od configu:

Płyta: AsRock M3A780GXH

Procesor: AMD Phenom II x3 720 + Xigmatek HDTS1283

Pamięci: OCZ 2x2gb 1600 mhz cl7 REAPER

Grafika: Gainward Golden Sample GTX 260

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W

Podkręciłem proca do 4x3.6 GHz, chodzi niby dobrze, wyłączam chcę włączyć ponownie: komp niby chodzi, wentyl od grafy pracuje 1s na max, 1s wolno, 1s max, 1s wolno nie ma sygnału do monitora itp..

po 10 zresetowaniu kompa wkońcu się włącza, wchodze w bios ustawiam standard, dzień póżniej ustawiam 3x3.5 Ghz, testuje godzinke OCCT+prime95 i wszystko git. Komp chodzi tak od 2 tygodni i jest super. Wczoraj wracam do kompa włączam go i jest to samo! Tylko ze uruchomił się po ~5minutach.

Pracował 2 tygodnie stabilnie i coś się zepsuło

Wczoraj przywróciłem standardowe ustawienia biosu z nadzieją że dziś podkręcę jeszcze raz od początku, rano włączam kompa i znowu tak samo nie chce wstać :/ Uruchomił się za 15 resetem, do tej pory chodzi stabilnie, testowałem OCCT, pare godzin gralem w GTA4. Nie wyłączam kompa bo boje się ze go juz nie uruchomie

Wie ktoś może od czego się tak dzieje? Mam wrażenie że komputer żeby wystartować musi się "rozgrzać";p a jak już wystartuje to chodzi jak ta lala.

Chcę jakoś dojść do tego bo wizyta w serwisie to ostateczność, przeczucie ze mi wcisną ze ja zepsułem a kasy na wymianę proca/grafy nie bardzo mam

Proszę o pomoc w "zdiagnozowaniu" przyczyny złej pracy

Pozdrawiam

PS: Jutro sprawdzę z inną grafiką, jeśli nadal to samo to jestem w 99% pewny że to wina płyty głownej.

Przeczytałem temat innego uzytkownika który miał podobny problem - wiatraki chodzą a nie ma sygnału, problemem okazała się płytka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Jutro sprawdzę z inną grafiką, jeśli nadal to samo to jestem w 99% pewny że to wina płyty głownej.

Przeczytałem temat innego uzytkownika który miał podobny problem - wiatraki chodzą a nie ma sygnału, problemem okazała się płytka.

Płyta główna albo zasilacz, obie wersje równie prawdopodobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałem z timingami, teraz chodzi na 18x200=3600 Mhz V1.525 NB 2600 Mhz V1.425 HT 1600 Mhz

I mam inny problem

Jak odblokuję ten 4 rdzeń (zmienie ACC na auto) to wszystko chodzi fajnie stabilnie dopóki nie wyłączę kompa, potem już się nie chce włączyć (to samo co się działo przed zmianą timingów)

I tak się dzieje na 4 rdzeniach na każdej częstotliwości, po prostu póki chodzi to chodzi dobrze, jak wyłącze kompa to sie je***

Miał ktoś podobny problem albo wie jak tego rozwiązać?

Bo na 4 rdzeniach niezły wynik 3dmarka, na GTX260 ~17400 pkt xD bez OC ~13700, chciałbym taki zatrzymać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zbić taktowanie z 3.6 na niższe i sprawdź czy będzie normalnie działać.

I wtedy masz wybór: albo 4 rdzenie i niższe taktowanie albo 3 rdzenie i wyższe taktowanie ^^

Mi się niestety nie udało odblokować 4 rdzenia ale za to procek na 3.8 poszedł ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odblokowuje się rdzeń, dopiero potem się kręci. Ustaw wszystko na standard, przetestuj komputer w grach, smarkach, cinebenchu, orthosie i innych takich. Jeśli wszystko jest ok - kręcisz. Jeśli nie, blokujesz rdzeń i kręcisz trzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko odblokuję to też chodzi dobrze dopóki nie wyłączę kompa

Przeczytałem gdzieś, że na ten problem (okazało się dość popularny) pomaga BIOS v1.60b, tylko że ten bios jest jedynie do M3A785 a ja mam 780, do mojej jest max wersja 1.20 którą już mam

Da się jakoś zainstalować i czy będzie działać ten BIOS na mojej płytce?

Ściągnąłem tą wersję na windows - wyskakuje błąd IDcoś tam, chyba przez to że mam inną płytę

Na flash - tu znowóż nie wyszukuje tego pliku jako kompatybilnego z płytą (w sumie to po części racja)

DOS - nie do końca wiem jak to zrobić, zgrałem ten plik na pendraiwa, ustawiłem bootowanie z USB i przy włączaniu kompa wyskoczył komunikat "Missing system..." czy jakos tak

Wie ktoś może jak nalezy zainstalować tego Biosa na płytce m3a780?

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...