Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fl4sh00

8400GS a HD4670

Polecane posty

Jako iż na gwiazdkę chcę sobie kupić kartę HD4670, to mam zapytanie jak wygląda poziom jej wydajności? Duży skok będzie w porównaniu do mojej obecnej grafiki GF 8400GS 256 MB DDR2? Gofer i Gi3r3k twierdzą że pójdzie na moim zasilaczu Fortron ATX-300PNF, co myślą inni? Mam zamiar dorzucić jeszcze 1GB RAM. W te najnowsze gierki pogram na wysokich detalach? Gram na maksymalnej rozdzielczości 1280x1024. W jakie tytuły pogram na full detalach, lub ciut niższych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowsze gry pograsz co najwyżej na średnich ta karta jest dużo szybsza od twojej ale ogólnie jest raczej mało wydajna, zasilacz powinien wystarczyć, proca przydało by się podkręcić. Najlepiej poczekać i kupić lepszą kartę np(4770,4850,gts250) a procesor podkręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego procesor się nie kręci, a lepsza karta graficzna będzie wiązała się ze zmianą zasilacza. Żeby nikt nie mówił, że z Gi3rki3m wciskamy bądziew - 4670 to jedyna karta, która mieści się w flash00wym budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300W dla takiej konfiguracji jest ok, zwłaszcza jeżeli nie jest podkręcana. Dla 4670 maks pobór mocy to około 60W, moge sie mylić na pewno nic powyżej 60W, , E4300 TDP ma na poziomie 65W, całą platforma powyżej 200W, nie wejdzie.

A Forton robi przeważnie porządne zasilacze, tu bym się nie obawiał o nic.

W te najnowsze gierki pogram na wysokich detalach? Gram na maksymalnej rozdzielczości 1280x1024. W jakie tytuły pogram na full detalach, lub ciut niższych?

W tysiące ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż na gwiazdkę chcę sobie kupić kartę HD4670, to mam zapytanie jak wygląda poziom jej wydajności? Duży skok będzie w porównaniu do mojej obecnej grafiki GF 8400GS 256 MB DDR2? Gofer i Gi3r3k twierdzą że pójdzie na moim zasilaczu Fortron ATX-300PNF, co myślą inni? Mam zamiar dorzucić jeszcze 1GB RAM. W te najnowsze gierki pogram na wysokich detalach? Gram na maksymalnej rozdzielczości 1280x1024. W jakie tytuły pogram na full detalach, lub ciut niższych?

W kwestii różnicy - tutaj porównanie obu kart w Oblivionie. Radeon 4670 ma wydajnośc +- GF 9600 GT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój brat w swoim blaszaku ma tą karte (4670 od asusa) + 400W no-name, c2d e6400, 2gb ram.

Sam mu składałem kompa i widziałem że ta konfiguracja poradziła sobie z gta IV (gra chodziła płynnie),

tylko musze dodać że troche mu podkreciłem procka. Z tego co mówi mój brat grał również na nim w far cry 2 i

crysisa przeszedł do połowy ( czyli domyślam się że również dało sie mykać). Tyle moge pomóc. pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam i po co ta uwaga? : D

Wiele osob pisze tez no-name bo nie pamieta modelu.

a ta seria do oszczędnych nie należy i OC na boxie pewnie

Podkrecanie cpu tylko dlatego ze nie jest oszczedny to nie jest tez zaden wyznacznik.

A to, że box, jak ktoś ma znakomitą wnetylacje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam jeśli wprowadziłem w błąd, zasilacz no-name bo nie pamietam firmy a nie mam możliwości sprawdzić,

a procesor nie jest dużo podkręcony, o ile dobrze pamietam to chodzi na około 2.4. co do chłodzenia było zmieniane

na wentylator arctic cooling ale z niższej półki także nie wiem czy to dużo daje

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma też chyba lepsze parametry:

Rdzeń 780 MHz

Pamięć 2000 MHz

Na zwykłej wersji nie wiem ile jest, czy to coś zmienia? Będzie szybszy? I czy na tym moim zasilaczu jest warto go kręcić czy nie? Bo on się prosi o to, tzn. to chłodzenie jest bdb. Ale boję się że zasilacz nie da rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma fabrycznie podniesione zegary. OC oczywiście można przeprowadzić, nie zrobi to jakiejś kolosalnej różnicy w ilości pobieranej przez kartę energii, więc przeciwwskazań nie widzę. A czy różnica będzie duża? Pojęcia nie mam, testów tej karty jest dość mało. Parę procent wydajności dojdzie z całą pewnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to na gwiadzkę sprawiam sobie tego ICEQa, a teraz na dniach kupuję RAM bo [ciach] denerwuje mnie już jak word(!!!) potrafi się przyciąć:/ Wiem że to wina ramu bo jest go za mało, a system chcę więcej...

Nie klniemy, nawet w ten sposób :nonono: - Gofer

Przepraszam Gofer najserdeczniej za ten wulgaryzm, obiecuję że więcej się to nie powtórzy:)

Przed chwileczką zakupiłem te o to pamięci

http://allegro.pl/item828959346_nowa_pamie..._mb_pc5300.html

Myślę że są dobrym wyborem, nie za drogie, i w miarę dobrej firmy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...