Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

soober

Zalman CNPS 10X Quiet - luzy

Polecane posty

Witam,

kilka dni temu zakupiłem do i5 chłodzenie jak w temacie, i zdziwiła mnie nie wiem jak to dokładnie chwiejna/luźna podstawka, element który po posmarowaniu pastą przylega do procka chłodząc go. Podstawka owego modelu jest jakby skręcona z dwóch metali jakiegoś stopu aluminium i miedzi a przez środek przechodzą miedziane rurki które idą ku górze wchodząc w radiator, główne pytanie to czy ta cała podstawka ma prawo poruszać się "ślizgać" po tych rurkach? czy raczej coś jest nie tak i powinno to być stabilne i sztywne. Poniżej grafika.

Pozdrawiam,

post-92078-1258813115_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model z tej samej serii... Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - w sensie, że jak złapiesz za chłodzenie, to możesz nim ruszać? W takim wypadku nie dokręciłeś dobrze śrub przy mocowaniu. Bez odpowiedniego śrubokręta praktycznie nie da rady ich dokręcić - mam na myśli te śrubki od strony wentylatora.

W każdym razie u mnie w tej chwili chłodzenie ani drgnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... U mnie tak nie było, a Extreme się zbytnio nie różni...

A rusza się, jak już zamontowałeś chłodzenie na procesorze? A jeśli jeszcze nie montowałeś, to zamontuj i zobacz.

Bo jeśli nie, to nie ma się czym przejmować - przede wszystkim sprawdź temperatury w spoczynku i w stresie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie dowożenia przez kuriera części i jak na razie mam płytę główną, grafikę i właśnie ten cooler reszta przyjdzie w pon. Jak wrzuciłem go w zaczep/obejmy to przestało się ruszać i pewnie jak bym już go zamontował na płycie głównej na procku to śrubki mocujące jeszcze bardziej by go przycisnęły i ustabilniły. A i jeszcze jedno jak go wrzucę w te zaczepy to automatycznie górna cześć czyli ta aluminiowa jest dociskana do rurek miedzianych natomiast cześć dolna miedziana nie ma styczności z tymi rurkami, głównie chodzi mi o to czy to nie wpłynie na przekazywanie ciepła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że chłodzenie będzie na procesorze - docisk będzie na tyle duży, że wszystko powinno być w porządku.

W każdym razie nie ma co gdybać, musisz poczekać na resztę części, zamontować chłodzenie i sprawdzić, czy wszystko OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka owego modelu jest jakby skręcona z dwóch metali jakiegoś stopu aluminium i miedzi a przez środek przechodzą miedziane rurki które idą ku górze wchodząc w radiator, główne pytanie to czy ta cała podstawka ma prawo poruszać się "ślizgać" po tych rurkach? czy raczej coś jest nie tak i powinno to być stabilne i sztywne.

Między częściami podstawy (górną i dolną) i rurkami ma być pasta termoprzewodząca, to głównie ona powoduje że rurki chodzą "ciasno". Pasta Zalman szybko twardnieje, po kilku dniach nie da się przesunąć podstawy po rurkach. Zresztą już po skręceniu powinno chodzić "ciężko" (z wyczuwalnym silnym oporem), jeśli tak nie jest można lekko podszlifować część aluminiową (lepiej nie). Taki sobie ten patent, ale stosowany dość powszechnie (np. chłodzenia kart graficznych oparte na heatpipe) i jakoś działa. Znajomi próbowali używać "Coollaboratory Liquid MetalPad", ale jest problem z "wygrzaniem" tego wynalazku (... lutkolba / palnik ... sam procesor nie wystarczył).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuję go jednak, przyszło wszystko załozyłem Zalmana na procek poskresałem ta metalową obejme do płyty głównej na maxa i jak latał tak lata, zrozumiałbym lekkie luzy ale nie takie że po postawieniu obudowy do pionu chlodzenie jakby wisiało :/ na razie jade na boxowym chłodzeniu jest dość głośno ale co zrobić. W szlify się nie będę bawił bo to należało do tych koreańskich rączek które to składały, faktycznie pewnie by pomogło jakby zeszlifować warstwę ok 1mm ale bez przesady sztuka nówka i z takim ząkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...